• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Chefo77 - майстор
Привет!
Мисля в кухнята да монтирам проточно бойлерче. Все още се колебая между малкото 3.5 киловатово на Елдом (тип "Юнга") и нещо от този тип.
Питанката ми е - някой виждал ли е нагревател от втория тип, на който силата на водата да се регулира независимо от температурата.
Проблемът е, че нашите имат такъв в кухнята си, но няма вариант да си пуснеш силно водата с температура 30 градуса, да речем. Ако искаш силно - то нагрява максимално, което си е меко казано тъпо.

И всъщност кое от двете е за предпочитане като концепция?
DundyTheCroc - майстор
Общо-взето евтините проточни са така, температурата се регулира чрез силата на струята.
Иначе от Техното добра надценка са сложили :)
https://www.aliexpress.com/item/3sec-In ... 1654&tpp=1
Chefo77 - майстор
В Техмарт го има на 70 пари, но на Емона ... фирма-загадка за мен, за този модел специално - само лепенки изполват. :)
toshetozaz - специалист
Тези ми изглеждат голема х..ня.Не е ли по-добре едно малко бойлерче отдолу в шкафа?
Chefo77 - майстор
Проблемът на малко бойлерче долу в шкафа (което бях замислил предварително и не съм отхвърлил изцяло като вариант), е че няма как да го монтирам сега, т.е. преди ремонта на кухнята, защото трябва да се преправи цялата тръбна инсталация - а това е свързано с много къртене и рискове. В момента заради ремонта на банята, топлата вода от бойлера е отрязана и в кухнята имам само студена. За да инсталирам малко бойлерче отдолу в шкафа, трябва да изкъртя тръбите и отдолу, за да вържа двете тръби към него. Идеята е на мястото на сегашния стенен смесител да затапя тръбата за топла вода, която излиза от стената и на тръбата за студената да бъде монтирано такова бойлерче (тип 1 или 2).
BlackBox - специалист
Chefo77 написа:
Привет!
Мисля в кухнята да монтирам проточно бойлерче. Все още се колебая между малкото 3.5 киловатово на Елдом (тип "Юнга") и нещо от този тип.
Аз имам от втория тип нагревател. В Кауфланд имаше Мюхлер за 50лв проточен. Тия евтините вършат някаква работа. Чинии и ръце се мият долу-горе.Имам такова. Но се регулира със струята температурата.
Юнгата и това общо взето са един и същи хал. Но юнгата е по-грозно.
Струята не е нещо голямо, спокойно. На около 45-48 градуса е струята на ниво, поносимо да миеш чинии.
Chefo77 - майстор
То чинии почти не се мият, има съдомиялна за целта. Просто споделям какво не ми допада при тях ...
Ето това мисля да отнеса, ако обещаната днес Юнга не бъде намерена.
BlackBox - специалист
Chefo77 написа:
То чинии почти не се мият, има съдомиялна за целта. Просто споделям какво не ми допада при тях ...
Ето това мисля да отнеса, ако обещаната днес Юнга не бъде намерена.
Не се подвеждай! Емона, Делимано, Мухлер..Всичко се прави в китай и струва по 20-30 долара!
Моето е 1:1 с твоето, дори има термометър същия свят!
Взимай което е по-евтино, всичките са на един хал.
Chefo77 - майстор
Е аз затова гледам най-евтиното от един и същи вид :) :)
Делимано-то е същото, само че е на 140 пари. ДГД.
DundyTheCroc - майстор
По едно време в Кауфланд ги бяха пуснали тези китайските за по 40 и малко лева, това им е нормалната цена, останалите искат от един нагревател да направят месечния оборот :) Иначе ще ти върши работа да си измиеш ръцете и да изплакнеш чиниите преди съдомиялната.
  • 1
  • 2

Тема "Проточен бойлер за кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: