Мечтата на всяка домакиня
muhala - майстор
Ти си моя човек! мерси много!

Понеже няма да уцеля разстоянието от центъра на отвора в комина до стената и разстоянието от оста на вертикалната тръба до стената.... Мисля, да изкопая по-голяма дупка в комина, да не правя нищо докато не монтират кухнята и абсорбатора.
После ще сложа прехода в комина и ще запълня с парчета и гипс след като всичко си е на мястото.
joroantonov написа:
'що не подходиш по друга схема - правоъгълна дупка в стената и преход за ф150 надолу към абсорбера? Правил съм го неведнъж и става чудесно в най-лошия случай се вижда половината плоска тръба.
joroantonov - специалист
Дупката я направи с размера на плоската тръба опряна в задната стена за да е възможно най-скрита.
nikolov333 - майстор
И аз имам такива рязани комини, ама им правих кутии от неръждавейка отдоло..и в тях влизат вентилациите.. :drinkers:
Пак да те питам, защо шкафовете ти спират на 20см от тавана?
muhala - майстор
joroantonov написа:
Дупката я направи с размера на плоската тръба опряна в задната стена за да е възможно най-скрита.
После като пусна вертикалната няма да влезе в абсорбаора. Може да няма съосие.
muhala - майстор
nikolov333 написа:
И аз имам такива рязани комини, ама им правих кутии от неръждавейка отдоло..и в тях влизат вентилациите.. :drinkers:
Пак да те питам, защо шкафовете ти спират на 20см от тавана?
На 15 см от тавана спитар. Кухнята е 2.60 висока. Тавана е на 2.75.
Не ти разбирам въпроса.
iliya_i - майстор
muhala написа:
joroantonov написа:
Дупката я направи с размера на плоската тръба опряна в задната стена за да е възможно най-скрита.
После като пусна вертикалната няма да влезе в абсорбаора. Може да няма съосие.
Направи хоризонтала с плоската, а вертикала с гъвкава (или поне част от него).
joroantonov - специалист
Направи хоризонтала с плоската, а вертикала с гъвкава (или поне част от него).[/quote]
:supz: Така де !
nikolov333 - майстор
muhala написа:
nikolov333 написа:
И аз имам такива рязани комини, ама им правих кутии от неръждавейка отдоло..и в тях влизат вентилациите.. :drinkers:
Пак да те питам, защо шкафовете ти спират на 20см от тавана?
На 15 см от тавана спитар. Кухнята е 2.60 висока. Тавана е на 2.75.
Не ти разбирам въпроса.
Въпроса ми е защо шкафовете не са до тавана, защото тогава целия проблем с тръбите ти ще остане вътре в шкафовете.. :drinkers:
muhala - майстор
nikolov333 написа:
muhala написа:
nikolov333 написа:
И аз имам такива рязани комини, ама им правих кутии от неръждавейка отдоло..и в тях влизат вентилациите.. :drinkers:
Пак да те питам, защо шкафовете ти спират на 20см от тавана?
На 15 см от тавана спитар. Кухнята е 2.60 висока. Тавана е на 2.75.
Не ти разбирам въпроса.
Въпроса ми е защо шкафовете не са до тавана, защото тогава целия проблем с тръбите ти ще остане вътре в шкафовете.. :drinkers:
Бая високо става и скъпо.
muhala - майстор
Пак се наиграх.
Разкарах старата кръгла розетка от комина. Започнах да оформям правоъгълен отвор за 204х60мм и след като видях, че няма да стане се сетих защо. Комина е 30х30см. Което е тухла единичка 25см+вар+мазилка+шпакловка и т.н. Повече от 15 см не мога да вкарам в кумина.
Вече поръчах фитингите от една варненска фирма. Утре пристигат. Ще трябва да търся вариант с някаква редукция.

Тема "Дайте акъл за въздуховод на абсорбатор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: