• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
preslav - майстор
Цени и цени, аз съм се насочил към нещо подобно - http://www.balkanparket.com/index.php/p ... o-dyusheme
чамът е още по-евтин.
За теракот и гранитогрес мога да кажа само, че дори и в най-горещите летни дни са ми дискомфортни.
ecm - напреднал
Дюшемето определено е една от най-хубавите настилки, но иска май твърде много грижи както при полагането, така и после. Не е за мен. За трислойните паркети някакви мнения? В диапазона докъм 70 лв./м2..
plamen6703 - майстор
ivailokrustev написа:
Защо отхвърляш теракота като опция? Аз наскоро правих ремонт в кухнята на свекървата
Ти жена под прикритие ли си или как го докарваш да имаш свекърва?
plamen6703 - майстор
ecm написа:
Дюшемето определено е една от най-хубавите настилки, но иска май твърде много грижи както при полагането, така и после. Не е за мен. За трислойните паркети някакви мнения? В диапазона докъм 70 лв./м2..
В този диапазон има паркет от масив, всичко друго различно от масива е в графата "други", като цяло сурогати със съмнително качество... Ако може изобщо да се говори за качество при каквито и да са ламинати, освен да радват окото и да ти олекне джоба за "качество"...
preslav - майстор
ecm написа:
Дюшемето определено е една от най-хубавите настилки, но иска май твърде много грижи както при полагането, така и после. Не е за мен. За трислойните паркети някакви мнения? В диапазона докъм 70 лв./м2..
Сам виж какво е трислойния паркет, обърни внимание на дебелината на завършващия слой и помисли с какво ли са слепени плоскостите.
В жилището на родителите ми има паркет на 52 години - първите 40 нито е циклен, нито е лакиран, поддръжката е била само влажен парцал.

Прикачен файл

tr-parket-layers.png
parketmilanov - специалист
Здравейте ,
тази тема не се зачеква за пръв път но пак да си кажа
въпреки че съм Паркето привърженик ,продавач и ползвател
кухнята според мен трябва да е с теракот или производни поради съвсем хигиенни съображения
освен това в 50% от случаите в които има паркет /ламинат/дюшеме в това помещение
ако се наводни /от пералня ,миялня ,мивка .Инвестицията отива или на боклука или подпалки
за барбекюто .
Това че се прави напоследък повсеместно е друг разговор
Ако пък не ви е много еня , застраховайте си жилището против наводнения -50-100лв на година
поне няма да ви излезне солено последващо сушене и подмяна
ПС-Аз също в кухнята и трапезарията си сложих върху керамика ламинат 12мм супер уникално тинтири минтири
и на 2 рия месец ми протече новата миялна машина ......./поне не се наду ,
....много ... :)
а като за топлина и ламината и теракота държат хладно,
трислойния горе -долу .сако се сложи коркова подложка нещата се променят значително ,но и бюджетно натежава
Успех ...:)
ecm - напреднал
Колко горе-долу би ми излязъл качествен, масивен дъбов паркет "Рустик"? Тъй като реших все пак да сложа плочки само пред кухненските шкафове, на ъгъл, би ли имало проблем с реденето на паркет в такива условия и слагането на преходна лайсна към плочките?

Интересува ме също разликата в емисиите на формалдехид между висок клас ламинат (40-50 лв./м2) и нисък клас трислоен паркет (55-60 лв./м2)? Трислойният, ако долните два слоя са от масивен чам, би трябвало да има смоли и лепила само между слоевете, докато на ламината цялата основа май се крепи на смоли? Дори и основата на трислойния да не е масивна, а от шперплат, ми се струва, че процентно в ламината би трябвало да има повече смоли и съответно - изпарения?
preslav - майстор
ecm написа:
Колко горе-долу би ми излязъл качествен, масивен дъбов паркет "Рустик"? Тъй като реших все пак да сложа плочки само пред кухненските шкафове, на ъгъл, би ли имало проблем с реденето на паркет в такива условия и слагането на преходна лайсна към плочките?

Интересува ме също разликата в емисиите на формалдехид между висок клас ламинат (40-50 лв./м2) и нисък клас трислоен паркет (55-60 лв./м2)? Трислойният, ако долните два слоя са от масивен чам, би трябвало да има смоли и лепила само между слоевете, докато на ламината цялата основа май се крепи на смоли? Дори и основата на трислойния да не е масивна, а от шперплат, ми се струва, че процентно в ламината би трябвало да има повече смоли и съответно - изпарения?
Според мен прекалено много се вживяваш и си се вторачил във формалдехида - не казвам, че е безвреден, но го има във всеки салам и пушено месо, което ядеш (ЯДЕШ). Пак според мен, определящото е износоустойчивостта на покритието в коплект с комфорта - поразгледай се в нета какво представлява ламината (за мен е мукава, покрита с мушама), за трислойния паркет вече ти пратих снимка.
В заключение всичко е според целите ти, ако ще живееш в това жилище, ако искаш и внуците ти да те споменават слагай масив, ако смяташ нещата за временни прави го красиво и модерно, а после продавай!
Направи си къщичката да ти е кеф, ще ти струва по-малко от една трошка на старо!
maistorcheto33 - специалист
ecm написа:
Здравейте,

Кухнята, трапезарията и холът ми са едно помещение и избирам между гранитогрес и ламинат висок клас за подова настилка. Предпочитам ламинат, за да ми е по-топло, но разбрах, че тръбите на парното минават по пода, през средата на помещението, и се чудя, с гранитогрес няма ли да е по-добре, тъй като ще отдава тая топлина, докато ламинатът ще я изолира. Помещението е с размери 530 х 400
Ако имаш малки деца, по-добре заложи на ламиниран паркет. Ако ли не, гранитогресът също е добро решение.
tanq222 - специалист
Естественият паркет си е класика. Придава уют на дома, винаги е за предпочитане пред изкуствените материали. Аз имам естествен паркет в хола от около 10 години, а преди 2 години си купих от http://www.ftparket.com/products/57/estestven-parket естествен паркет от дъб за кухнята. Надявам се, че след време ще остане и за децата ми, защото естественият паркет подлежи на циклене, лакиране, може да му се променя цветът. Може да излиза по-скъпо от ламинирания, но си заслужава.
  • 1
  • 2

Тема "Настилка за кухня + трапезария + хол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: