Мечтата на всяка домакиня
brabusbg - помощник
Здравейте,
преди известно време се нанесохме в нов апартамент и монтирах газов плот. Преди това ползвахме някакъв обикновен тъп газов котлон Раховец ли... или нещо такова.
Всичко беше префектно. От както ползваме новия всички съдове вече са черни от Газта. Газовата бутилка и газта са същите които ползвах на стария котлон, така че изключвам да е от тях. Регулирах дюзите да пускат минимум газ (така пише в инструкциите), но пламъка все още става жълт и все черни посудата. Дайте съвет какво трябва да се направи?
LazarGanev - "Велик майстор"
Сменете дюзите за метан с такива за пропан-бутан
Djack - специалист
Не достига въздух!
brabusbg - помощник
Това че не достига въздух означава също че трябва да сменя дюзите?
Последна промяна от brabusbg на чет ное 24, 2016 10:59 am, променено общо 1 път.
Djack - специалист
Виж под плота дали има за регулиране на въздуха първо, газта трябва да увлича въздух преди да постъпи в горелката!
brabusbg - помощник
Под плота няма нищо! Регулиране има само от едно болтче като се извадят врътките за пускане и спиране.
Ще пробвам довечера със смяна на дюзите (имам 4 допълнителни в комплекта - аз си мислех че са резервни просто).
zz_stefanov - майстор
Виж си инструкциите. Там пише на коя горелка кой размер трябва да се сложи, че и във втория ти комплект се различават една от друга
brabusbg - помощник
Нищо не пише в инструкцията за това кои дюзи трябва да се използват. То ако пишеше... въобще нямаше да съм писал тук. И на двата сложих по - малки дюзи и сега всичко е перфектно. Безкрайно съм ви благодарен. За пореден път в този форум намирам необходимата помощ. Благодаря на всички.
LazarGanev - "Велик майстор"
На пакета за метан вероятно пише G20, а на този за пропан-бутан - евентуално LPG
lov - майстор
А когато няма надписи или са дадени само диаметъра на отвора. С по малките отвори са за пропан бутан. Споменавам го защото на една турска печка нямаше даже и никаква маркировка. Но видимо се различават.

Тема "Газов котлон почерня посудата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: