Мечтата на всяка домакиня
dimovdid - специалист
Здравейте, Колеги!
Взех си една такава машина 45 см и я монтирах. Относно проблемите със самия монтаж няма да Ви занимавам. Въпросът е, че се чува основната помпа като работи и по-точно има лека вибрация и нискочестотен брум. Чува се съответно и плискането на водата. Миялната е Hotpoint Ariston 7-ма серия, т.е. не е от най-новите, но е сравнително добър модел с 49 дБ шум.
Мисля си да я уплътня между нея и страниците на шкафчетата с нещо от рода на микропореста гума или Екобон-около10-12 мм Това е за шумоизолация.
Но си мисля, че също така ще е добре ако сложа и някакъв материал срещу обиране на ударните вибрации на самия казан. Там трябва да е нещо на битумна основа, по-тежко и плътно с не много голяма дебелина 2-3 мм В момента има фабрично положен такъв материал, подобен на този който се слага по дъната на металните кухненски мивки. Но е недостатъчно според мен.

Някой правил ли си е такива експерименти и може ли да дадете някакъв съвет?
Миялната е нова с гаранция 5 години и интервенциите трябва да се направят културно и да не бъдат предпоставка за отказване на гаранционен ремонт при нужда.

Благодаря Ви предварително!
Д
Shift - специалист
А къде има "ударни вибрации" казана? Някакъв друг материал /подобен на дунапрен/ няма ли да свърши работа да се уплътни вътре между казана и външната ламарина? Имаш ли снимка при махнат заден капак.
dimovdid - специалист
Според мен именно удара на водата в казана предизвиква ударни вибрации. За целта фабрично има положен един тънък материал от сорта на битум, но не навсякъде и само в един слой. иска ми се да положа още там където няма и да подсиля фабричното.
Подобен материал слагат и на кухненските мивки от алпака. Ако го няма този материал предполагам, че ще кънти яко на ламарина.

А около казана и външните странични стени и отгоре е положен друг вид материал с дебелина 1 см, подобен на нетъкан текстил, но по-плътен от този, който се използва в меките мебели. Той има за цел да послужи като шумоизолация. Но не мога да намеря такъв, за да положа и от него още малко.

Въпросът ми беше какво мога да използвам вместо тези две различни видове изолации?
И всичко това трябва да го направя внимателно, без да нарушавам вида на миялната, за да не ми отпадне евентуално гаранцията.
Последна промяна от dimovdid на пет дек 16, 2016 11:14 pm, променено общо 1 път.
rulом - специалист
таа съдомиялна у спалнята ли е инсталирана ?!?!
дома сички ел уреди са у кухнята и са с отложен старт....некъде към 2-3 ч.ноща сичко се пали само на ношна тарифа и работи и на никой не пречи шума....
dimovdid - специалист
Не е в спалнята, но искам да и подобря работата. Понякога я пускаме и преди да сме легнали. Не че е чак толкова шумна, но ако стане по-тиха ще е по-добре.
Нека да говорим по същество.
rulом - специалист
По същество!
С пяна, постолет и шлахка на пистолета, можеш да пръснеш на трудно достъпните места. Не да напълниш цялата площ с пяна, а просто да се уплътня средите на няколко места на всяка страница, за да няма кънтене. Другия вариант е каменна вата, ама трябва разглобяване.
  Shift - специалист
Доскоро ползвах свободно стояща съдомиялна на 6години с шум при работа по каталог 54 дб. Смених я скоро, като новата с характеристики за шум по етикет е 46 дб. Подобно на теб новата при мен е по-шумна от старата :? . Установих че се дължи на заложеното в програмите т.нар. и"интензивно измиване", т.е. пръскане с високо налягане. Тогава си удря здраво,през другото време си е тиха.Сега търся програми без него като си лягам в съседната стая. :oops:

Тема "Обезшумяване на миялна машина за вграждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: