Мечтата на всяка домакиня
nikolov333 - майстор
Крепежа му се захваща, точно както съм ти го нарисувал..сам прецени. По-голям отвор трудно се смалява..така че го имай предвид. Според мен ако държиш може да се монтира някаква изолация около 1 см. отстрани и без да се увеличава монтажния отвор който си е заложен заводски. Аз моя плот го омазах със епоксидна смола. където е рязан отвора за котлона за да не попива парите от фурната ...

Прикачен файл

крепеж.jpg
крепеж.jpg (16.51 KиБ) Видяна 2950 пъти
p.v.x - майстор
St.Genchev написа:
Ако се сетите още нещо пишете непременно.
Използването на декоративни рамки от твърдо дърво около плота е възможно, ако е спазено минималното разстояние посочено в инструкциите за монтаж.

Накрая от много съвети , ще си съсипеш плота .
И то по начин , при който ще го направиш , негоден за ползване.
А сигурно е по скъп от самия котлон.

Три пъти мисли , един път режи. :?:

:rock:
nikolov333 - майстор
+111 за рязянето..и меренето, понеже съм вътре 100 кинта заради шаблона, който дойде с мивката ми и едвам покриваше отвора, като я монтирах, та сега съм поръчал още 2м. за втория опит.. :drinkers:
nikolov333 написа:
Крепежа му се захваща, точно както съм ти го нарисувал..сам прецени. По-голям отвор трудно се смалява..така че го имай предвид. Според мен ако държиш може да се монтира някаква изолация около 1 см. отстрани и без да се увеличава монтажния отвор който си е заложен заводски. Аз моя плот го омазах със епоксидна смола. където е рязан отвора за котлона за да не попива парите от фурната ...
Колега при мен фурната ще е вдигната на високо и е до плота. Ами ако има възможност бих добавил от тази вата, както предлага gergo91. До колкото се ориентирах от изгледнатите няколко клипчета, които открих в ютуб пологат само тази топлозащитната лепенка по ръбовете на отвора както беше казал куку по-горе. Тези крепежи страничните са всъщност да се крепи плота да не се движи хоризонтално предпоагам?
joroantonov - специалист
Котлоните на колегата Nikolov333 са със сгънати ламарини с остриета към горния край на кухненския плот и за да влязат им трябват по 7 мм светло от страна - в тоя отвор според мен можеш да набиеш вата след като си монтирал котлона. Много хора лепят плочите към плота, но съм виждал доста упътвания в които е задраскано лепенето така че си прецени сам.
elby - специалист
А моят кермичен плот като няма схема за изрязване как се процедира ?

Сложил съм и две бленди, но май керамичният плот ще опира в тях и трябва да ги изрежа или махна. Но тогава кухненският плот да има за какво да се хване.
brum - майстор
И 2та котлона които съм монтирал са просто пуснати в отвора. На Горене в комплекта има една лента която се лепи по ръба на котлона и тя е достатъчно здрава да не се пързаля котлона. Единият 15 години така работи и единствените проблеми са били удари с тигани които са го чупили.

Лепенето е лош вариант. Ако се стигне до подмяна хамалогията е страшна. Евентуално да се хванат няколко точки с двойно лепяща лента. 3М предлагат ленти с различни дебелини и ширини. В чекмеджето ми в момента има една която е широка 3мм и дебела 2мм. Ако толкова ме притеснява евентуалното плъзгане бих ползвал малки парчета от нея за фиксиране.

Не-лепеният е елементарен за смяна. Повдигаш с дървена шпатула отстрани (или от долу ако има достъп) и директно местиш кабелите от старият на новият. А момент за смяна ще дойде и винаги в тези моменти е добре нещата да се случат максимално бързо.
Може ли да попитам, какво отстояние е нужно да се остави ПОД керамичния плот, като предвиждам да има чекмедже отдолу. В смисъл, какво греене да очаквам в посока надолу, за да съобразя отстояния. 5см, 10см, една педя? Някак не го намирам това по схемите. Нагревателите вероятно ще са обикновени, стъклокерамика но не индукционни. Благодаря
miliad - майстор
В инструкцията за монтаж на котлона пише.
Ако не в твоята, виж на друга марка.
Някъде съм срещал и твърда преграда под котлона да има.
А вентилационните отвори са задължителни.
ESPACE - майстор
Купувайте си индукционни и не се занимавайте с глупости. Все едно сега да си търсите кола с карбуратор.

Тема "Монтиране на стъклокерамичен котлон(не индукционен) в дървен кухненски плот." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: