Мечтата на всяка домакиня
gnt69 - майстор
nikolov333 написа:
Основание да запазиш един клиент, винаги може да се намери.. :partyman:
Вече говорих с герака и те ме препратиха към представителя за България.. http://www.sanitec.bg/basin.html?code=326 Човека излезна много свестен и се разбрахме да ми я сменят със същата, но черна.. Даже и не ме попита за гаранционната карта.. :partyman:
Браво имало и свестни търговци. =D>
joroantonov - специалист
n_a написа:
joroantonov написа:
...
Баце ти утепа коча с лопатата. Вземи една плоча гнайс че е по-мекичък сложи му торба с цимент отгоре и го виж след време колко ще се сгъне. Тия мивки НЕ са от пластмаса или дърво за да я мокриш.
Полимерът не е пластмаса, а-ха
Лелче ти си "На всяка манджа мерудия", композитните мивки са от камък, метал или стъкло слепени със смола. Пластмасите най общо са нефтени продукти та не виждам защо да им викам пластмасови заради едното лепило.
iliya_i - майстор
joroantonov написа:
n_a написа:
joroantonov написа:
...
Баце ти утепа коча с лопатата. Вземи една плоча гнайс че е по-мекичък сложи му торба с цимент отгоре и го виж след време колко ще се сгъне. Тия мивки НЕ са от пластмаса или дърво за да я мокриш.
Полимерът не е пластмаса, а-ха
Лелче ти си "На всяка манджа мерудия", композитните мивки са от камък, метал или стъкло слепени със смола. Пластмасите най общо са нефтени продукти та не виждам защо да им викам пластмасови заради едното лепило.
Извинявай но бакелита, целилита, поливинила не са нефтени продукти. Общо казано пластмасите са дълговерижни полимерни продукти. Не е задължително да са с нефтен произход.
joroantonov - специалист
Навлязохме в някаква безмислена полемика, но ето какво имам впредвид: Композитните материали (или композит) са материали, които се състоят основно от твърд армиращ пълнител (арматура) - стъклени или органични влакна (по-рядко метални нишки), и полимерни свързващи (матрица) - епоксидни, полиестерни и други смолни състави.
Чрез избор на типа и количеството арматура и матрица може в широки граници да се променят различните свойства на композита – якост, топлопроводност, херметичност, относително тегло, химическа устойчивост и други.
От мен толкова по въпроса за мивките.
Радвам се че колегата се е разбрал с търговеца и ще му я сменят.
nikolov333 - майстор
Жоро...във връзка с материалите да те питам за съвет..сега като ми я сменят, мога да си доплатя 50-70 лева и да взема гранит или гранит-метал.
Какво ще ме посъветваш.. :partyman:
П.П.И още един въпрос..Може ли допълнително да и се монтира преливник, че чак сега видях, че тоя модел няма. :axe:
shadowman - майстор
Не знам дали Димо ви е сменил мивката, но много хора ги бъркат нещата гледайки в сайта на санитек. Имат три вида мивки според материала, алпака, полиестер, гранитна. Полиестерните мивки са с различни цветове но с еднакъв материал, демек боята е различна и от тук идва объркването, гранитните са 6 цвята.
nikolov333 - майстор
Не сме се чували още, понеже трябваше да се консултира с производителя. Пратил съм снимки и чакам.. иначе и аз разбрах това за материалите и цветовете и се разбрахме да доплатя за да я сменим с черна грснитна, защото моята е полиестерна :drinkers:
shadowman - майстор
Имай предвид, че и гранитните са им леко криви, но лекичко. Най-правите които съм монтирал са евролукс и бланко, като бланкото е перфектно за монтаж.
nikolov333 - майстор
То и аз съм харесал едно Blanco, че Евролукса ми идва голям..моделите са на предната страница, а тази може да остане за под навеса на двора, ако другата пак се окаже крива..:-D
nikolov333 - майстор
Онзи ден преди празниците ми се обади шефа на Санитек за България Димо Димов и лично ми достави новата черна гранитна мивка с 40лв.доплащане заради материала..Без забележки е. Изключително съм му признателен заради отношението..За момент се почувствах като в Европейска държава.. Честото Рождество и здраве и късмет на всички..

Тема "Крива полимерна мивка не"ляга" на плота???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: