Мечтата на всяка домакиня
hauofpine - помощник
Здравейте имам следния въпрос. Вратите във вкъщи са боядисани с боя. Може ли да хвана и да ги боядисам втори път с емайл лак със същия цвят. Имам в предвид да ги освежа. Ще се получи ли?
toshetozaz - специалист
Що да не може.Какви са вратите,ако са от ония старите,гладките в панелките то това е най-доброто решение.Но има едно НО много е важно как са боядисани преди това.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
toshetozaz написа:
...Но има едно НО много е важно как са боядисани преди това.
Как, какви са вариантите?
gogyto - специалист
Най-добре е да се шкурнат преди това, после става идеално.
toshetozaz - специалист
n_a написа:
toshetozaz написа:
...Но има едно НО много е важно как са боядисани преди това.
Как, какви са вариантите?
Вариантите са два.Да шкури или да не шкури това е въпроса. :)
SEV - специалист
Варианта без шкурене е меко казано несериозен.Ще споделя кое е правилно и как бих постъпил аз.
Сваляш вратата от касата,махаш дръжки,брави и панти.Махни первазчетата и стъклото.Сложи я на две магаренца или върху нещо друго,целта е да стои хоризонтална.Вземаш един плот за шкурка(малък),почваш с 80 да свалиш грубите черти от четка,валяк,разни стичания и др.,ако трябва да се скрие някоя повреда,ползвай авто кит.Мини след това с 120-150,повърхноста трябва да е без дефекти и абсолютно гладка.Изшкури первазчетата на стъклото(ако има).Аз лично бих ти препоръчал http://markita.net/boya-dekorator-super ... gahim.html Пръсни задължително с пистолет,легнала.След 2-3 дена пръсни другата страна.Като е легнала вратата няма да се притесняваш,че ще има утичане на боята.Ако искаш первазите за прозореца можеш можеш да ги пръснеш с няколко гами по тъмни.След това сложи нови панти,нови шилдове(дръжки на вратата) и ще имаш чисто нова врата.
Това за което ти пиша е правено на скоро от един познат,всички врати в апартамента му бяха от фазер,боядисвани през годините с каквото им падне.Сега изглеждат като чисто нови.Между друггото,той смени и стъклата.Ако нямаш пистолет и компресор,ползвай услугите на автобояджия,неговите ги боядиса за 20 лева на врата.Дано съм бил полезен.
Ако пък ще боядисваш върху боядисаните дръжки,панти и зацапано с боя стъкло,няма смисъл от гимнастики,бухай с четката и :drinkers:
ivailokrustev - специалист
Какво стана боядисали ли ги?
bulhomes2 - майстор
На село едно време вместо да измием черчеветата, вратите и бюфета, беше по-лесно да ги боядисаме. Познайте дали някой е шкурил нещо?

Та човека не е уточнил дали търси перфекционизъм. Май пита само дали има нещо, което да пречи.
infomar
Ако правиш нещо се стреми да го направиш така, че после да не те е срам да кажеш, че ти си го правил.... не винаги става така, ама поне се стреми.
SEV - специалист
Или както казваше дядо ми-"С пръдня боя не става" :lol:

Тема "Боядисване на интериорни врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: