• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Здравейте,
от известно време умувам и чета Вашият форум относно проектирането и изработка на кухня. Мястото обособено за нея е доста криво, както и със скосения. За аега започвам с долният ред шкафове. Първоначално идеятя в ъгъла беше да е глух шкаф, но в последствие "шефа" каза НЕ. Стигнах до тук, (прилагам снимки) но липсата ми на опит ми пречи да продължа. Моля дайде идеи как да направя ъглвият шкаф, другото което ме тревожи, дали пантите ще поемат ъгъла - 93,12 градуса. Имам и още дерзания, ще ги споделя в последствие, ако не се справя сам.

Благодаря предварително!

Прикачен файл

IMG_20170105_215655.jpg

Прикачен файл

IMG_20170105_215611.jpg

Прикачен файл

IMG_20170105_215518.jpg

Прикачен файл

yglov_shkaf.JPG
yglov_shkaf.JPG (44.02 KиБ) Видяна 2979 пъти

Прикачен файл

shkaf_furna_nalozhena_dvojna_vrata.JPG
Последна промяна от Vick на чет яну 05, 2017 10:09 pm, променено общо 1 път.
joroantonov - специалист
Сложи някоя снимка на помещението. Помисли за вратите на ъгловия как ще ги отваряш и тогава питай отново за съвети.
iliya_i - майстор
Този шкаф си го измислил с много сложна форма. При мен проблема с неправилен ъгъл се реши ей така:

Дъното се скрои по ъгъла, двете страни да са перпендикулярни на двете стени.

ПС: Ей толкова заврян бойлер виждам за пръв път. Дано не се налага да се сваля! Ще трябва да се събори половината къща.

Прикачен файл

kuhnq.jpg
Последна промяна от iliya_i на пет яну 06, 2017 8:32 am, променено общо 2 пъти.
Делян - специалист
Поръчах си дъно и рафт с по-големия размер, примерно 900/900 мм, след това изрязах ъгъла до необходимия размер на двете страници, примерно 580 мм
Прикачен файл:
08-kuhnia.JPG
Използвах зеге и стана по-грубо, тогава все още нямах фреза...

Кантираш и монтираш...
Прикачен файл:
37-kuhnia.JPG
След това монтираш двойна вратичка и си ти...
Прикачен файл:
103-kuhnia.JPG
Благодаря за идеите момчета,

Имаше вариант да се изправи кривата стена (с гипсокартон), там където е бойлерът но вече е късно. Сега Г-то или L -кухнятя по модерному, ще трябва да е с тъп ъгъл. Въпросът е, как ъгловият шкаф да следва двете стени, като едновременно да е с двойна вратичка... Ще го мисля още.

П.С. Бойлерът и повечето други неща са наблъскани с инженерна хлабина ;)
Поздрави!
Jacomo - специалист
Ето идея за механизъм в шкафа. Само не знам дали има с по-голям от 90 градусов ъгъл. Ако няма, може да се монтира малко по-навътре. За тенджери е екстра, завърташ кошницата и си вземаш тенжерата, без да трябва да вадиш половината неща от шкафа.

Прикачен файл

кошница ъглов шкаф.jpg
Jacomo - специалист
Ако пък шкафът е глух, а не ъглов - ето друг механизъм:
Прикачен файл:
кошница глух шкаф.jpg
кошница глух шкаф.jpg (56.05 KиБ) Видяна 2861 пъти
shadowman - майстор
Ако проблема е в кривия ъгъл правиш следното, взимаш шаблон на ъгъла (става и а с точните градуси) и отиваш във фирма която има snn рутер и ти го правят криволинейно и става работата, но самата работа по изрязване на детайла ще излезне по-скъпо, някъде взимат по 6 лв/м. Аз често си взимам правя щаблони на ъгловите кухни и правя шкафа на циркуляра, но и това не е гаранция, че всичко ще се залепи на стената. Последната кухня която правих за 3 метра имаше усукване на стената 4 см, това няма как да се оправи а само може да се скрие с гърба и шкафовете. С пантите няма да имаш проблем, но пък ако се появи такъв може го направиш с две отваряеми врати с панти на 170 градуса, само че се внимава с поставянето на дръжката.
joroantonov - специалист
Точно със сдвоената врата му е проблема - така както го е начертал едната видимо е над 60см, а другата около 40. Ако държи на такъв шкаф с такива размери действително с панти с голям ъгъл на отваряне и две отделни врати.
Здравейте,

в повечето фирми нямат възможност да изрязват по-сложни детайли. Ще опитам с рутер или цнц фреза :) Относно пантите, предлагаха ми да пробвам с панти на 165 градуса, но в никой магазин не споменаха, че има панти и на 170 градуса.

Благодаря колеги!
Поздрави!
  • 1
  • 2

Тема "Кошмари с Кухнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: