Мечтата на всяка домакиня
p.v.x - майстор
Ако не , послушай gergo91 и продавай.

После си вземи една тротоарна плоча , и този котлон :lol: :lol: Изображение

Един път ще се разсъхне , после пък силикон , да не се раздуе. :lol: :lol:
Като че ли , ще векувате на тази земя.

:rock:
ky-kyy - майстор
p.v.x написа:
Ако не , послушай gergo91
Заеби.....Ем му рекох на тоз gergi, лафа за мълчанието, ама естествено разся всяко съмнение :-D
gergo91 - специалист
ky-kyy написа:
St.Genchev написа:
Чакайте хора, не се карайте моля ви. С две думи в крайна сметка мога ли да разбирам, че е възможен монтажа на стъклокерамичен котлон в плот от масивна дъбова дървесина(слепена по метода фингърджойнт току що го проверих така се казва) ? Един въпрос към gergo91 ако се отнеме допълнително материал и дупката се разшири с 0.5 см за да може да влезне и изолационната вата, това няма ли да повлияе на стабилното закрепване на котлоните? Не съм виждал как се закрепват само предполагам, че са нанещо като рапидки, които се завиват хоризонтално в кухненския плот, за това питам. За термосиликона съм съгласен, той ще предпазва да не влиза вода във фугата между котлона и плота, освен че ще пази от температурните вариации дървото.
Какво не разбра от поста ми? Казах ти ясно, че можеш да го монтираш на дърво, на пресована хартия или на какъвто там плот имаш!!!! Никакви вати и шитни не са ти нужни!!!! На опаковката на котлона има размери- чертаеш, изрязваш, монтираш крепежните елементи, облепяш с лентата, свързваш кабела и поставяш плота.
Всъщност, за времето, през което писахме и се образовахте някои хора, се поставят не само котлоните, а и шкафчетата и мивката и фурната и батерията.....Не искам да звуча назидателно, ама слушайте, какво ви се пише и изпълнявайте, а не се занимавайте с простотиите и на разни форумни дървени философи.

След час, да е монтиран!!!! Сега казвам, после ще наказвам!!!!
Успех :)
Първо котлона нарявал от доло после от страни пък сега да го монтира човека, баце ти незнаеш кви ги плещиш а още по лошото е че лъжеш хората с незнанието си и то кой лъжеш, лъжеш човек който съм сигурен че е като нас (едвам връзва двата края и сега се опитва да направи нещо по красиво и да му е рационално) Но ти монтажнико за 1 час монтиращ керамичен плот, слагащ шкафове, връзващ батерия и полагащ външна изолация с драскана мазилка си професионален ИДИОТ! От нищо неразбиращ но за сметка на това лялящ, Защо недойдеш в нас да ми монтираш вградената кухня с керамичен плот и да ми вържеш мивката, ще си ги купя още един път нови и ще те гледам и като се насереш ще ти спукам тиквата че, аман от такива "майстори"
gergo91 - специалист
St.Genchev написа:
Чакайте хора, не се карайте моля ви. С две думи в крайна сметка мога ли да разбирам, че е възможен монтажа на стъклокерамичен котлон в плот от масивна дъбова дървесина(слепена по метода фингърджойнт току що го проверих така се казва) ? Един въпрос към gergo91 ако се отнеме допълнително материал и дупката се разшири с 0.5 см за да може да влезне и изолационната вата, това няма ли да повлияе на стабилното закрепване на котлоните? Не съм виждал как се закрепват само предполагам, че са нанещо като рапидки, които се завиват хоризонтално в кухненския плот, за това питам. За термосиликона съм съгласен, той ще предпазва да не влиза вода във фугата между котлона и плота, освен че ще пази от температурните вариации дървото.
За това колега ще премериш само по 0,5см от всяка сртана и като положил лента с дебелина от 1см от всяка страна, котлонът ще си влезне плътно.
gergo91 - специалист
St.Genchev написа:
Чакайте хора, не се карайте моля ви. С две думи в крайна сметка мога ли да разбирам, че е възможен монтажа на стъклокерамичен котлон в плот от масивна дъбова дървесина(слепена по метода фингърджойнт току що го проверих така се казва) ? Един въпрос към gergo91 ако се отнеме допълнително материал и дупката се разшири с 0.5 см за да може да влезне и изолационната вата, това няма ли да повлияе на стабилното закрепване на котлоните? Не съм виждал как се закрепват само предполагам, че са нанещо като рапидки, които се завиват хоризонтално в кухненския плот, за това питам. За термосиликона съм съгласен, той ще предпазва да не влиза вода във фугата между котлона и плота, освен че ще пази от температурните вариации дървото.
За това колега ще премериш само по 0,5см от всяка сртана и като положил лента с дебелина от 1см от всяка страна, котлонът ще си влезне плътно.
nikolov333 - майстор
Преди две седмици си монтирах точно този модел плот в кухнята и отвора за монтаж си е даден, според чертежите за монтажа му с около 1 см. луфт от всичките му страни заради крепежите му с 0.5см.няма да стане..размерите на отвора от картинката са точни :idea: Аз сложих санитарен силикон черен само по-края му, понеже плота има тънка дунапренова ивица около 8мм и остават 2-3мм от нея до ръбовете му..

Прикачен файл

downloadProductFile.jpg
gergo91 - специалист
nikolov333 написа:
Преди две седмици си монтирах точно този модел плот в кухнята и отвора за монтаж си е даден, според чертежите за монтажа му с около 1 см. луфт от всичките му страни заради крепежите му с 0.5см.няма да стане..размерите на отвора от картинката са точни :idea: Аз сложих санитарен силикон черен само по-края му, понеже плота ляга на нещо като дунапренова ивица и остават 2-3мм от нея до ръбовете му..
Да се пуснат още 0,5см колега
nikolov333 - майстор
Не знам дали ще стане заради крепежите му..защото те "задират"по страните на отвора и ако пуснеш още 0.5мм няма как да го задържи. Така са проектирани.. :idea:
nikolov333 написа:
Не знам дали ще стане заради крепежите му..защото те "задират"по страните на отвора и ако пуснеш още 0.5мм няма как да го задържи. Така са проектирани.. :idea:
В препоръката на герго91 има доста логика, обаче и мен ме съмнява дали няма да стане къс крепежа като отнема още отдървото и разширя дупката. Да не увисне плота само на стъклото? В крайна сметка това ще го преценя на място като започнем монтажа. Важното в случая за мен е че подобна комбинация дървен плот и стъклокерамика не е толкова еретична, а всякакви допълнителни съвети по техническата част са добре дошли. За това благодаря на всички включили се до тук. Ако се сетите още нещо пишете непременно.
gergo91 - специалист
nikolov333 написа:
Не знам дали ще стане заради крепежите му..защото те "задират"по страните на отвора и ако пуснеш още 0.5мм няма как да го задържи. Така са проектирани.. :idea:
Зависи от крепежите колега в най-лошоят вариант е да се подложат клинчета на крепежа но, пък ще осигури по дълъг живот на плота от масивна дървесина в смисъл от напуквания от съсъхване на дървесината, това е просто мой съвет и не карам никого да го прави аз дори давам отстояния до 3 см като остава керам плот да се крепи на ръбовете си, когато плота е от масив дърв най-вече орех. Но за по дълга експоатация съвет за хора който им предстои закопуване на кухненски плот за по дълга експоатация си вземете стабилизирано пдч. Поздрави :)

Тема "Монтиране на стъклокерамичен котлон(не индукционен) в дървен кухненски плот." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: