• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
pitankata00 - специалист
Здравейте,
Живея в къща, кухнята е отделна стая с врата към всекидневнята или living room, който както иска. Имам проблем с вентилацията на кухнята. Зимата ако не е отворен прозореца в кухнята аспиратора изсмуква дима от камината която е в всекидневнята и става ужас, въпреки че вратата между двете помещения е затворена пак успява да накара дима да взлиза в стаята. Но все пак зимата е студено и не можем да държим отворен прозореца дори и леко открехнат пак е много студено. Понеже започваме ремон в кухнята, сега е момента да намерим решение на проблема. Чуда се за нещо такова

?!!!!
kuger - майстор
pitankata00 написа:
Здравейте,
Живея в къща, кухнята е отделна стая с врата към всекидневнята или living room, който както иска. Имам проблем с вентилацията на кухнята. Зимата ако не е отворен прозореца в кухнята аспиратора изсмуква дима от камината която е в всекидневнята и става ужас, въпреки че вратата между двете помещения е затворена пак успява да накара дима да взлиза в стаята. Но все пак зимата е студено и не можем да държим отворен прозореца дори и леко открехнат пак е много студено. Понеже започваме ремон в кухнята, сега е момента да намерим решение на проблема. Чуда се за нещо такова

?!!!!
Купи си абсорбатор, той върти въздуха "вътре-вътре". Снабден е с карбонови филтри.
pitankata00 - специалист
Е аз такова имам 2 турбини. Тръшка вратите през 2 стаи. Кара камината да връща дим обратно. Чудя се дали тия филтри на стената ще успеят да направят необходимата циркулация !? Стенни вентилационни клапи или нещо такова. Ако някой е използвал такава да каже отзиви.
timo1 - специалист
В ляво до входната врата се вижда дупката фи 200,от вън и вътре по една декоративна решетка и си ти.
Изображение
pitankata00 - специалист
Аз ако сложа Fi 200 на стената на кухнята ще простудя жената. Както и сега става с открехнатия прозорец, но ми дойде на ум че има едни решетки, които се отварят и затварят и може би с по-малък деиаметър :) .Мерси за предложението.
kuger - майстор
pitankata00 написа:
Е аз такова имам 2 турбини. Тръшка вратите през 2 стаи. Кара камината да връща дим обратно. Чудя се дали тия филтри на стената ще успеят да направят необходимата циркулация !? Стенни вентилационни клапи или нещо такова. Ако някой е използвал такава да каже отзиви.
Нещо не се разбрахме. Абсорбаторът не изхвърля въздух навън, не създава вакум в стаята. Той върти стайния въздух, като го пречиства.
Всъщност, има такива машини /аспиратори/ с превключваща се клапа. Така лятос си го правиш да изхвърля мръсния въздух на вън. Аз имам такъв AEG, но не го окомплектовах с карбоновия филтър, и сега ми отваря вратата на банята, когато е включен :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Абсорбатор върши точно никаква работа срещу много шум и малко ток.
Решението е да се вкара въздух в кухнята. Най-добре е ниско до печката. Мой аспиратор, мощен, сам си отваряше клапата като го пусна :-) Но то, това не е проблем
pitankata00 - специалист
Проблема е че ако няма отворен прозорец зимата, апсиратора (възразен е към комина) кара камината (вързана към дръг комин) да връща дима в стаята. Нищо че аспиратора и камината са в 2 различни стаи. Затова когато се готви държим отворен леко прозореца на кухнята, но много бързо става студено. И затова искам нещо през което да минава по-малко въздух. Някакъв въздухоотовот в стената евентуално.
preslav - майстор
pitankata00 написа:
Аз ако сложа Fi 200 на стената на кухнята ще простудя жената. Както и сега става с открехнатия прозорец, но ми дойде на ум че има едни решетки, които се отварят и затварят и може би с по-малък деиаметър :) .Мерси за предложението.
Колкото въздух изкараш през комина, толкова ще трябва да вкараш от някъде другаде. Ако ти е затворен прозореца входящият въздух ще си намери другото по-лесно място (в случая най-близкия комин на камината). Евентуалното решение е чрез самостоятелен въздуховод да закараш външен въздух до нивото на котлоните, тогава няма да се усеща течението в краката, но и котлоните ще бичат за да компенсират охлаждането от въздушния поток, а ако са газови ще гаснат. Като цяло не харесвам принудителните аспирации освен ако не се касае за заведение с безброй котлони и фурни, ако коминът ти е добър и ако фунията обхваща цялата площ на печката, разбира се пак при открехнат прозорец би следвало да нямаш проблем с изтеглянето на парата при готвене и преохлаждане на кухнята.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Какво толкова готвите, колко ти е мощен аспиратора, колко ти е отворен прозорецът и къде е разположен, прямо печката? Можеш ли да вкараш въздух близо до печката?
Аз в момента нямам аспиратор, отварям прозорец точно до печката, не е да ми е баш студено....
Проблемът ти е решим, опиши конкретната ситуация
  • 1
  • 2

Тема "Вентилация за кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: