• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
vaniosl - специалист
Здравейте, в момента съм пред шпакловка на кухнята и трапезарията,но преди да я направя реших да ви попитам,как да реализирам вкарването на свеж въздух за аспиратора без това да води до огромно изстудяване на помещението?В момента има прозорец на противоположната страна в помещението за правилното функциониране на аспиратора и движение на въздуха.Лятно време хайде може да стои отворен,макар,че и тогава ще имам проблем с климатика,но да допуснем,че в кухнята ще го прежаля и няма да го пускам,но проблема идва зимно време,как да го направя за да ми е някак комфортно?Не върви отвън -10° климатика върви на 24° и прозореца отворен.Аз не мога му плати тока на този климатик да топля двора.Ако е нещо бързо да се приготви пак бива,но понякога се готви и по 2 часа....Някаква идея да ми дадете,как да постъпя?Какво да направя за да се вържат нещата хем да няма миризми и влага хем прозореца да не стои отворен и вътре да стане -10.
DundyTheCroc - майстор
Прозореца няма ли механизъм да се открехва леко в горната си част?
Иначе няма как аспиратора да работи добре ако не смуче свеж въздух. При мен като го пусна зимата и всичко е затворено започва да смуче от отдушниците в банята и тоалетната, предпочитам свеж студен въздух пред смрад :)
torbalan - Дървен философ
DundyTheCroc написа:
... предпочитам свеж студен въздух пред смрад :)
:)

И аз така...
Chefo77 - майстор
DundyTheCroc написа:
При мен като го пусна зимата и всичко е затворено започва да смуче от отдушниците в банята и тоалетната, предпочитам свеж студен въздух пред смрад :)
Твоето е нищо. На нашите в къщата като пуснат на втора степен (от 4), става лисичарник - връща от камината. Това при условие, че има 50 мм тръба, идваща от подпокривното пространство и пусната до печката ...
iliya_i - майстор
vaniosl написа:
Здравейте, в момента съм пред шпакловка на кухнята и трапезарията....но понякога се готви и по 2 часа....
Ако помещението е само кухня с трапезария (10-15 кв.) то зимата като се готви ще се топли само от готварската печка. Отваряш леко прозорчето и спираш климатика. 2-3 кВ мощност на печката са достатъчни за да не спадне температурата. И си избери мощността на аспиратора според помещението. Защото ако е прекалено мощен, само ще изхвърля допълнително топлината и ще охлажда помешението. Ако има примерно 3 степени, нормално трябва да осигурява около 10 пъти обема на помещението на средната степен. т.е 300-400 куб.м/час
nikolov333 - майстор
В апартамента съм направил на отсрещната стена от към улицата отвор със същия диаметър като на изходната тръба, въпреки, че имам и прозорец, отстрани до аспиратора. Няма начин да не охлаждаш помещението зимата, даже и рекуператор да му сложиш на входния отвор за въздуха. Както вече ти обясниха, по-добре студ да вкарваш отколкото пушек или някой друг вид миризма.. :-D
П.П.Компромисния вариант е да направиш отвор откъм коридора на стълбищната клетка, ако имат обща стена с кухнята.. Така зимата ще вкарваш доста по-топъл въздух от външния, а лятото, доста по-хладен.Така съм направил в офиса ми, който е на приземен етаж, но ще се предава звука от стаята към коридора и обратното и може да те подслушват така.. :-D :lol:
vaniosl - специалист
Благодаря на всички,които се включиха до сега.В крайна сметка ще си се отваря прозореца и толкова.

Сега обаче идва друг момент.Трябва да си подбера аспиратор.Входа за отдушника ми е 125мм.Помещението е 15кв.м.(39куб.м.),ако не греша ми трябва аспиратор 390куб.м./час.Аспиратора ще бъде с размер 60см.,защото плота ще е двойка 30см.Колебая се между Бош,Тека,Фабер и Електролукс.Фабер ги хвалят много,но родителите ми имат един евтин модел на eurolux и нещо не ми харесва как дърпа,а уж и той бил Фабер.Може би и от модел до модел да има разлика.Ще се радвам,ако ми помогнете и с това.
Chefo77 - майстор
Мечо Пух - колкото повече, толкова повече :wink:
По-добре да го използваш на по-ниска степен, отколкото да ти задимява при нещо по-пушещо.
Аз лично харесвам и имам Тека. Но моят модел е най-мощния в гамата им, не зная дали би инвестирал в това.
nikolov333 - майстор
Виж и аспираторите на Eurolux. Клон са на Faber и за цената си са перфектни. Аз съм с Flexa HIP, на 90см, но имат и 60см-ви от тази серия. Изхода му е на 150мм, но за 125 има намалители. http://m.leksgroup.com/l_bg/?s=11&i=20
vpetrovbg - напреднал
nikolov333 написа:
Виж и аспираторите на Eurolux. Клон са на Faber и за цената си са перфектни. Аз съм с Flexa HIP, на 90см, но имат и 60см-ви от тази серия. Изхода му е на 150мм, но за 125 има намалители. http://m.leksgroup.com/l_bg/?s=11&i=20
Клон са на Faber, ама те пък не знаят... :lol: Eurolux е марка измислена от Лекс Груп, които поръчват да им произвеждат в Турция и другаде по света, а използват това, че са представители на Faber и пробутват марката, като видиш ли по-евтина серия на Faber... Не казвам, че нещата са лоши, защото имам керамичен плот със сензорно управление от тази марка, купен заради по-ниската цена и аспиратор за моите родители и един приятел, които са доволни, но само споделям, че с приказките си подвеждат клиентите!
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за аспиратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: