Мечтата на всяка домакиня
Здравейте съфорумници. От много време чета този форум, но чак днес се реших и аз да направя една регистрация и да потърся вашата помощ, която ще е доста полезна за мен.
Накратко: Закупуваме ново жилище, на което ще кача скица и ще започваме от кухнята. Булчето реши, че иска да е от вида П - образни кухни, но пространството, на кото ще се намира не е от особено обширните. Ще кача и примерна скица какво точно искаме да се получи, като нямам снимка на дясното крило, но ще се опитам да го опиша с думи, дано ме разберете, а по късно и снимка ще добавя.
Дясното крило, за което нямам снимана скица ще е с долен шкаф 24 см ширина, който ще е ъглов и ще хваща и 20 см. от страната на пералнята с "чупеща" се врата . Над него ще има горен шкаф с ширина 54 см и височина 60 см.
Дългата част ще е с дължина 1.80 метра като на долния ред ще има 20 см от ъгловия шкаф, пералня със светъл отвор 61 см.; шкаф под мивката 60 с м. ; чекмеджета 40 см и керамичен плот двойка над тях. Горния ред над тях ще се състои от два шкафа с височина и широчина по 60 см. - като в левия ще е вграден аспиратора, а посредата два дълги с ширина 121 см. с повдигащи механизми.
И на лявото крило ще е шкафа за бутилки с широчина 15 см. и вградената фурна, със светъл отвор от 60 см. Над фурната и шкафа за бутилки ще има два шкафа с височина 60 см. и широчина 85 см.
Горния ред шкафове съм замислил да са с дълбочина 30 см . Долния ред с височина на шкафовете 75 см. и 10 см. цокъл, без плот.

За механизмите съм се ориентирал към панти с плавно затваряне и водачи за чекмеджетата на Блум. Амортисьори за вдигащите врати на Самет. А механизма за бутилки най-вероятно ще е от фирма Роси.

Ще добавя снимка и на точно избраните цветове и видове плоскости за кухнята. Горните шкафове ще са гланц. За долу ще е дъб на Кастамону, което ме притеснява защото не са от най-качествените, но жената рече и отсече, че това и харесвало и не искала друго, а много не я интересува, че са пи-калпави плоскостите, тааа... най-вероятно това и ще остане.

П.С. Извинявам се предварително ако съм бил неточен в обяснението си, но не съм технически, кой знае колко запознат. Затова ще очаквам вашите съвети и предложения.

Също така очаквам и предложения за изработка по възможност с цена за услугата. Всичко това на ЛС. ;) А ако някой може да ми помогне и с изработването на проект ще съм му безкрайно благодарен. :partyman:
Прикачен файл:
file_229477_1431096471.jpg
Прикачен файл:
_20161002_211035.JPG
_20161002_211035.JPG (28.51 KиБ) Видяна 2704 пъти
Прикачен файл:
_20161002_210754.JPG
_20161002_210754.JPG (13.93 KиБ) Видяна 2704 пъти
Прикачен файл:
_20161002_210738.JPG
_20161002_210738.JPG (14.81 KиБ) Видяна 2704 пъти
Последна промяна от paladingod на нед окт 02, 2016 9:19 pm, променено общо 1 път.
ralev - специалист
Най хубавия механизъм за бутилки който знам аз, също е на Блум с плавно затваряне
Делян - специалист
Защо да нямаш място за П-образна кухня?! Моята е такава и е на ширина 2.5 м, а ти имаш 3 м. Много е удобна - накъдето се обърнеш достигаш до всичко с половин крачка дето се вика. Дори съм затворил П-то с барплот. Много обичам да седна на щъркела, да си пия ичкията и да гледам мойта като шета... :axe:
Чираче - майстор
paladingod написа:

Също така очаквам и предложения за изработка по възможност с цена за услугата. Всичко това на ЛС. ;) А ако някой може да ми помогне и с изработването на проект ще съм му безкрайно благодарен. :partyman:
Вероятно ще има и други предложения, но ако искаш да стане добро изпълнение, с всичките тия обяснения и скици отивате със съпругата във фирма PRIMEX в Пловдив, срещу Митницата. В някоя от темите съм качил снимка на моята кухня, като там ми правиха само вратичките. Много съм доволен. Само дето ме забавиха малко с изпълнението, но тогава беше отпускарски период.
Колеги, благодаря за съветите. Домакинята сега реши, че трябва да вкараме и съдомиялна в кухненското, така че ще се наложи и аз да затворя П-то с бар плот, в който да сложа чекмеджетата.
Съдомиялната ще е вградена до мивката, а чекмеджетата ще са под барплота, заедно с ъглов чупещ се шкаф.
Прикачен файл:
_20161004_143751.JPG
_20161004_143751.JPG (15.2 KиБ) Видяна 2590 пъти
Прикачен файл:
_20161004_143516.JPG
_20161004_143516.JPG (13.84 KиБ) Видяна 2590 пъти
Прикачен файл:
_20161004_143443.JPG
_20161004_143443.JPG (13.37 KиБ) Видяна 2590 пъти
shadowman - майстор
ralev написа:
Най хубавия механизъм за бутилки който знам аз, също е на Блум с плавно затваряне
Ще цитирам този пост за да обясня нещо за тези механизми. Блум не правят такива механизми, но се предлага механизъм за бутилки с техни водачи (тандем с фиксатор и пълно изтегляне), кошницата е на REJS, дефакто комбинацията е добра, но е по-скъпа от други добри механизми и един голям минус е, че не може да извадиш кошницата и да почистиш шкафа, отделно от това мисля, че тази кошница ръждясва, в нас съм с такава и имам поглед върху нея. До преди време често ги използвах, но минах на SIGE, по евтина и много добре работеща, пълно изтегляне и изваждане от шкафа без проблем. С новите Lagrabox вече може да се каже, че Блум имат вече кошница, но тук нещата са по-различни.

Тема "Нова кухня - мнения, препоръки и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: