Мечтата на всяка домакиня
ky-kyy - майстор
вт ное 26, 2019 7:15 amkozl написа:
Някой ползвал ли е наклонен абсорбатор/аспиратор - отзиви?
Колебая се за Gorenje WHI643E6XGW. Фурна и котлони са закупени и са Gorenie.
В кръчмичките, слагат такива. Е, малко по-големки, ама никой не съм чул да се оплаква :) Както каза, удобството е, че няма как да си удариш главата, като се надвесваш над тенджерата.
nikolov333 - майстор
Питах..казва, че опъва яко, но си предвиди от къде ще вкарваш въздух в помещението, че у тях засмуква обратно от вентилационните канали и му било студено, като лежи на дивана.. :-D
kozl - майстор
Ще се отваря прозорец или балкнска врата.
nikolov333 - майстор
Не е много удобно така, но ако нямаш друг вариант.. Сигурно може да се измисли нещо хитро..
kula65 - специалист
вт ное 26, 2019 12:18 pmnikolov333 написа:
Не е много удобно така, но ако нямаш друг вариант.. Сигурно може да се измисли нещо хитро..
Здравейте, бихте ли споделили някои от тези хитрини.
nikolov333 - майстор
Всичко хитро, трябва да се мисли на място.. Няма начин, да няма начин.. :-D
kozl - майстор
Оно некой го направил без да мисли.
Видох в комшийския апартамент като си пуснат аспиратора и вентилатора САТА, един от двете WC помещения се завръта наопаки, вероятно щото без ОК. Другия не мръда :roll:
A па аз облепих с найлони, че го играя "баща ми бояджията" и пред вратата към балкона и найлона се наду като парашут. Това щот облебих по PVC профила така, че да може да се отваря вратята, но откъде пуща :? още не съм разбрал. Тези де са доставяли и монтирали дограмата, обясниха явлението с вентилационни отвори. Ма я ли съм кьорав щот без цайси не моем видам дреболии или они са ги замаскирали - е па не вида ги де са, но явно са останали м-у лепенките и найлона за да го издуят или въздуа минава покрай стъклопакетите :shock: :?
И освен това куфарите за вертикалните щтрангове също служат за вентилация и там найлоните се надигат като пусна вентилатор, щот за сега аспиратор още нема. За сега има 3 САТА-и и всите са с ОК, два в санитарните помещения и един го играе на местото на аспиратора ама мноо мършав за аспиратор :roll:
Така че вентилации бол. Некой е "мислил" преди мене. Ся шъ ся наложи аз да мисла как хитро шъ ги запушвам "измислените" вентилации :-D
lov - майстор
Не гледайте какви мощности пишат, че има като двигател, а се интересувайте колко му е дебита. Като за дебита той е при правилния размер тръба и отдушник за него. Не може изхода да му е на Ф150 и да го наврете в някой комин на Ф110.
Приблизителния необходимия капацитет се изчислява като сметнете обема на кухнята и го умножите по 10. Принципно от този обем трябва да се извади и обема на мебелите вътре но тука с пълна сила важи правилото на ''Мечо Пух'' . Имайте и в предвид че обявения капацитет е при максимална мощност на двигателя. А тогава имат и най-високо ниво на шум и после да не се оплаквате че в кухнята излита самолет. :lol:
Тези с разширени кухни или отворени към други помещения трябва да внимават че допълнителния обем също влиза в сметката. За съжаление много са малко аспираторите които се намират по магазините с дебити над 700-800 кубика да не говорим за над хиляда и на горе.
Който ме е разбрал, разбрал. Който не, да си гледа дизайнерските решения и да си го избира по цена и красота. :)

Тема "Аспиратор / Абсорбатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: