• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
  road_runner - специалист
Здравейте,

Имам вградена пералня и миялна в кухнята.

Търся идеи за водоустойчив цокъл под пералнята, че настоящото ПДЧ през кантовете леко е просмукало с годините и се е раздуло, когато пералнята връща чат пат малки локвички отгоре през чекемджето, защото жената се улива с препарата и то много пени.

Хрумват ми няколко варианта-
1) Пак ПДЧ, и го лакирам изцяло, за да го запечатам, проблемът е че ми трябва цвят близък с тъмна череша, а такива плоскости в Бриколаж няма, а не знам къде другаде да търся, където биха ми изрезали нещо малко - 1600х100

2) Някакво PVC, което се облепя с фолио в дървесен фурнир шарка
Тук пак някой реже ли ПВЦ плоскости и къде, после самото фолио би трябвало да е водоустойчиво предполагам и да не се разлепи

Отворен съм за всякакви идеи, че с жената няма да се преборя да внимава повече...
kozl - майстор
HPL ама никой няма да те погледне за такава дреболия, освен ако се случи отрезка от обект със същия ламинат какъвто искаш.
Еталбонт - положението е подобно.
Но и двата случая може да хо фолираш. Фолиото е водоустойчиво.
И накрая да поръчаш при мебелистите на PVC мебели дъска, която да фолираш.
А може да се съединиш алуминиеви профили с правоъгълно сечение до сечечение 100/20 мм и да ги фолираш.
Ето ти идея
A ето и профил 100/20/2 Третата таблица, последен ред.
road_runner - специалист
пет дек 13, 2019 9:10 amkozl написа:
HPL ама никой няма да те погледне за такава дреболия, освен ако се случи отрезка от обект със същия ламинат какъвто искаш.
Еталбонт - положението е подобно.
Но и двата случая може да хо фолираш. Фолиото е водоустойчиво.
И накрая да поръчаш при мебелистите на PVC мебели дъска, която да фолираш.
А може да се съединиш алуминиеви профили с правоъгълно сечение до сечечение 100/20 мм и да ги фолираш.
Ето ти идея
A ето и профил 100/20/2 Третата таблица, последен ред.

ДА, намерих в домко доста близки цветове на фолио за мебели, явно на този вариант отивам, сега просто ще търся подходяща основа от някакъв материал
sian - специалист
Магнезиеви плоскости(маглайт плоскости)
miliad - майстор
Стандартен профил за цокъл на кухня. ПВЦ или алуминиев. Цветове: инокс, алуминии, черен гланц, бял гланц. Височини: 10 см, 12 см, 15 см.
Или прозрачна пвц лайстна за ПДЧ цокъл.
kozl - майстор
Аз съм с алуминиев цокъл, но при мен е на вълни и фолирането го изключвам. Ако има с права плоскост :? Аз лично не съм срещал.
miliad - майстор
пет дек 13, 2019 4:04 pmkozl написа:
Аз съм с алуминиев цокъл, но при мен е на вълни и фолирането го изключвам. Ако има с права плоскост :? Аз лично не съм срещал.
Гладките са масови. :)
road_runner - специалист
пет дек 13, 2019 7:08 pmmiliad написа:
пет дек 13, 2019 4:04 pmkozl написа:
Аз съм с алуминиев цокъл, но при мен е на вълни и фолирането го изключвам. Ако има с права плоскост :? Аз лично не съм срещал.
Гладките са масови. :)
Предполагам, че затова говорим?
https://rosi.bg/pvc-cokal-za-kuhnia---gladak-1425.html

Ако да, ще ходя да ги видя, интересно ми е дали може да се изреже около 10 мм надолу в цокъла, че вратата на вградената миялна леко пада надолу, и там цокълът трябва да е на 90 мм , аа не на 100мм.
Но със зеге се надявам да мога да гонаправя.

Иначе като за начало ще видя дали не изглежда добре и с металния цвят, ако пасва на дръжките и алуминиевиите вратички за витрините. Ако не ми хареса - отивам за фолио
kozl - майстор
Алуминиевия и аз го подкастрях по вратата на съдомиялната, вече не помня как, но си купих и ренде за алуминия, за да заглаждам среза.
nikolov333 - майстор
Със зеге ще стане криво и ръбесто, а и точен срез няма да получиш.. По-добре е с флекса с тънък диск. Имам едни малки ъглошлайфчета от Лидъл на 12V. Те са ми много удобни за финни неща..
  • 1
  • 2

Тема "водоустойчива плоскост за цокъл под пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: