Мечтата на всяка домакиня
nikolov333 - майстор
В руския форум от линка по-горе, който ти е дал колегата май има и видео уроци..Разгледай по-подробно там, защото още не са направили хапче за учене.. основно трябва самообучение и пробване, а въпросите са в краен случай, ако въпреки самообучението, нещо не се получава. За 10-минути няма как да разучиш програмата особено, ако не си на ти с компютрите или ако не си работил с подобни програми до сега..
toshetozaz - специалист
Аз ползвам Про100 и мога да споделя,че е супер програмката.Има доста библиотеки с готови мебели и елементи,които могат да се добавят..
pgt - специалист
Здравейте и на мен ми е интересен този въпрос с програмката за мебели, та да питам ако дадеш външния размер на един шкаф и си наредил вътре разни преградки и вратички, програмата изчислява ли размерите на тези детайли и коя се справя по-добре с това Китчъна или Про100. За мен това е по-важно отколкото визуалния ефект и шарениите. Ще съм Ви благодарен ако дадете линк и за Про100, че преди време свалях една от Замундата, ама не тръгна, после си свърших работа на ръка и така си остана, а по руските сайтове не съм ровил много.
Antonii - майстор
Вижте на сайта на Blum има напълно безплатен софтуер който изкарва направо нужните размери на плоскостите заедно с необходимите отвори.
Само, че софтуера съответно смята нещата само за обков на Blum.
bube760205 - специалист
И при мен не тръгна програмката PRO100
todor_tsanov - специалист
не са инсталирани библиотеките за това не тръгва
форум за про100
http://www.mebelistite.com/index.php?forums/pro-100.27/
toshetozaz - специалист
pgt написа:
та да питам ако дадеш външния размер на един шкаф и си наредил вътре разни преградки и вратички, програмата изчислява ли размерите на тези детайли .
В Про 100 ти си смяташ размерите на полици и рафтове.За мен това е по-добрия вариант.
pgt - специалист
toshetozaz написа:
pgt написа:
та да питам ако дадеш външния размер на един шкаф и си наредил вътре разни преградки и вратички, програмата изчислява ли размерите на тези детайли .
В Про 100 ти си смяташ размерите на полици и рафтове.За мен това е по-добрия вариант.
Аз имах в предвид ако имаш капак и дъно между страниците например и да ти извади 2х18 мм в ширината на тези детайли и т.н., а пък ако не ти харесат сметките да си ги коригираш. Щот това ми е досадна работа и трябва да внимаваш, а това как ще изглежда е повече като за фирма занимаваща се с изработка на мебели за да показват на клиентите. Аз като си го правя за мен значи съм си го представил и знам какво искам :?:
todor_tsanov - специалист
Ето ти една прекрасна програма, правиш си изделието и с един клик го пращаш на разкрой, дава ти цена , материали какви и колко и ти прави подробни чертежи на всеки детаил
https://www.youtube.com/watch?v=qubNrYh7_Gs
pgt - специалист
todor_tsanov написа:
Ето ти една прекрасна програма, правиш си изделието и с един клик го пращаш на разкрой, дава ти цена , материали какви и колко и ти прави подробни чертежи на всеки детаил
https://www.youtube.com/watch?v=qubNrYh7_Gs
На бърз поглед ми изглежда добре, а тази програмка свободна ли е или трябва да се търси по торентите за да я разгледам по обстойно. Благодаря за инфото =D>

Тема "Програмка за проектиране на мебели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: