Мечтата на всяка домакиня
surfthesummer - специалист
Здравейте, приложила съм набързо сглобен от половинката идеен вариант.
Той иска барплотът да е сгъваем, за да може да се разширява пространството в трапезарията при по-големи събирания.
Аз искам прозорчето, което е над мивката, за да мога да наблюдавам малкия на двора :) . Чудя се дали има нужда от двойна мивка, при наличие на миялна... :? Сега миялната е до мивката - позиция D и шкафът Е ще остане предпплагам неизползваем?
Ако барплотът се фиксира, мивката би могла да е вградена в него.
Притеснява ме липсата на голям плот - трябва да ползвам барплота.
Приемам всякакви идеи и размествания :rolleyes:
Прикачен файл:
2017-04-07 15.07.17.jpg
Jacomo - специалист
Моят съвет е да мислите как ще ви е най-удобно за ежедневието, не за гостите.

Както е нарисувано в момента, ще е неудобно съдовете от мивката да се слагат в съдомиялната. Двойна мивка също не препоръчвам, при положение че има съдомиялна и няма много работна площ.

Вариант 1:
Съдомиялната отива до хладилника. Так ще може лесно да се прибират нещата по шкафовете и ще има достъп мивка-съдомиялна. Също ще може да се направи някакъв механизъм да се използва ъгловия шкаф.

Вариант 2 (който аз бих направил):
Мивката (F и H) отива под барплота. Печката отива на D или между D и E. Така E ще остане свобоно, ще може да се добави и G до мивката, ще има и голям плот между печката и хладилника за подготовка на храната - 3 плюса. Леко ще се намали пространството до масата. Съдомиялната вече може където искаш.
surfthesummer - специалист
Благодаря ви! Вариант 2 ще е май :supz:. А ако остане само H от мивката, ще може ли съдомоялната да отиде на F и да се ползва ъгловия шкаф чрез D? Трябва да поразгледам тия ъглови механизми #-o
Jacomo - специалист
surfthesummer написа:
Благодаря ви! Вариант 2 ще е май :supz:. А ако остане само H от мивката, ще може ли съдомоялната да отиде на F и да се ползва ъгловия шкаф чрез D? Трябва да поразгледам тия ъглови механизми #-o
Може, но ще си е тясно за навеждане, ако остане плота до мивката. Ако в ъгловия се държи посуда, ще трябва от миялната да се вади на плота и след това в ъгловия шкаф, което си е неудобство.

Нека и други да дадат идеи също.
Jacomo - специалист
surfthesummer написа:
Той иска барплотът да е сгъваем, за да може да се разширява пространството в трапезарията при по-големи събирания.
И още нещо се сетих - точно при по-големи събирания най-много ще ти е необходим сгънатия плот :wink:
surfthesummer - специалист
Jacomo написа:
surfthesummer написа:
Той иска барплотът да е сгъваем, за да може да се разширява пространството в трапезарията при по-големи събирания.
И още нещо се сетих - точно при по-големи събирания най-много ще ти е необходим сгънатия плот :wink:
Ха ха, точно това коментирахме сега със съпруга :partyman:
А иначе той ми начерта и друг вариант, но така ъгълът пак се губи.
Прикачен файл:
2017-04-07 17.23.46.jpg
todor_tsanov - специалист
Ето идея

Прикачен файл

а1.jpg

Тема "Съвети за отимизиране на кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: