Мечтата на всяка домакиня
sstefanov - майстор
Не е въпросът дали е полиран, а че мраморът е порест и рехав. Чукни го и чуй как кънти (на кухо) и го сравни с гранит, например. Веднага ще разбереш разликата.
Между другото, затова и мраморните тонколони звучат като кенеф, въпреки хвалбите на невежите.
Но кой знае, твоят плот може вече да се е напоил и да е по-плътен :)
torbalan - Дървен философ
sstefanov написа:
Не е въпросът дали е полиран, а че мраморът е порест и рехав. Чукни го и чуй как кънти (на кухо) и го сравни с гранит, например. Веднага ще разбереш разликата.
Между другото, затова и мраморните тонколони звучат като кенеф, въпреки хвалбите на невежите.
Но кой знае, твоят плот може вече да се е напоил и да е по-плътен :)
Ам чи кат миниш през Козлодуй - заповядай да пием по една ракия на плота... Ще го поулеем с каквото се сетиш...

Ракията и мезето - от мен ;) и линукса ;)
gnt69 - майстор
Като искаш черно вземи черна оксидна боя и черна мозайка. И мивка можеш да си направиш и плот. Едно хубаво куфражче и си ти. :partyman:
Препоръчвам микроцемент.
За оцветител, оксиден защото е вечен или препоръчан от фирмата производител
Крайният резултат е превъзходен във всички отношения.
http://www.indecor-spb.ru/microzement.htm
Успех.
resistbody - майстор
Запечатка, може да се направи със епоксидна смола. Най-вероятно е по-специална. Индустриалните подове са шлайфан бетон със смола със пясък и боя някаква. Но са ми казвали, че могат само да импрегнират бетона със смолата.
Какъв ще е крайният резултат не зная.

Ако ти се дават пари, може да отлееш бетона и да викнеш фирма за индустриални подове. Освен типичното зелено, могат да правят доста красиви неща. Ако имаш познати цените са поносими, иначе 50+лв на квадрат.

Напиши resin floor в гугъла има доста интересни неща, от под от монети, камъни и т.н....
От скоро съм във форума и няколко пъти участвах в решението на даден проблем.
Забелязвам страното поведение на участниците да дават отговори и съвети,
които безкрайно много се отдалечават от поставения въпрос.
Може би такива са правилата на форума ( не съм ги чел),
но аз ще се опитам да се придържам към възможно най точен отговор.
Да се върнем към темата.
Господинът задава следния въпос:
"Искам да си направя черен бетонен плот за кухнята но имам нужда от малко помощ как да стане оцветяването и импрегнирането на бетона. Четох че единия вариант е с течна боя която се използва при забъркването на бетонната смес, а другия е с киселинна боя която се нанася върху вече готовия бетон. Моля за съвет кой е най-удачния начин. Също така ме интересува с какъв продукт да "запечатам" бетона за да стане водонепропусклив като се има в предвид че ще се ползва в кухня, а не на под."
Цитирам за да припомня за какво става дума.
При днешните технологии, позволяващи да решим доста от проблемите, за които преди 10-20 години не сме и си представяли е просто лоша шега да се затваряме в миналото робувайки на глупави възгледи.
Намерих доста решения, но не съм сигурен дали ще се открие подходящия материал в България.
Прикачвам 2 снимки на доста добри материала и връзка към Амазон.Амазон дава възможност за поръчки и от България.
https://www.amazon.es/s/ref=nb_sb_noss_ ... ete+sealer
Прикачен файл:
concrete sealer2.jpg
1
concrete sealer2.jpg (18.27 KиБ) Видяна 2873 пъти
Прикачен файл:
concrete sealer.jpg
2
concrete sealer.jpg (103.06 KиБ) Видяна 2873 пъти
П.П.
Сетих се, когато правих ремонта на моята кухня и прекарвах водната инсталация употребих тефлон за връзките (знаех за наличето му, но не присъстваше на нашия пазар).Хората, които знаеха за работата ми, клатеха отрицателно глава.Те правеха връзките с калчища и блажна боя уверявайки ме че това е вечно :supz: След повече от 25 години не е протекла нито една връзка =D>
nichevo - напреднал
Благодаря за подсказката " микроцимент " , изглежда доста добре. Така или иначе първо ще направя по-малки проби с оксидна боя и бетон и според крайния резултат ще преценя дали да направя и кухненския плот. За водоустойчивост видях че има добавки които се слагат при смесването на бетона , и вече запечатващия слой ако не намеря в Бг ще поръчвам от чужбина.

В тази връзка, с белия цимент може ли да се направи бял бетон, има ли нещо по различно в "рецептата"
nichevo написа:
Благодаря за подсказката " микроцимент " , изглежда доста добре. Така или иначе първо ще направя по-малки проби с оксидна боя и бетон и според крайния резултат ще преценя дали да направя и кухненския плот. За водоустойчивост видях че има добавки които се слагат при смесването на бетона , и вече запечатващия слой ако не намеря в Бг ще поръчвам от чужбина.

В тази връзка, с белия цимент може ли да се направи бял бетон, има ли нещо по различно в "рецептата"
Правил съм като завършителен слой с бял цимент, но не съм доволен от резултата!
Поява на микро пукнатини и леко пожълтяване след близо година. :vom:
Малко информация: http://www.buildingmaterials.artitectur ... 00-16.html
С бял цимент - бяла мозайка, най-доброто решение.
Много рядко съм позвал бял цимент.

Тема "Черен бетонен плот кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: