• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
emosms - специалист
Здравейте,

Бях пуснал термоплота малко по дълъг, с идеята да го отрежа точно на място. То и ъгъла на стената леко затваря, така че е пуснат малко отгоре.

Хубаво, ама като го отрежа, заерената част ще стане грубо с прободния трион.
Какво може да се ползва като тапичка?

Това ли е най-близо: http://www.omoniya.net/item/view/212
Като гледам има кант и от двете страни, не облича само едната страна и ще трябва да отрежа малко повече в края.

Продава ли се нещо такова:

Изображение

Или някаква идея, как да се направи?
emosms - специалист
Лайсната не скрива отпред, ръба на плота,където сигурно няма да го изрежа идеално.

Тоя край на плота ще опира в стената. Отгоре ще е скрит от водобрана, отпред и на радуса - от нищо :D.

Може да клъцна и изпиля малко от това: http://www.omoniya.net/item/view/212
Или да си купя алуминиев винкел 10x10x1, да го процепя, за да се огъне на еровете, отгоре да изрежа малко, където ще почва водобрана, и да оставя другото перо за завинтване по канта на плота.

Някакво такова ми се върти. Ама най-добре готова тапа. Сега и с тази простотия да се занимавам 40 минути :D :D
miliad - майстор
Дa ги беше резнaл нa ръкa с ножовкaтa тия 2 см.
emosms - специалист
Голямата философия, 3 лв:
Изображение

И пак малко играчка. Ще го монтирам наобратно, да не пречи на водобрана отгоре.
Отрязания плот може да се настави с лента фазер, за да се намали увеличената фуга от този тип профил.
А отдолу, под плота вече монтирах една завършваща блендичка, която ще трябва да изпиля...
За да не ми навдига целия плот това профилче.

Ей такива простотии най ги обичам, въшкави детайли, дето ти отнемат сума време :D.
shadowman - майстор
Един прецизен ряз решава проблемите с всякакви лайстни в последствие.
sinfon - специалист
Аз на моята кухня дупката за мивката я рязах със зегето с нож за метал. Има по-ситни зъби и не троши термоплота. Сигурно ножовка ще ти свърши също добра работа. :)
shadowman - майстор
Аз режа всичко с ръчния циркуляр, прави рязове = лесен монтаж. При зегето ако е малко по-тъп ножа или си по нервен в ръцете стават едни криви рязове и после по-трудно се стяга скобата за мивката.
sinfon - специалист
shadowman написа:
Аз режа всичко с ръчния циркуляр, прави рязове = лесен монтаж. При зегето ако е малко по-тъп ножа или си по нервен в ръцете стават едни криви рязове и после по-трудно се стяга скобата за мивката.
Здравей! Истината е, че мивката е скрита и дори и малко да кривнеш, няма да има проблем. Аз грубо направих моя сряз с калпаво зеге, което бие заедно с най-ситния нож за метал, а после с пилата дооформих отвора. Просто такъв инструмент имах под ръка и нямаше как да извикам някой от 50 километра да ми пробие една дупка.
nikolov333 - майстор
И що си мислиш, че някой те критикува..или ти е крив космоса. Човека си дава мнението как е добре да се направи, а ти и аз че нямаме ръчни циркуляри си е наш проблем. Аз например съжалявам, че не си взех Парксайд и сега чакам следващия тираж..
  • 1
  • 2

Тема "завършваща тапа за термоплот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: