Мечтата на всяка домакиня
andy2000 - специалист
Здравейте, приятели!
Преди около месец сложих ЛЕД лента под шкафовете в кухнята и реших да добавя и димер – за намаляване и засилване на светлината. Да де, ама от тук започна мъката. Първият път като го вързах въобще не запали, върнах го в магазина, след увещаване да не ги чакам 1 месец за ремонт ми го подмениха. Днес натискам дистанционното и нъцки, пак не пали. Самото дистанционно свети като натискам копчето за запалване, така че е заминал самия димер.
Тъй като не ми се занимава през 1 месец да го сменям, а самият димер е чайник за 10 лева и явно толкова си държи, моля ви дайте ми съвет какво да направя? Така и не съм го използвал за димиране, така че супер работа би ми вършило едно копче, което само да пали и да гаси ЛЕД лентата. Това ли е най-добрия вариант? Как точно да го направя свързването?

Ето и снимка на димера - не си купувайте такъв... :lol: :lol: :lol:
Изображение

Благодаря предварително!
toshetozaz - специалист
:lol:
Как го нахрани тоя димер чак никой да не си купува.Аз със същия и нямам ядове.Кажи как си свързал? На 220 или на 12 В?Лентата свети ли като и дадеш ток директно от трафа?
andy2000 - специалист
toshetozaz написа:
:lol:
Как го нахрани тоя димер чак никой да не си купува.Аз със същия и нямам ядове.Кажи как си свързал? На 220 или на 12 В?Лентата свети ли като и дадеш ток директно от трафа?
:-D :-D :-D

220 волта ток влиза в трафа, от там излиза 12 волта, влиза в димера и после отива в ЛЕД лентата. Лентата свети без димера, да.
И дистанционното на димера работи, защото червеният лед индикатор примигва при натискане на бутона за on/off. :-D
toshetozaz - специалист
Дистанционното работи защото е с батерии.Може да си го носиш в тебе на 100км и пак ще свети. :)
Провери дали кабелите влизат добре в щипките.Виж да не са обърнати + и -.Не е толкова сложно устройство трябва да тръгне.
andy2000 - специалист
toshetozaz написа:
Дистанционното работи защото е с батерии.Може да си го носиш в тебе на 100км и пак ще свети. :)
Провери дали кабелите влизат добре в щипките.Виж да не са обърнати + и -.Не е толкова сложно устройство трябва да тръгне.
Кабелите влизат както трябва, + и - няма как да са обърнати, защото работеше цял месец :mrgreen:
И аз съм далеч от мисълта, че е сложно, просто е китайски боклук явно :?

Тема "Проблеми с димер на ЛЕД лента" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: