Мечтата на всяка домакиня
gergo91 - специалист
St.Genchev написа:
gergo91 написа:
St.Genchev написа:

Да забравих да напиша, кухненския плот е дървен с дължина около 2м., дебелината му е 32мм. 620мм е ширината. дървото е дъб. Сглобката е фингърчойнт ако съм запомнил правилно. От цели парчета е във височина(дебелина) :rolleyes:
Колега щом е от масивна д-на не слагай керамичен котлон в-ху него, мой съвет :)
Добре, а защо?
Защото масивната дървесина е със стайно влагосъдървание от 8 до 12% и да кажем си вклчиш котлона на 200гр и остане така за около 4-5ч. керамичният плот че нагрее плота до 40-45гр, от което следва че за 4часа работа на котлона влажността на плота ще падне на около 2-3% и ако го повраряш това упражнение всеки ден след даден период поради кусослои или напрежение в дървесните влакна ще се получи пукнатина, от съсъхване. Иначе плотът и без изолация няма да се запали ! но рискуваш с времето да ти се получат пукнатини от съсъхване. Поздрави :)
ky-kyy - майстор
Няма какво да обяснявам, не ми се занимава, а и няма да ме разберете и без това...
Казвам на автора на темата- режи смело със зегето отвора за керамичния плот. Завий му крепежните елементи и го облепи със замолезапващата лента(скобите и лентата, си идват с котлона. И въобще не се замисляй, защо съм ти казал това.
Иначе, може да си пишете, колкото си искате и да ме цитирате, колкото си искате. Това с нищо няма да промени, начина на монтиране на котлоните. А начина, го написах по нагоре.
Успех с начинанието и булката, да готви вкусни манджи )
gergo91 - специалист
Но въпреки това аз лично бих го сложил котлона защото така или иначе си взел плота, а и имаш мерак да си сложиш вградени котлони. Просто когато изрязваш плота да речем котлона е с форма 50см/20см а отворът който му трябва за да влезне е с размери 45см/16см му отпосни по едни 0.5см от всяка страна и на тези 0.5см вкарай огнеопорна вата(каменна) а от горната страна м/у плота и котлона сложи високо температурен безцветен силикон :)
ky-kyy - майстор
gergo91 написа:
Но въпреки това аз лично бих го сложил котлона защото така или иначе си взел плота, а и имаш мерак да си сложиш вградени котлони. Просто когато изрязваш плота да речем котлона е с форма 50см/20см а отворът който му трябва за да влезне е с размери 45см/16см му отпосни по едни 0.5см от всяка страна и на тези 0.5см вкарай огнеопорна вата(каменна) а от горната страна м/у плота и котлона сложи високо температурен безцветен силикон :)
Има едно клише, за това. че е по-добре, да замълчиш и да те помислят за глупав, отколкото да пропишеш в някой форум и да разсееш, всякаккви съмнения в това....Извинявам се, че така грубо се изразявам, ама понякога нямате спирка....Баси....
gergo91 - специалист
ky-kyy написа:
gergo91 написа:
Но въпреки това аз лично бих го сложил котлона защото така или иначе си взел плота, а и имаш мерак да си сложиш вградени котлони. Просто когато изрязваш плота да речем котлона е с форма 50см/20см а отворът който му трябва за да влезне е с размери 45см/16см му отпосни по едни 0.5см от всяка страна и на тези 0.5см вкарай огнеопорна вата(каменна) а от горната страна м/у плота и котлона сложи високо температурен безцветен силикон :)
Има едно клише, за това. че е по-добре, да замълчиш и да те помислят за глупав, отколкото да пропишеш в някой форум и да разсееш, всякаккви съмнения в това....Извинявам се, че така грубо се изразявам, ама понякога нямате спирка....Баси....
Виж сега незнам кой е глупавия... Недей да обиждаш, защото от твоята уста излизат само глупости като си я отвориш, Топлина от долу на котлона, ами като има топлина от долу да си обърнем плотовере на обратно и от там да готвим :D :D :D Нагрява керам. котлон от страни, колко нагрява колега ? виждали ли сте керам котлон. Не малоУмнико само ти си Виждал....... Изказваш мнение без тези само глупости които немошеш сам да подкрепиш. Иначе глупав и не-знам кво си. Колега има Училище има Университет има книги има статии има много неща и вместо да обиждаш вземи пък се образовай малко. Поздрави :)
p.v.x - майстор
gergo91 написа:
..... вземи пък се образовай малко. Поздрави :)
Това лашкане по главата , няма да доведе до събуждане на мозъчните ти клетки. :-D
Вземи и почети малко , преди да караш другите да го правят. :lol: :lol:


Индукционните плотове нагряват два пъти по-бързо от газовите, което ги прави относително по-икономични и безопасни. Те нагряват единствено дъното на съда, който е отгоре, докато останалата повърхност на плота остава хладна и безопасна при допир. Температурата се настройва внезапно, с едно докосване, ограничавайки опасността от изкипяване.

Цитат.

:rock:

пп. Ти , въобще видя ли , какъв плот ще се монтира. :cool:

http://www.gorenje.bg/produkti/golemi-d ... csc/465894
gergo91 - специалист
p.v.x написа:
gergo91 написа:
..... вземи пък се образовай малко. Поздрави :)
Това лашкане по главата , няма да доведе до събуждане на мозъчните ти клетки. :-D
Вземи и почети малко , преди да караш другите да го правят. :lol: :lol:


Индукционните плотове нагряват два пъти по-бързо от газовите, което ги прави относително по-икономични и безопасни. Те нагряват единствено дъното на съда, който е отгоре, докато останалата повърхност на плота остава хладна и безопасна при допир. Температурата се настройва внезапно, с едно докосване, ограничавайки опасността от изкипяване.

Цитат.

:rock:

пп. Ти , въобще видя ли , какъв плот ще се монтира. :cool:
Видях какъв ще се монтира а като се нагрее тенджерата или тигана няма ли да излъчва топлина, и да нагрява ? за това пише по горе след 4-5ч. работа на котлона примерно вари боб или нещо друго вместо да ми казваш на мен земи ти малко чети, термо динамика, влагосъдържание на дървесината, вътрешни напрежения в дървесината, топломбен и др и др. П.П аз мойто съм го чел и още чета, ама лошото е в Бг че от такива майстори самоуки дет не са отворили 1 книга и имат на хората 30-40 лв за монтаж и като си тръгнат и след 1 год плота се нацепи, ама те боли фара нали си си зел твойте 30лв а на човека че е дал 200-300 лв майната ми да се опавя :)

http://www.gorenje.bg/produkti/golemi-d ... csc/465894
Чакайте хора, не се карайте моля ви. С две думи в крайна сметка мога ли да разбирам, че е възможен монтажа на стъклокерамичен котлон в плот от масивна дъбова дървесина(слепена по метода фингърджойнт току що го проверих така се казва) ? Един въпрос към gergo91 ако се отнеме допълнително материал и дупката се разшири с 0.5 см за да може да влезне и изолационната вата, това няма ли да повлияе на стабилното закрепване на котлоните? Не съм виждал как се закрепват само предполагам, че са нанещо като рапидки, които се завиват хоризонтално в кухненския плот, за това питам. За термосиликона съм съгласен, той ще предпазва да не влиза вода във фугата между котлона и плота, освен че ще пази от температурните вариации дървото.
p.v.x - майстор
St.Genchev написа:
Чакайте хора, не се карайте моля ви. С две думи в крайна сметка мога ли да разбирам, че е възможен монтажа на стъклокерамичен котлон в плот от масивна дъбова дървесина(слепена по метода фингърджойнт току що го проверих така се казва) ? Един въпрос към gergo91 ако се отнеме допълнително материал и дупката се разшири с 0.5 см за да може да влезне и изолационната вата, това няма ли да повлияе на стабилното закрепване на котлоните? Не съм виждал как се закрепват само предполагам, че са нанещо като рапидки, които се завиват хоризонтално в кухненския плот, за това питам. За термосиликона съм съгласен, той ще предпазва да не влиза вода във фугата между котлона и плота.
На този линк , има инструкции за употреба.
Долу в дясно .
http://www.gorenje.bg/produkti/golemi-d ... csc/465894
Изтегли си ги и прочети.
:rock:
ky-kyy - майстор
St.Genchev написа:
Чакайте хора, не се карайте моля ви. С две думи в крайна сметка мога ли да разбирам, че е възможен монтажа на стъклокерамичен котлон в плот от масивна дъбова дървесина(слепена по метода фингърджойнт току що го проверих така се казва) ? Един въпрос към gergo91 ако се отнеме допълнително материал и дупката се разшири с 0.5 см за да може да влезне и изолационната вата, това няма ли да повлияе на стабилното закрепване на котлоните? Не съм виждал как се закрепват само предполагам, че са нанещо като рапидки, които се завиват хоризонтално в кухненския плот, за това питам. За термосиликона съм съгласен, той ще предпазва да не влиза вода във фугата между котлона и плота, освен че ще пази от температурните вариации дървото.
Какво не разбра от поста ми? Казах ти ясно, че можеш да го монтираш на дърво, на пресована хартия или на какъвто там плот имаш!!!! Никакви вати и шитни не са ти нужни!!!! На опаковката на котлона има размери- чертаеш, изрязваш, монтираш крепежните елементи, облепяш с лентата, свързваш кабела и поставяш плота.
Всъщност, за времето, през което писахме и се образовахте някои хора, се поставят не само котлоните, а и шкафчетата и мивката и фурната и батерията.....Не искам да звуча назидателно, ама слушайте, какво ви се пише и изпълнявайте, а не се занимавайте с простотиите и на разни форумни дървени философи.

След час, да е монтиран!!!! Сега казвам, после ще наказвам!!!!
Успех :)

Тема "Монтиране на стъклокерамичен котлон(не индукционен) в дървен кухненски плот." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: