Мечтата на всяка домакиня
Shift - специалист
Като ползвател на "кубче" 10 години преди, а сега от 8 на среден размер /45 см./ мога да ти кажа, че разликата е може би единствено в размера. Но честно казано малката си е малка - да ти дойдат гости и край. А това ,че ще събереш 6 комплекта - забрави, освен ако под комплект нямат предвид една средна и една малка чиния. Сложиш ли някаква купа или тенджера/тава и я пълниш. Реално става до 5-6 чаши и толкова чинии. Ток, вода,консумативи - всичко е почти едно и също. Печелиш място, но за сметка на вътрешен обем.
Та съвета ми е - малка, САМО ако няма никакъв друг вариант.
Успех!
шоп - майстор
Shift написа:
Като ползвател на "кубче" 10 години преди, а сега от 8 на среден размер /45 см./ мога да ти кажа, че разликата е може би единствено в размера. Но честно казано малката си е малка - да ти дойдат гости и край. А това ,че ще събереш 6 комплекта - забрави, освен ако под комплект нямат предвид една средна и една малка чиния. Сложиш ли някаква купа и тава и я пълниш. Реално става до 5-6 чаши и толкова чинии. Ток, вода,консумативи - всичко е почти едно и също. Печелиш място, но за сметка на вътрешен обем.
Та съвета ми е - малка, САМО ако няма никакъв друг вариант.
Успех!
Много точно написано.

От 18 години вкъщи сме със съдомиялни и ако трябва ще рабутам шкафовете, но съдомиялната ще е стандартна 60 см. Другото за мен всичко е компромис и излишни разходи на вода, препарати и енергия.
zdravcho - специалист
infomar написа:
- слага се "гланц" за сушене и блясък/веднъж месечно
- слага се морска сол /веднъж месечно
- веднъж месечно се пуска със специален препарат (или с чаша оцет) за измиване на машината без чинии
Солта и препарата за гланц се изразходват пропорционално на броя пускания на машината. Дали веднъж месечно, по-често или по-рядко зависи от това колко често ще я ползвате. Мисля че би трябвало машината да има индикатор, който да показва, когато съответния консуматив е на свършване.
crez - майстор
infomar,съдомиялната не е лукс,тя е потребност за всяко домакинство. През деня се събира мръсната посуда,вечер след 22ч машина се стартира и си лягаш,на сутринта имаш измити до блясък съдове. Пожали жена си,лесно ти е на теб след 3 ракии си лягаш,а тя хлуска на мивката,а водата си тече,течее...... Аз имам от 20г.такова чудо. Ползвам само таблетки 3в1. Софийската вода не се нуждае от сол и затова никога не съм слагал. На 3м. купувам един препарат за почистване на миялни и я пускам на празен ход с него. Никакви повреди не съм имал. Един път пропуснах да я промия и отказа,в утойника на помпата се бе напластила мазнина,изчистих я и тръгна. Моята втора за това е Канди,първата беше същата сега лъска чинии на село :lol: там водата е варовита и слагам сол,макар че таблетката е комбинирана 1 табл. за едно миене. Ползвам тези,от тях съм най-доволен.
Прикачен файл:
p_8b4c5039447d859759158d245b1b745d_f482230d2f44d07ff6fd7d4e4a115963.jpg

и тези също:
Прикачен файл:
images (7).jpg
images (7).jpg (41.83 KиБ) Видяна 2861 пъти
шоп - майстор
За съдомиялната вкъщи имам грижата само аз. Всяка вечер след 23 часа с отложен старт и на евтина нощна ел. енергия машината си върши своята работа.

Снимка на актуалното състояние днес към 14.30. До довечереа ще се напълни. Чинии, съдове, тави и тенджери не се плакнат предварително. Ако трябва да върша тази процедура-закакво ми е миялната?!

Тавата от печената наденица само ще я огреба от мазнината за да направя манджа на кучето и директно се пъха в миялната:-)

Ползвам таблетки купени от кауфланд по спомен 27 ст бройката.

Гледай децибелите на машината. Дразнещо е ако е шумна. Сегашната ми беко май е 42 децибела...мърка като коте.

Прикачен файл

SAM_9083.JPG

Прикачен файл

SAM_9082.JPG

Прикачен файл

SAM_9081.JPG
Гост - специалист
шоп написа:
За съдомиялната вкъщи имам грижата само аз..
Гледайки снимките ще трябва да ти кажа, че приборите с дървени дръжки не трябва да ги слагаш в съдомиялната- Мий ги на ръка, щото им заминава лака. За тези вече е късно, но - да се знае.
infomar
шоп написа:
Shift написа:
Като ползвател на "кубче" 10 години преди, а сега от 8 на среден размер /45 см./ мога да ти кажа, че разликата е може би единствено в размера. Но честно казано малката си е малка - да ти дойдат гости и край. А това ,че ще събереш 6 комплекта - забрави, освен ако под комплект нямат предвид една средна и една малка чиния. Сложиш ли някаква купа и тава и я пълниш. Реално става до 5-6 чаши и толкова чинии. Ток, вода,консумативи - всичко е почти едно и също. Печелиш място, но за сметка на вътрешен обем.
Та съвета ми е - малка, САМО ако няма никакъв друг вариант.
Успех!
Много точно написано.

От 18 години вкъщи сме със съдомиялни и ако трябва ще рабутам шкафовете, но съдомиялната ще е стандартна 60 см. Другото за мен всичко е компромис и излишни разходи на вода, препарати и енергия.
Искам да се съобразя с препоръката ти, но ще срещна трудност :

И аз предпочитам да е голяма, при наличие на еднаква цена, но на времето не бях предвидил място за нея и съм си мислил за малка....
Сега като гледам имам два варианта:

Вариант 1:
Монтирам под бойлера на плота 55 х 55 х 55см. няма проблем за сладка входяща и мръсна изходяща вода.

Изображение



Вариант 2:
Монтирам на мястото на кухненски шкаф с нормални размери 60 х 60 х 85 см./височина.
Няма проблем да го преместя в съседното помещение в което няма вода и мръсен канал.
Проблем виждам само в изходящата вода, където маркуча трябва да е с дължина 3-4 метра с колената. Излиза отзад, прави коляно, тръгва на долу, обикаля двата ъгъла на стаята ниско до пода, отива под мястото където ще влезе в стената, издига се около 60 см. и влиза в дупката.
Проблем виждам в голямата дължина. Предполагам, че тръбата трябва да е минимум един цол диаметър, за да има нормално оттичане на мръсната вода. При тази дължина, ме съмнява, помпата да не би да прави проблем и респективно да натоварва нещо и... възникване на проблеми.

Изображение
zz_stefanov - майстор
Премести сушилнята до печката, а на нейно място сложи миалната :)
crez - майстор
Моята е от този вид,Канди трио. Смени местата на сушилнята с голямя миална. Сушилнята нали няма захранване и отток
Прикачен файл:
ustanovka_candy-trio.jpg
ustanovka_candy-trio.jpg (24.65 KиБ) Видяна 2882 пъти
infomar
zz_stefanov написа:
Премести сушилнята до печката, а на нейно място сложи миалната :)
Да, това е елегантно решение, трябва да я откача от мръсният канал и да ползвам кутията за вода в горният лява ъгъл.... :partyman:
Няма проблем.

Та кои марки вече от големите препоръчвате или... няма значение, всички са добри, стига да не се повреждат.

Тема "Информация за разходи на съдомиялна и препоръка за модел тип "кубче"." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: