Мечтата на всяка домакиня
toshetozaz - специалист
iordaniko написа:
Колеги дайте някое предложение от къде да искам оферта за гранит и технически камък.
Ако това се води реклама, пишете лично съобщение.
От София съм.
За технически камък тези пичове имат богат асортимент.Сигурно има и други,ама само за тях се сещам.
http://eshop.skv.bg/contacts
lov - майстор
joroantonov написа:
Пич не си налагам мнението на никой за разлика от теб, не казвам че естествения камък е лош просто в някои отношения техническия го превъзхожда, хората просто са си направили труда да сравнят различни плотове и да покажат резултатите при различни "изтезания" на различните материали.
Клипа съм го гледал много отдавна но доколкото си спомням на теста с горелката се провали. Но дори това не е най важното. Защо лее..кичко пропускат стареенето на полимерите. Всички останали тестове са ала бала има много други материали които ще покажат по добри параметри но и те не са вечни. Устойчиви са в къс период след изработката. Целия филм освен с образователната си част е и реклама. Нима вярваш на всичко което го показват по телевизията. Темата е много дълга и по добре питащия сам да си прецени колко му е голяма чергата. Аз само излагам своето виждане натрупано от лични впечатления а не от телевизионни предавания. Отделно имам и малък опит с технически камък.
joroantonov - специалист
Интересно къде съм споменал че съм виждал плотове само по телевизията? Относно дълговечността - един роднина има къще с каменни плочи за покрив, е не са мръднали за 200 години, което не може да се каже за останалото. Ако мислиш че шкафовете ще ти изкарат колкото каменен плот с грешна представа си.
lov - майстор
Когато споменах за дърти плотове бях съвсем на ясно колко изкарват и основата щото лично съм видял как едно такова нещо се сваля полира и ползва оново. И те това чудо беше не с вградена мивка тенеке а също каменна от същия материал. Хората си имат традиция в тази област и си увжават труда. Мисля че даже в този форум съм ги показвал. И такова изпълнение едва ли някой нашенски каменоделец ще се на си да ти направи. По точно ще те не беди как не може да стане.
kozl - майстор
iordaniko написа:
Колеги дайте някое предложение от къде да искам оферта за гранит и технически камък.
Ако това се води реклама, пишете лично съобщение.
От София съм.
Втората кухня

Третата кухня
lov - майстор
И това какво е технически или естествен камък. Щото аз съм на същата разцветка че дори чаках малко да набичат камъна. И между другото внос е от китай. :lol: Та сега да не почне някой че било менте. :-D
kozl - майстор
Това е китайски тигър :-D Естествен камък 2 см.
lov - майстор
Е не знаех че и на китайско са го докарали. :lol: Тука при мен викат гледай и избирай. :)
На колкото искаш на толкова ще ти го резнат стига да има блок за бичене. Стандартно фашите от гранита ги правят на 2 или 3 санта но то е според и камъка колко носи да е тънка плочата. Няма смисъл да е по дебело. Иначе ако искаш да изглежда по дебело в краищата подлепват борд който се шлайфа заедно и трябва много да му се вгледаш че е снадено.
shadowman - майстор
Хич не ми се връзва да се купи готови шкафове които нямат дори елементарни крака за нивелация и да се инвестира в плот от камък пък бил той китайски. На камъка му е по-добре да е на равно, без равно може да има счупване.

Тема "Мнение за материал за кухненски плот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: