Мечтата на всяка домакиня
Със сигурност не е космическа наука или технилогия но не е сигурно че по магазините ни мебелите са конструктивно правилно решени.
Не е проблем да си я изчертая на Аутокад или Инвертор и да и приложа каквито искам натоварвания но това примерно не ми решава проблема с незнанието гърба на нут ли да е или покриващ или флцван. Детайлите са важни. Доста прочетох и повечето отговори като чели съм намерил.

Поздрави
Antonii - майстор
Като съвет от личен опит, ако жената е с по-височък ръст е хубаво долния ред шкафове да са изпълнени с чекмеджета.
Изключение са шкафа под мивката и тези за вградените уреди.
Това е от ергономична гледна точка.
Ако жената е по-ниска, то има по-здрав кръст и не е толкова от значение.
miliad - майстор
:lol: Ти искаш да навлезнеш на дълбоко. Лошо няма. За кухня, гърба е важно да върши основното си предназначение, да държи шкафа като правилен паралелепипед. Припокриващ, на фалц, на нут, смесена система - каквото може да изпълниш и те задоволява естетически/ в редки случай и технически/.
Антонии,
благодаря за съвета.Да така съм го намислил със по 2 чекмеджета да са долните шкафове.
Уреди както следва, най-долу миялна 820мм височина,върху нея фурна 600мм височина , тя покрита с ТУП и на него Микровълнова 300мм.
Жената е висока 1.75м. т.е. би трябвало да не проблем микровълновата на тази височина.Абе малко е критично :(

Шкафчета долен ред по 400мм вътрешна ширина. Как мислите тесни ли са? Дълбочина 530мм.като отпред от плота 30 отзад 20.
Горни на 400мм. дълбочина. Много ли е? трябва ми място за тенджери :lol: :lol: :lol: :lol: Нека да довърша проекта и ще го постна за упреци и съвети.

Милиад,
Предпочитам гърба да е нутван 20мм навътре от края на страницата защото аз лично така смятам че е най-естетически издържано.
Правих си в спалнята гардероби ,комоди, висящи шкафове,спалня и там ги правих фалцвани.Всичко ок направих си фалцовете с оберфрезичката гладки няма назъбено няма нищо супер. Сглобявам гардеробче 1200х1850х450 и слагам гръбчето, кова, изправям и както ти казваш гърба държи паралелепипеда. слагам плъзгащите врати и :x :x :x :x :x . фирмата за разкрой машината им не е калибрирана и гърба не е правоъгълник..ревеше ми се. И да е нутван пак същото ще стане де.
miliad - майстор
Геометрията се определя от майстора, не от гърба. Гърба само я запазва. :wink:
Ще чакаме.
Svezar - специалист
Доста шкафове,скринове,че и гардероби съм направил,и никога не съм мерил ъглите преди да накова гърба ! Съдейки по крайния резултата,или съм голям късметлия или голям майстор :lol:
Svezare,
трябва да споделиш къде кроиш и кантираш.
Преди 2 години като правих гардеробче :shock: 2550х1500х670 с плъзгащи врати ми ги рязаха и кантираха в една фирма
която предлага и плоскости. Сглобяваш прав (понеже беше първата мебел не направих сметка че като е едно цяло няма как да го изправя) слагаш гръб, всичко това на хоризонтален под и всичко заспа.монтаж на плъзгащите вратички и а те като от каталог спят бе спят.
Проблема идва не от проекта защото беше в Аутокад а там се реди до 1000на от милиметъра проблема дойде от калпав разкрой.
Svezar - специалист
Едва ли има голямо значение фирмата за разкрой,понеже според мен няма как среза на професионална машина да не е 90 градуса и като лепнат добре дъските става идеален правоъгълник,но за статистиката казвам - Роси ! Иначе това да сглобяваш прав голям гардероб ми се вижда доста кофти упражнение !
EDI - майстор
В РОСИ кроих една плоскост преди бая години, добър беше разкроя.Обаче винаги си пускам диагоналите и си меря правия ъгъл със самоделни ъгълници и стеги.А да ти отрежат криво при всички може да стане, гаранция няма, независимо от използваните машини.
Утре взимам един ракрой от Роси и ще видя как е.
проблема е че не дупчат и не правят нутове.
Поръчах си шаблони за дибли и минификс така че не е проблем за нута имам оберфреза така че и това не е проблем.
Принципно и в Практикер имат професионална машина ама отрежете 2 плоскости с еднакъв размер и ги сложете една до друга.
Ако паснат обърнете едната на 180 градуса и се смейте как на 1.40м има разлика от 3мм. за какво говорим при 3м. :rolleyes:

Тема "Съвет за кухненски шкафчета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: