Мечтата на всяка домакиня
toshetozaz - специалист
Според мен раздутите парчета трябва да се заменят с нови.Щом е набутам този шкаф,ще може и да се извади.Най-чистият вариант е четири нови панела поне това се вижда от тази снимка.
Dzvera - напреднал
Проблема е че е м/у 2 отделни части точно под мивката ... Първо са сложени тези шкафове, после монтираха плота и залепиха мивката, след това сложиха гърба( и го залепиха) после сложиха горния шкаф. Хрумна ми друга идея след като изсъхне и надуе колкото надуе, с лист за ножовка (има малко по дълги) колкото мога от издутото изтъргвам - една дупка и през нея шпилка с 2 планки да обере луфта и после яко силикон( от банята ми остана почти цял - бял) . Важното е да се обере луфта за да не се удрят вратичките, че с регулирането на пантите няма много аванс - които за наш късмет им няма нищо от водата !
Чираче - майстор
Да Ви се чуди човек с кой акъл слагате талашит на проблемни места? При мен всички гардероби и шкафове са метални, с рафтове от естествен материал/чам/, върху него плоскости от ламинат. Всичко се демонтира за секунди при нужда.
zz_stefanov - майстор
Dzvera написа:
Проблема е че е м/у 2 отделни части точно под мивката ... Първо са сложени тези шкафове, после монтираха плота и залепиха мивката, след това сложиха гърба( и го залепиха) после сложиха горния шкаф. Хрумна ми друга идея след като изсъхне и надуе колкото надуе, с лист за ножовка (има малко по дълги) колкото мога от издутото изтъргвам - една дупка и през нея шпилка с 2 планки да обере луфта и после яко силикон( от банята ми остана почти цял - бял) . Важното е да се обере луфта за да не се удрят вратичките, че с регулирането на пантите няма много аванс - които за наш късмет им няма нищо от водата !
Нова долна част (може без плота) и премонтиране наново, това е най добрия вариант. Най-много да опреш да опреш до нова водобранна лайсна.
Цялата нова конструкция ще може да се повдигне с помоща на качетата изотдолу до нивото на гърба. Тоя гръб след демонтажа го подпри, че не се знае как е залепен.
djendov - специалист
Чираче написа:
Да Ви се чуди човек с кой акъл слагате талашит на проблемни места? При мен всички гардероби и шкафове са метални, с рафтове от естествен материал/чам/, върху него плоскости от ламинат. Всичко се демонтира за секунди при нужда.
Я...и днес научих нещо ново
zz_stefanov - майстор
Чираче написа:
Да Ви се чуди човек с кой акъл слагате талашит на проблемни места? При мен всички гардероби и шкафове са метални, с рафтове от естествен материал/чам/, върху него плоскости от ламинат. Всичко се демонтира за секунди при нужда.
Железен си от всякъде :-D

Вариации много. Моите не са с дъна Плота ми стои от към стената на винкел, нямат гръб. Дъна нямам за да мога да си сложа газовата бутилка под мивката плюс стоящи пералня и миялна. На село са ми пак така от към стената, но на дървени летвички.
  miliad - майстор
Ако са три отделни шкафа, може да ги вадиш един по един.
Първо развиваш винтовете които го държат за плота и за съседния, на съседния шкаф навиваш краката нагоре колкото може , а на шкафа който вадиш сваляш на долу, и го вадиш. Краката може да са от три части и да се вадят от основите, може и да им развиеш винтовете.
Сменяш детайлите и по обратния път сглобяваш. После другия шкаф.
Може да прибереш плоскоста ако е леко раздута в края, ползвай по-рядко лепило за дърво Ц-200,300,400 квото намериш. Напояваш ръбовете,избърсваш излишното лепило, слагаш найлон или целофан, може и вестник от двете страни, слагаш по една равна плоскост от двете страни/сандвич един вид/ и стягаш с две, три винтови стяги до откат. :-D
На другия ден разваляш сандвича и виждаш резултата. Понякога се налага нов кант.
Като гледам снимката обаче, си за нови дъна и страници.
wanderer - специалист
Чираче написа:
Да Ви се чуди човек с кой акъл слагате талашит на проблемни места? При мен всички гардероби и шкафове са метални, с рафтове от естествен материал/чам/, върху него плоскости от ламинат. Всичко се демонтира за секунди при нужда.
  • и кой ще е тоя мебелист дето ще уйдиса на клиента да направи такова "изпълнение"? гледа да го монтира бързо и лесно. ще се съгласиш комбинацията пдч с железа е ангажираща, а и естетиката се постига по трудно. да кажем, че не всеки може, или иска да плати за такова нестандартно хеви метъл изпълнение. а пък когато неможе да си го направи сам като че ли няма много избор. до автора на темата - всички варианти невключващи пълна или частична замяна на поредените плоскости са някакъв компромис. най вероятно няма да успееш да събереш раздутото, и е потенциално место за поемане на влага в бъдеще. това че вратичките нямат видими поражения не значи че и техния кант не е компрометиран (дано да греша). това с бойлер в шкафа си е риск, и аз съм го ял дедовия, но живея в къща и за радост не прецаках комшиите отдолу. връзките, особено тези за топлата вода е добре периодически да се сервизират, случвало ми се е да развивам такава на ръка след време. това че си взел мерки за водата от клапана не те спасява. на моя бойлер (най отговорно го казвам - едно аблолютно недоносче на "светлю шишков") водата взе да извира през извода на нагревателя. представи си сега че те нямаше в къщи два три дена..... :?
Чираче - майстор
wanderer написа:
Чираче написа:
Да Ви се чуди човек с кой акъл слагате талашит на проблемни места? При мен всички гардероби и шкафове са метални, с рафтове от естествен материал/чам/, върху него плоскости от ламинат. Всичко се демонтира за секунди при нужда.
  • и кой ще е тоя мебелист дето ще уйдиса на клиента да направи такова "изпълнение"? гледа да го монтира бързо и лесно. .
Мебелиста съм АЗ. От фирмата, която ми изработи вратичките за секцията от МДФ отказаха да ги монтират. Защо ли?
iliya_i - майстор
wanderer написа:
на моя бойлер (най отговорно го казвам - едно аблолютно недоносче на "светлю шишков") водата взе да извира през извода на нагревателя. представи си сега че те нямаше в къщи два три дена..... :?
Като ме няма в къщи за къщи два три (и повече) дни спирам водата от крана след водомера :) :) :)
Dzvera написа:
като предния ден имаше леки размествания на нещата около бойлера но без да се пипат клапана и връзката ...
А по принцип, бойлерчетата, даже и малките са окомплектовани с планки за коване към стената, а не когато ти е кеф да си го местиш.
"Мека връзка" не означава "подвижна връзка". Следващия път като я размандахерцаш, после я притегни!

Тема "Раздул се шкаф на мивка !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: