Мечтата на всяка домакиня
nichevo - напреднал
Здравейте,

Искам да си направя черен бетонен плот за кухнята но имам нужда от малко помощ как да стане оцветяването и импрегнирането на бетона. Четох че единия вариант е с течна боя която се използва при забъркването на бетонната смес, а другия е с киселинна боя която се нанася върху вече готовия бетон. Моля за съвет кой е най-удачния начин. Също така ме интересува с какъв продукт да "запечатам" бетона за да стане водонепропусклив като се има в предвид че ще се ползва в кухня, а не на под.
lov - майстор
Ще ти излезе при евтино и качествено да си купиш от естествен гранит.
torbalan - Дървен философ
И аз съм за гранита.
nichevo - напреднал
Защо според вас ще излезе на цената на гранита ? Така или иначе търся точно вида на бетон, просто искам да е по-тъмен :)
Гледах цена на оцветителя около 10 лв, самия бетон не е кой знае колко.
lov - майстор
Последно кога купувах гранит цената беше 60 и няколко лева за квадратен метър. Сложи го толкова на линеен метър защото ще се наложи и да плащаш за обработка на челото и рязане макар че това е доста висока цена. Ай сега си направи сметка тук 10 там 20 лева за добавки и те няма да са само толкова. Добави и шлайфане защото без такова няма как да минеш и понеже ще е ръчно не знам някой за под 50-60 лева да се дотътри само да го види. И на края с каквито и да е лайна да го намажеш кат сложиш нещо блажно пък и едно кафе ако ще да разлееш все ще ти стои на петно. И то завинаги.
А и да не забравя всичките импрегнатори за поддържане ще трябва да ги нанасяш минимум поне 4 пъти в годината ако този плот се ползва а не е само за украса.
Монтажник - специалист
Аз имам впечатления от такъв кухненски плот , който един пичага в Холандия (натурален холандец) направи в една къща която ремонтирахме.

Така: дойде първият ден по обед направи кофража със всичките му первазчета и завъртулки и на другия ден сутринта го наля обаче със някакъв холандски продукт от хартиени торби със картинка на кухненски плот - демек имат си специален такъв.Без допълнителни оцветители и без шлайфане.Дойде пак късният следобед , декофрира обра мустачките за 15 мин. взе 1800Е и си тръгна по живо по здраво.Резултата беше =D> =D> . Та в тази връзка не знам какво ще стане само с цимент.
torbalan - Дървен философ
Два пъти съм виждал плот правен от цимент.
И двата пъти върху него са лепени плочки...

Гол цимент за нищо не става.

Освен оцветител, ще трябва и нещо, което да го направи водонепромокаем. И пак остава проблема с петната...
shadowman - майстор
Цените на камъка започват от 60, но може да стигнат над 200. Не е редно да се сравнява с най-евтиното.
torbalan - Дървен философ
При всички положения по-добре евтин гранит, отколкото бетон...
parketmilanov - специалист
Гранит.
Или ако си "ръкат "може за месец да си направиш дървен плот .
или пък да си купиш....

Тема "Черен бетонен плот кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: