• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Chefo77 - майстор
Поръчахме по-евтиното проточно на Елдом, бета 4 май се води. Грозно грозно ... да изкара до ремонта, после - 10 литров обемен под мивката. Че сега няма къде да го сложа и да ме кефи там, голям токмак е.
BlackBox - специалист
Chefo77 написа:
ДГД.
Ами..ако им хареса??? :? :-D :lol:
Chefo77 - майстор
Chefo77 написа:
Поръчахме по-евтиното проточно на Елдом, бета 4 май се води. Грозно грозно ... да изкара до ремонта, после - 10 литров обемен под мивката. Че сега няма къде да го сложа и да ме кефи там, голям токмак е.
Поръчахме и променихме поръчката - на бетата няма топла и студена вода... Е*ах се у наблюдателния :(
Тинки, ако им хареса - да се оправят сами :)
Chefo77 - майстор
Така - бойлерът е закупен, монтиран, перфектен. Заминавам с малките да се къпя в нашите, връщам се - жената хленчи, бойлера тече едва едва и топла, и студена. Махнах нагревателното тяло, само по смесител - същото, т.е. не е запушване в тръбичките на нагревателя. Има ли някакъв друг вариант, освен да се е позапушил смесителя, да попитам аз ...
Утре мисля да го сваля, да го надуя (смесителя) наобратно с компресора, да го видя дали ще излезе нещо. Може ли тефлоновата лента да се е скъсала и да е влязла където не трябва?
nikolov333 - майстор
А другите чешми как са..да не е намаляло централно налягането и да не му стига..
Chefo77 - майстор
Няма проблеми с другите, явно някаква песъчинка или частица тефлонова лента е застанала някъде. Днес ще надуя смесителя с компресора.

ЕДИТ: Не трябваше даже да го надувам, някаква ръждива субстанция 2х2 мм на входа на дупчицата на смесителя :lol: :lol: :lol: Чак да не повярва човек, че 46 годишна метална тръба може да кородира :lol:
Такъв ли ти е бил бойлера, който си подменил, щот на такъв се спрях ?
https://technika.bg/product/5776/protoc ... 72485.html
Не съм ползвал от тоя тип, но не се ли регулира топлината на водата с врътката, като отначало би следвало да е студена и в края на червения сектор топла ?
Chefo77 - майстор
Честно си казвам - не помня какво съм мислел да поръчам :(
Взехме ТОВА и съм доволен. Мина през сервиза, вероятно датчика за пусната вода се беше попрецакал, но си върши работата.
  • 1
  • 2

Тема "Проточен бойлер за кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: