Мечтата на всяка домакиня
Lisko - майстор
Аз съм правил подобно преустройство, но разположението беше друго и в нашия случай кухнята стана на спалня, банята на кухня а кенефа - кенеф с душ.

Ако искате ме слушайте, но аз имам кардинално различна идея. Която при това не изисква местене на канали. Тоя апартамент има безумно хабене на място в коридори.

Първи принцип - Не ви трябва голяма спалня. В спалнята се спи или друго, но при всички случаи не ти трябва голяма. Отидете да спите в дясната стая, дайте на децата средната, а всекидневната да е заедно с кухнята. Вратата за спалнята ви ще бъде където е червената линия - прави се малка стеничка и така. Хем и коридора ще допринесе малко за спалнята.
Ако може да се махне предната стеничка на сегашната кухня ще е супер - тоя коридор е излишно голям и само хабене на площ. Ако я няма стеничката - цялото става кухньо-всекидневна. Пералнята може или да се поскрие или попремести.

Изображение
Lisko написа:
Аз съм правил подобно преустройство, но разположението беше друго и в нашия случай кухнята стана на спалня, банята на кухня а кенефа - кенеф с душ.

Ако искате ме слушайте, но аз имам кардинално различна идея. Която при това не изисква местене на канали. Тоя апартамент има безумно хабене на място в коридори.

Първи принцип - Не ви трябва голяма спалня. В спалнята се спи или друго, но при всички случаи не ти трябва голяма. Отидете да спите в дясната стая, дайте на децата средната, а всекидневната да е заедно с кухнята. Вратата за спалнята ви ще бъде където е червената линия - прави се малка стеничка и така. Хем и коридора ще допринесе малко за спалнята.
Ако може да се махне предната стеничка на сегашната кухня ще е супер - тоя коридор е излишно голям и само хабене на площ. Ако я няма стеничката - цялото става кухньо-всекидневна. Пералнята може или да се поскрие или попремести.

Изображение
Благодаря за мнението и отделеното време наистина, съгласен съм с това за коридора, но идеята от вратата в кухнята някак не ми се нрави много. Въпросният хол е доста голям за спалня и затова мислехме да е кухня с всекидневна, а сегашната кухня да стане детска. Не съм много навътре в нещата, но жилището е панел и не знам ако се махне стената на сегашната кухня дали няма да е проблем
Lisko - майстор
Вие си решавате. Ние като продавахме нашия, изведнъж се оказа че всички искали голяма баня, нищо че броя стаи за живеене щели да са по-малко. Ние изхождахме от идеята че не си прекарваш времето в банята, та да трябва да ти е голяма. То не че е лошо, ама като трябва да избираш...
Тъй че - въпрос на вкус.
Дали стената може или не може да се махне - това се проверява лесно.
По-важното е да решите какво искате. Без бързане, с обмисляне на всякакви варианти, включително и такива дето отначало изглеждат странни. Ние като мислехме, бяхме начертали всичко в мащаб, а мебелите ги бяхме изрязали на отделни хартийки в същия мащаб, така че да може да ги местим върху чертежа и да гледаме къде как стоят.
Гост - специалист
Съгласен съм, че в този апартамент е изгубено прекалено място за коридори, но каквото- такова. Стени в панелен блок не може да махаш.
Ако може автора на темата да качи картинка в мащаб, или поне оразмерена такава- така или иначе размери на помещенията ще му трябват, така, че- да хваща рулетката ;-)
Lisko - майстор
Дали може да махаш - както казах - зависи. Аз лично съм махал. Първо се проверява че не е носеща (не помня как и къде). После с два-три удара с голям чук стеничката беше наполовина рухнала. Останалите удари бяха за доизчистване.
Нека да не спорим за стената. Понеже е очевадно, че сте много по разбиращи от мен, а и затова търся помощ дайте да обсъдим варианта с прекарването на тръбите и ако може малко повече обяснение за въпросното повдигане на нивото в коридора ако минават от там или е по удачно да минат по стената в сегашната спалня до другия край на хола и да изместя кухненския кът до прозореца
Lisko - майстор
По въпроса за тръбите аз нищо не знам, затова млъквам. Успех и дано по-разбиращите предложат как. :partyman:
Най–доброто решение е помпа за отпадни води.В този случай точката на свързване не е от значение.
Панелките имат подова замазка от 5 до 10 см. (в някои случаи до 15 см.)
Ако отводняването се направи в банята и се инсталира в права линия ще се постигне минимо 1% наклон.
Трябва да се избягва употребата на готови колена и по възможност до 2.
Не инсталирайте връзката на мивката вертикално, задайти възможно най-голям наклон.
При инсталация без помпа няма да ви позволи да изхвърляте и най-малките отпадаци в мивката.
Също така ще се налага ежемесечно почистване на трасето с подходящи препарати.
Голямо къртене ще падне! :)
Бивш строителен работник в домостроителен комбинат.
П.П. Всяка стена, в панелните жилища по-тънка от 18см. Не е носеща!
В някои случаи и стени с дебелина от 18см. не са носещи.
По чертежа който сте предоставили носещи са посочени и чертежа коригиран.
Посочил съм това от личен опит но не мога да бъда сигурен на 100%.
Прикачен файл:
1.png
чертеж
1.png (20.13 KиБ) Видяна 2040 пъти
juan написа:
Най–доброто решение е помпа за отпадни води.В този случай точката на свързване не е от значение.
Панелките имат подова замазка от 5 до 10 см. (в някои случаи до 15 см.)
Ако отводняването се направи в банята и се инсталира в права линия ще се постигне минимо 1% наклон.
Трябва да се избягва употребата на готови колена и по възможност до 2.
Не инсталирайте връзката на мивката вертикално, задайти възможно най-голям наклон.
При инсталация без помпа няма да ви позволи да изхвърляте и най-малките отпадаци в мивката.
Също така ще се налага ежемесечно почистване на трасето с подходящи препарати.
Голямо къртене ще падне! :)
Бивш строителен работник в домостроителен комбинат.
П.П. Всяка стена, в панелните жилища по-тънка от 18см. Не е носеща!
В някои случаи и стени с дебелина от 18см. не са носещи.
По чертежа който сте предоставили носещи са посочени и чертежа коригиран.
Посочил съм това от личен опит но не мога да бъда сигурен на 100%.
Прикачен файл:
1.png
Напълно сте прав за банята, че е вътре, моя грешка при чертането, за което се извинявам... Виждам, че разбирате и бих искал ако може да дадете мнение за варианта тръбите да минат под прозореца в спалнята и да стигнат в хола, а кухненския ъгъл да е до прозореца
Гост - специалист
Добре, де- задаваш въпрос, искаш да ти се даде съвет- ами направи си труда да измериш помещенията ( и за теб ше е полезно да знаеш размерите). Така може да ти се даде по- адекватен отговор кое е рационално да се направи.
Иначе- аз съм за канал по външните стени- лесно се скрива с гипсокартон. Иначе- къртене на пода...пак не се знае дали ще може да се постигне нужния наклон. Да не говорим за хамалогията, прахоляка, шума... То без къртене няма да мине, де.

Тема "Преустройство на двустаен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: