Мечтата на всяка домакиня
Spokoiniq - майстор
Колеги, купих на майка ми съдомиялна втора употреба. Понеже е за вграждане, искам да използвам лицата на шкафа, на мястото на който влезе съдомиялната. Проблема е в монтажните отвори на капака за захващане на дървеното лице.Оригинално се е предполагало да се монтира цяло платно, а аз имам чело за чекмедже и вратичка.Вратичката я хващат отворите, докато челото би се държало само на платмасовите "копчета", които влизат в жлебовете на вратичката в горния край.А и ги нямам, засега нямам идея от къде мога да си намеря.
Идеята ми засега е да изрежа еталбонд 5-6мм по размера на вратата на миялната, и да закача дървените лица, като така ще мога да снадя двете части.Проблем остава отсъстващите копчета и евентуалната хлабина на връзката в горната част.
Моля за идеи и съвети, преди да съм започнал.
Прикачен файл:
midea2.jpg
Прикачен файл:
кухня.jpg
кухня.jpg (30.42 KиБ) Видяна 2234 пъти
joroantonov - специалист
За вратата ще ти трябват и ламариннени пластини които влизат в дупките, освен винтовете. За челото отгоре може да приспособиш две втулки една с по-голям и една с по-малък диаметър и винта минавайки през тях ги фиксира. Предполагам че в горните ъгли има монтажни винтове - махаш ги и разпробиваш изцяло вратата и слагаш дълги винтове за да стегнеш челото.
Spokoiniq - майстор
Какви са тия пластини, ако може да покажеш?На моята миялна са пласмасови като щипки, но на тая Мидея идея нямам

Тема "Помощ за врата на съдомиялна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: