• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Svezar - специалист
Ако е качествена дограмата и входната врата е читава няма как през аспиратора да бяга топлото ! Както е казал един колега,за да излезе въздух през аспиратора отнякъде трябва да влезе друг на негово място иначе не става !
zz_stefanov - майстор
Svezar написа:
Ако е качествена дограмата и входната врата е читава няма как през аспиратора да бяга топлото ! Както е казал един колега,за да излезе въздух през аспиратора отнякъде трябва да влезе друг на негово място иначе не става !
Това е чисто теоретично. Въздуха обаче е еластичен като духне от вън и като падне налягането клапата се отваря, после като не затваря плътно въздуха почва да се движи наобратно, макар и по бавно.
Svezar - специалист
Не отричам че при пориви на вятъра обикновените клапи похлопват,но няма как да ти изстива стаята ако от някъде не става страшно течение !
Здравейте, искам да ползвам темата на колегата да питам и аз понеже имам сериозен проблем от подобно естество. Значи ситуацията е следната, в аспиратора в кухнята ми е на първи отопляем етаж и е изведен директно на покрива на къщата с тръба ПВЦ Ф 130 през отдушник с мека връзка от тези на Брамак дето са за покрив, тръбата минава през вторият подпокривен и неотопляем в момента етаж. Проблема ми е, че сега при ниски температури влиза студен въздух и прави много конденз, водата се стича от аспиратора и направо тече по плота с котлоните. Със същите тръби, но ф110 положени в бетонната плоча са изведени и отдушниците на баните, които обаче са отделно от аспиратора и са през коминно тяло също изведени директно в атмосферата и там положението е същото капе вода през отворите за вентилация в тавана. Освен когато е студено проблема е и когато духа вятър силно клапата на скапания аспиратор постоянно клопа и духа от него.
Понеже нищо не разбирам от вентилации, а къщата ми е новопостроена и почти всичко по нея съм си правил сам с помощ от приятели естествено и с много четене на този форум и други ценни сайтове с информация по различните проблеми, но за вентилация нищо абсолютно не съм мислил и не разбирах колко е сериозен проблема докато не започнах да ползвам къщата. Молбата ми е ако можете да ми помогнете с насока как е правилно да се изгради такава вентилационна система, благодарен ще съм ако знаете и някой сайтове с по-обстойна информация по въпроса с изграждането и проектирането на вентилация за отвеждане на въздуха от помещенията и с какви материали е подходящо да се направи ?
  • 1
  • 2

Тема "Отвеждане на Аспиратор без студ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: