Мечтата на всяка домакиня
kozl - майстор
shadowman написа:
Хич не ми се връзва да се купи готови шкафове които нямат дори елементарни крака за нивелация и да се инвестира в плот от камък пък бил той китайски. На камъка му е по-добре да е на равно, без равно може да има счупване.
Обичайно който купува готови модули камък не слага.
А плотовете, за които писах са в-у стоманена конструкция.
sbh - специалист
kozl написа:
shadowman написа:
Хич не ми се връзва да се купи готови шкафове които нямат дори елементарни крака за нивелация и да се инвестира в плот от камък пък бил той китайски. На камъка му е по-добре да е на равно, без равно може да има счупване.
Обичайно който купува готови модули камък не слага.
А плотовете, за които писах са в-у стоманена конструкция.
Бихте ли показали как изглежда тази метална конструкция?
Преди шкафчетата ли трябва да се монтира или може и със самия плот?
Фирмите, които предлагат монтаж на каменни плотове, изработват ли и тази конструкция?
Извинявам се за многото въпроси, но тъй като и аз съм започнал една кухня и се колебая за плот от технически камък искам да знам какво трябва да предвидя в конструкцията на шкафчетата.
kozl - майстор
Прикачен файл:
Metal sonstr.jpg
Първо се прави металната к-ция. На нея се лепи плота и после се монтират вътрешни страници, рафтове на шкафовете и накрая вратичките.
Това е по-трудно отколкото да се направи конструкция от дървен материал (ПДЧ) и върху нея да се монтира плот от камък. Но става въпрос за к-ция по поръчка, а не за готови модули.
А ето и в завършен вид.
Прикачен файл:
Кухня-3.jpg
vaniosl - специалист
Здравейте, за да не отварям нова тема ще ползвам тази.Предстои ми завършването на ремонт в кухнята съответно избора на плот и гръб за кухненското.Много се колебая дали да заложа на гранита.Дилемата все още ми е голяма,защото се чудя дали самите кухненски шкафове ще издържат тежестта на тежкия плот(основно крачетата). Бюджета не позволява използването на масивна дървесина за шкафовете,както и направата на метални конструкции.То и кухненското като цяло няма да е много голямо.Два плота под формата "Г" с размери 140х60 и 103х60.Като цяло офертите без монтаж с пробиване на отвори за мивка котлони и смесител са ми по около 600лв.

Предлагат ми също и някакъв китайски гранит.Някой може ли да ми даде повече информация за него?Дали си заслужава и дали е по-добре отново пред ПДЧ плот.Неговата цена за размер 240х62(като се среже на две ще ми е достатъчен) е около 200лв.без пробиването на отворите,но да кажем,че пробиването ще е около 100лв.значи цената ще е около 300-350лв.Разликата от около 45%-50% спрямо другия гранит.

И последния вариант термоплот от ПДЧ за около 200лв.Другата ни кухня е с термоплот и проблеми с него не сме имали,но тук идва другия въпрос искам мивката да е монтирана изцяло под плота,това възможно ли е с ПДЧ плот?
kozl - майстор
"Китайския тигър" беше от евтините гранити. Аз съм доволен от този материал. До сега нямам проблеми с него и се оказа по-мек камък от предната изработка. Предната кухня бе (поне така ми казаха) с над два пъти по-скъп, бразилски гранит "Червена роза". Розата хем е по твърд като камък, хем тук там проима дупчици, вероятно причинени от химикалите с които се мие плота.
Според мен плота от ПДЧ няма как да се защити от водата, за да се монтира мивката под него.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
vaniosl написа:

....Другата ни кухня е с термоплот и проблеми с него не сме имали,но тук идва другия въпрос искам мивката да е монтирана изцяло под плота,това възможно ли е с ПДЧ плот?
Защо искате мивката монтирана под плота?
toshetozaz - специалист
Мивката под плота е по-красиво,но забрави за ПДЧ.
vaniosl - специалист
Мивката искам да е под плота не само защото е по-красиво,а и защото както се вижда от размерите на плотовете са доста малки и по този начин да има повече свободно място на плота.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
vaniosl написа:
Мивката искам да е под плота не само защото е по-красиво,а и защото както се вижда от размерите на плотовете са доста малки и по този начин да има повече свободно място на плота.
Колко да е повече???
vaniosl - специалист
Ами малко ще е,но въпроса основно е друг заслужава ли си изобщо да се избере камъка и дали пдч шкафовете ще издържат теглото или да си взема един качествен термоплот и толкова.Все пак плота и гърба от камък ще ми струват повече от шкафовете.

Тема "Мнение за материал за кухненски плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: