Мечтата на всяка домакиня
Здравейте,

В момента правя ремонт и съм стигнал до кухнята.
Изображение

Не разбирам много от ремонти, но се старая да правя каквото мога сам.

Старите плочки и старата подова замазка стигаха до шкафовете. Когато махнах шкафовете, зейна голяма дупка 3-4 см. дълбока, където са били старите шкафове.

Изображение
Ето тука, където е стълбата поставена е дупката.

Изображение
Изображение

С какво да я запълня тази дупка. Някъде четох, че може с цимент и пясък? Вие какво мислите?

Другия проблем:

Махнах старите плочки, паднаха доста лесно, под тях има дебел слой замазка, който според баща ми е от варов разтвор с малко цимент.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Трябва ли да го разбия и да се изравни нивото с това на дупката или мога да редя върху тази замазка, като само запълня дупката, за да се изравни?

И ако ще може да се ползва, трябва ли да го заравнявам допълнително, може ли примерно със саморазливна замазка върху дупката и старата замазката? И после да лепя плочките изцяло върху изсъхналата саморазливна замазка?

А може ли директно върху тази замазка да лепя новите плочки и трябва ли нещо друго да се прави?

Какво лепило трябва да ползвам за плочките също?

И последния проблем е стената:
Изображение
Тук има голяма дупка, която стига да външната изолация. С какво трябва да се запълни?
Също така няма мазилка по стената. Трябва ли да сложа и от кой вид?

Изображение
Това е тръбата за студена вода, към която е вързана мивка с поточно бойлерче. От другата тръба не тече нищо, понеже не е свързана с бойлера. Мога ли да я махна и да изместа тръбата за студена вода в дупката за топла, защото така, ще дойде по средата на мивката евентуално?

Доста питанки станаха. :?

Надявам се да ми помогнете :)

Поздрави и благодаря предварително :)
chapara - майстор
BRAIN_PAIN написа:
Здравейте,

В момента правя ремонт и съм стигнал до кухнята.
Не разбирам много от ремонти, но се старая да правя каквото мога сам.
Старите плочки и старата подова замазка стигаха до шкафовете. Когато махнах шкафовете, зейна голяма дупка 3-4 см. дълбока, където са били старите шкафове.
Ето тука, където е стълбата поставена е дупката.

По принцип вар под настилка е като бомба със закъснител, аз лично ти препоръчвам да махнеш всичко от пода и да си направиш земновлажна замазка за да догодиш нивото на пода от коридора като поставиш новата настилка. :wink:


Какво лепило трябва да ползвам за плочките също?
Според вида на назтилката :wink:

И последния проблем е стената:
Тук има голяма дупка, която стига да външната изолация. С какво трябва да се запълни?
С пясък и цимент.
Също така няма мазилка по стената. Трябва ли да сложа и от кой вид?
Гипсова шпакловка, направена от някой който е запознат с направата и. :wink:


Това е тръбата за студена вода, към която е вързана мивка с поточно бойлерче. От другата тръба не тече нищо, понеже не е свързана с бойлера. Мога ли да я махна и да изместа тръбата за студена вода в дупката за топла, защото така, ще дойде по средата на мивката евентуално?
Може да я преместиш, ако никога няма да слагаш бойлер, но убеден ли си че центрования спрямо мивката чучур ще е по естетичен на вид и функционален, дали си заслужава гимнастиката

Доста питанки станаха. :?

Надявам се да ми помогнете :)

Поздрави и благодаря предварително :)
Успех с ремонта :wink:
dianbratoev - напреднал
Старите плочки сигурно са лепени с цимент и пясък,ако не чука на кухо лепи отгоре.Заливаш дупката с циент и пясъкЗа бойлера-можеш да го изместиш на топлата вода само намери начин нягъде където е големия бойлер да пратиш студена вода.
preslav - майстор
Чапара ти го е казал - подхвани старата замазка от единия ъгъл и ако върви леко махай наред, щом плочките са паднали по този начин, значи и замазката ще "хвръкне" лесно!
Естетиката си е естетика, търси практичното решение за проточния бойлер, а в случая може би е по-удачно да е в единия край на мивката, преместването му на другата тръба може да се окаже и не толкова проста работа.
Благодаря ви за съветите :)

Замазката като махах плочките чукнах и по нея и е доста солидна. Трудно ще се махне, все едно камък удрям. Аз не съм сигурен дали има вар в нея, или с вар са лепили плочките.

Но ако е солидна, значи би трябвало да става да лепя плочките върху нея? :?
tanq222 - специалист
Вкъщи хола и кухнята са сляти. Решили сме да сложим паркет, като сме се спряли на този модел http://www.ftparket.com/product/251/dub-cheltnum-37663 . Избрахме го, защото има доста добри характеристики, като взехме предвид, че в кухнята прекарваме най-много време и затова предпочетохме паркет, за да е по-уютно помещението. Мислите ли, че това е най-удачното решение или е по-добре да сложим два, три реда плочки пред плота?
Christo - майстор
Има си специален ламинат за кухни. Напиши в Гугъл "водоустойчив ламинат" или "влагоустойчив ламинат" и виж за какво става въпрос. Обикновенният също става, но е въпрос на време да бъде разлято нещо и рано или късно ще се раздуе по фугите и ще стане за смяна. Лично аз плочки не бих сложил. Чаша или чиния, изпуснати на плочките, нямат никакъв шанс, пък и напасването на декорите на ламината и плочките си е приключение. Поздрави и успех!
plamen6703 - майстор
tanq222 написа:
Вкъщи хола и кухнята са сляти. Решили сме да сложим паркет, като сме се спряли на този модел http://www.ftparket.com/product/251/dub-cheltnum-37663 . Избрахме го, защото има доста добри характеристики, като взехме предвид, че в кухнята прекарваме най-много време и затова предпочетохме паркет, за да е по-уютно помещението. Мислите ли, че това е най-удачното решение или е по-добре да сложим два, три реда плочки пред плота?
Ако ще поставяте паркет поставете наистина паркет от дърво! Ламината е подова настилка имитираша паркет, нещо като еко кожа. Няма нищо общо с кожата, но вместо мушама казват еко кожа :)
Това е лично мое мнение и всичко опира до разбирания и възможности.
Какъвто и вариант да изберете все ще намерите хора да ви вземат парите за настилката и монтажа и все ще ви казват, че избора ви е перфектен :)
chapara - майстор
Като Аз :roll: ,има такива имитции от гранитогрес на ламинат и с малко по голяма търпеливост в търсенето......всичко може да се посгигне, с две думи в мората част...,..
tanq222 - специалист
Аз съм виждала такива модели водоустойчив паркет, но не съм знаела, че са за кухня.

Тема "Помощ за под и стена на кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: