• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
vasko stanev - помощник
Здравейте, освежавам кухнята си и съм закупил 9 пакета плочки гранитогрес, 1 см дебели, трябва да покрия 9 m2. Имам теракол, назъбена маламашка... Гледах клипчета и четох как се прави но ще ми е за сефте и реших да не рискувам, а да потърся специалист.
Материали има - работата е: местене на мебелите, премахване на линолеума и лепилото му, самото редене, и връщане на всички мебели обратно, в т.ч. шкафа под мивката и пералнята.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ако има някакво рязане на сложни профили ще е само за сифона под мивката. За цялата стая съм решил да е този план:
Изображение

Да ми е симетрично, не да почва от единия ръб. Забележка! Това е стара панелка и трябва внимателно да се прегледа пода дали няма издутини, полегатост, едната стена както се вижда от чертежа е по-дълга от другата със 7 см.
Питах няколко човека, казват ми се цифри от порядъка на 300-400 лв, което ми звучи много за такава квадратура. Моля дайте мнение. Ако някой иска да предложи себе си или познат за тази работа може на лични, но ще искам телефоните на последните двама клиенти за да разбера как си е свършил работата - вече не вярвам на обещания.
:arrow: Ако има пет номера и три телефона и "сега не мога да приемам обаждания, смс-ите не ми излизат ако не са на латиница, в Румъния съм" - да не ме търси.
:arrow: Ако почне сега но може да завърши след половин месец и ме разкарва по Софията, "колегата взе колата нямам с какво да дойда, шефче ела да платиш на таксито долу сме" - да не ме търси.

Обекта е в София, Дианабад.
Надявам се да попадна на сериозни хора. Това ще го гледам сигурно следващите 30 години, трябва да е пипнато от сериозен и прецизен човек.
ssmmaaa - специалист
При такива изисквания едва ли ще си доволен от това,което ще получиш.
infomar
По 30 лв. на квадрат ли ти искат :? Що не се напънеш и не си ги сложиш сам?
chapara - майстор
Явно от предишният ремонт нищо не си научил :wink: :roll:
работата е: местене на мебелите, премахване на линолеума и лепилото му, самото редене, и връщане на всички мебели обратно, в т.ч. шкафа под мивката и пералнята.
При тези ти изисквания не разбирам хамали ли търсиш или облицовчик :-D
9 пакета, не значат 9 кв.м., дано по бройка си ги уцелил :?
Клипчета може да си изгледал много , но ако с гледане се учеше, то кучето......
300-400 лева ти се виждат много, а как го изчисли многото :-D Този балатум навярно е лепен през целия под, а самото му изваждане и чегъртане на лепилото в най тежкия вариант може да струва тези пари.0,5 см. фуга е изключително голяма и грозна фуга, която ще се цапа, лепи се на 2-2,5 мм. Шкафовете които се виждат на снимката най-вероятно при едно демонтиране и ново монтиране ще се саморазпаднат и именно за това , а и от друга гледна точка(защо ми одраска пералнята и т.н.т.) се прави от клиента. А това с двата телефона е толкова немеродавно, че "майстора" може да ти даде телефоните на приятели :-D :lol: и пак да "хлътнеш" :-D
Не се заяждам , а искам да те просветля и за това казах че не си научил нищо от другия ти ремонт по другата тема. Успех с ремонта.

П.С. За майтапа, за клиентите и майсторите. На скоро по уговорка за оглед, с точен ден и час отивам на адрес. Клиента ми дойде с 40 мин. закъснение, кьор-кютук пиан и не можеше да си каже името. Разбира се диалог нямаше, дадох му телефона си, не за друго, а за да му съобщя на другия ден, че аз не съм неговия изпълнител. Та така за клиентите и майсторите. Българска му работа :wink:
toshetozaz - специалист
Само,като ги гледам тия шкофе и си представям как се разпадат.Ако оцелеят след толкова местене трябва да черпиш.А за изискванията си се престарал.Нали не очакваш някой да ти се обади камо ли някой от форума.
Гост - специалист
vasko stanev написа:
Надявам се да попадна на сериозни хора. Това ще го гледам сигурно следващите 30 години, трябва да е пипнато от сериозен и прецизен човек.
За да попаднеш на сериозни хора трябва преди всичко ти самия да си сериозен.
А несериозно звучи, както чапара написа- да искаш плочкаджията да мести шкафовете и после сам да ги връща.
Че и да ти свали стария балатум. Поне това може да направиш сам.
torbalan - Дървен философ
Не съм майстор. Клиент съм...

Но от плочкаджията очаквам да лепи плочки, а не да разнася мебели...

А самите мебели, като ги гледам - майкомила...

По-добре отдели два часа, почисти пода и не се занимавай с плочки...
p.v.x - майстор
vasko stanev написа:
в т.ч. шкафа под мивката и пералнята.
Всичко мога да ти направя , и то без пари.
Ама тоя шкаф , под пералнята , ма спира да ти пратя оферта. :lol: :lol: :lol:

:rock:
infomar
Не ти знам физическото състояние - може да си трудоустроен или да те е хванала дископатията. Твоят случай е комплексен затова си извикай някоя специализирана фирма която прави монтаж и демонтаж на мебели и полагане на плочки. Самите мебели ще ти излязат на цената на плочките, така, че ако някой ти е давал оферта 400 лв, взимай и свиркай. Този под мивката кой ще ти го скъсява :? Ще се побере ли след полагане на фаянса?
Стандартно "плочкаджиите" идват когато имат фронт за работа и не ги интересува после какво и как ще го слагаш после.

п.с.
Удари му една боя вместо да се хвърляш в дълбокото.

Епоксидна боя за подове Neopox® Special
Приложение:
Интериорни циментови подове подложени на висока механична и химична натовареност като фабрики, лаборатории, складове, супермаркети, паркоместа, гаражи, кланици, килери, болници, училища и др . За ремонт на стари подове, за резервоари (метални и циментови), за плавателни съдове (лодки, кораби, яхти и т.н.), за метални конструкции в пряк достъп с морската вода и на закрито. Издържа на температури между -50 ° C и 140 ° C

Свойства и предимства:
Издържа температури между -50 ° С и 140 ° С
Значително сцепление върху циментови повърхности
Отлична устойчивост на вода, морска вода, основи, петролни деривати, индустриална атмосфера и неблагоприятни атмосферни условия
Устойчивост на разредени киселини, перилни препарати и висока устойчивост на абразия
Няма нужда от грунд (с изключение на метални повърхности)
vasko stanev - помощник
Кой и защо реши, че търся един човек да е едновременно "плочкаджия", хамалин и др.? Писах "работата", в смисъл "труд", отделно от "материалите", защото вече съм купил плочки (няма как да знам какви материали ще трябва да се купят допълнително). Трябва ми плочкаджия, а за останалите дейности ще се намерят отделно хора на които се плаща съответно - и хубаво би било майстора да намери свои хора. Писал съм 300-400 само за плочките, и че моля да бъда посъветван, защото получавам съвсем противоречиви сведения от различни хора, едни казват "500 е малко", други "търси си за под 180 да не се минеш" :?: Не е въпроса в твърдата сума, мога да извадя и повече, въпроса е да се направи читаво. Конкретно за хамалогията се сецнах когато пренасях пакетите и затова предпочитам да наема хора да не дърпам дявола за опашката :snakeman: :lol: .

Пакетите са по 11 плочки с тези размери, т.е. над м2.

chapara не съм майстор и наистина не знам какво е следвало да науча от предния ремонт, може би за теб/Вас е очевидно, за мене - не. Мислех, че като съм толерантен към майсторите и им осигурявам поле за работа и средства ще ми свършат работа както трябва и в разумни срокове, а не както стана. Може би директно трябваше да се отнеса към фирми и всичко да е по-скъпо, но на хартия... да, може би това е извода.

А шкафовете ми ми вършат идеална работа, който каквото иска да разправя. ;) Този между хладилника и печката го местих без проблем при боядисването. Но този под мивката е наистина проблем заради вдигането на нивото на пода.
Последна промяна от vasko stanev на вт ное 29, 2016 10:16 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Плочки за под в кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: