Мечтата на всяка домакиня
iliya_i - майстор
Вадиш една тухла, слагаш розетката за стена 204х60 и подмазваш по нея. Тя редукцията ще се получи вътре в комина. Може да е зидано с изправена тухла, щото по твоите сметки една тухла 25 см, вадим половин тухла 12.5 см в другатапосока, той този комин остана почти без дупка.
muhala - майстор
Бяш така няма да стане. На реда, на който съм и искам да поставя розетка имам една тухла която е с късата си страна към мен и едно парче, което махнах.
На горния ред имам цяла тухла, която ляга върху парчето и другата тухла (на 90 градуса).
Ситуацията е горе долу като на картинката. Ще снимам утре.
Стария отвор беше както е отбелязано с червено. Сега искам да вкарам правоъгълна тръба във втория ред от долу на горе. Сивото най-долу е бетон.
Прикачен файл:
komin.png
komin.png (20 KиБ) Видяна 2435 пъти
muhala - майстор
Готово. Поизчуках внимателно една тухла и стана.
За розетка сложих един съединител с клапа.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
iliya_i - майстор
Видя ли, че няма начин, да няма начин. :partyman:
nikolov333 - майстор
Я да питам тука, че въпроса ми не заслужава нова тема.. Някой виждал ли е двупосочна въздушна клапа и къде? Трябва ми за един отвор към улицата да сложа вентилатор да духа навън и когато е спрян, клапата да затваря, обаче в момента ползвам същия отвор за компенсиране на вакуума от абсорбатора в стаята и за това ми трябва клапа, която да се отваря навън и навътре в зависимост от коя страна е високо и ниско налягането.. По възможност ф125-150 кръгла.. :-D
kozl - майстор
А за ко ти е клапа :? Само с отвор - същото действие.
Некъде гледах вентилатор с ел.капак. Има и с ел.щори. Доработваш капака или щорите да се отварят при подадено напрежение на аспиратора или на вентилатора и :?
nikolov333 - майстор
Май това ще е варианта, но трябва да разгледам тия с щорите, как да стане доработката..
kozl - майстор
E kak :? Откачаш нагревателя на термостата де движи щорите от връзката с ел.мотора и го връзаш към реле. NO контакти да захранват нагревателя от ел.мотора на вентилатора, а бобината на релето и NC контакти към аспиратора.
И тъй като щорите се отварят от топлината, то има некакво бавнодействие.
nikolov333 - майстор
Окей, разбрах..мерси :partyman: Не съм отварял такива с клапи и не им знаех принципа на работа..

Тема "Дайте акъл за въздуховод на абсорбатор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: