• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
peshaka11 - напреднал
Затваряй си я ръчно от неудобния кран,че каква беля може да ти направи....
Нашата има електронен клапан на входа на маркуча за чистата вода(аква стоп мисля че се води) ,но преди него съм си монтирал ръчен кран за да ми е сигурно и си я пускам и спирам от него че съм патил от наводнения :)
pakumba - специалист
Благодаря ви, момчета. Дадохте ми добра насока и поне знам как ще си реша проблема.
Иначе клапан е супер да има и да си го спирам, обаче е в шкаф под мивката и не мога да се пъхам всяка сутрин и всяка вечер там. Ще търся допълнителен аквастоп клапан, макар да гледам в Бг не са особено изветсни, за разлика от в Русия.
kozl - майстор
Относно аква стопа, по това обяснение този затварящ клапан се задейства когато се спука вътрешния маркуч и се появи налягане м-у двата маркуча (вътрешния и външния). А при теб изпуска работния клапан и ако е така аква стопа няма да го хване. И втората система с елетронния клапан няма да ти помогне на 100%, защото принципа и е да следи за течове, извън системата, а при теб теча е вътрешен и чак като се препълни обема на долната камера ще протече покрай вратата и според мен там няма да го хване електрониката, която всъщност е един датчик с поплавък в "леген" под съдомиялната. Пък и едва ли имаш такава функция на съдомиялната.
pakumba написа:
Или има някакви клапани, които не са ръчни и затварят вместо този на съдомиялната?
Всички клапани за перални и съдомялни. При подаване на напрежение пропускат. Като няма напрежение на соленоида им, не пропускат. Поне докато са изправни де :wink: Добре е че са с малки размери. Всъщност тези клапани са електро-хидравлични.
Другите спирателни арматури са електро-механични и са със значително по-големи размери. Представляват спирателен кран с електрозадвижка.
Svezar - специалист
Аз лично не познавам човек който да върти кранчетата на пералня или съдомиялна че да им спира водата след употреба и да им я пуска преди това :idea:
peshaka11 - напреднал
Защото никой не чете книжките към уредите , там си го пише като препоръчително.
pakumba - специалист
Да си кажа какво излезе- точно входящия клапан. Човека дойде преди НГ, каза, че ще чакаме доставка на този клапан към 20 ян и това е. А тя спря да изпуска, изглежда прокара заседнал боклук. Тааа мисля да не сменям клапана, кой знае какъв ще сложат....
preslav - майстор
Svezar написа:
Аз лично не познавам човек който да върти кранчетата на пералня или съдомиялна че да им спира водата след употреба и да им я пуска преди това :idea:
Ето, вече познаваш, а това, че женурята не си вадят от ония работи това, дето вече са им го сложили си е техен проблем!
Към питащия - сложи си кран на удобно място, 1-2-3 пъти в деня не е никакъв проблем да се отвори и затвори - кранчето на чешмата го отваряш по няколко пъти докато си измиеш зъбите, нали!
Ама как ги мразя тия съдомиялни!
  • 1
  • 2

Тема "Съдомиялна връща вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: