Мечтата на всяка домакиня
Здравейте,
Правиме жилище и майстори в момента работят по промяна на ВиК и електро. Имам следното питане и моля за помощ: решихме да направим остров с мивка и не сме сигурни дали е възможно. Въпросът е дали може да се изкарат изводите до острова (разстоянието от стената до там, където трябва да бъде мивката е около 2 м.), като височината на замазката ще е около 10 см? Прилагам снимка както и план от архитект, така че да се добие представа за желания резултат. Много благодаря предварително за помощта :)
Прикачен файл:
plan.jpg
Прикачен файл:
viber image.jpg
kozl - майстор
Възможно е. Що се касае до дебелината на замазката тя зависи и от кривината на плочата. Залагат се тръби от новото място, директно към канализационния щранг и после се определя нивото на замазката, така че да има покритие на тръбите. Водопроводните тръби са по-тънки от канализационните, пък и наклон не им е необходим, така, че щом има решение за канала ще вместят в замазката.
preslav - майстор
Не би трябвало да има никакъв проблем - ако не ме лъже паметта на мръсния канал му трябва наклон сантиметър на метър т.е. във вашия случай 2 см. + дебелината на тръбата ще се вместят в 10-те см. на замазката.
Много ви благодаря. Определено се успокоих и ще го заложа тогава без пристеснение. Благодаря отново за помощта
preslav - майстор
Моето не е помощ, а изказано мнение - имате майстори в къщата, а се допитвате тук, нещо не е наред с тях ли?
Използвайте само качествени материали с минимум снадки, за да избегнете бъдещи проблеми. Мисля, че включването под прав ъгъл към основния канал също не е удачно, но се допитайте до наличните майстори - аз бих се включил по диагонал в посока на мокрото помещение, това ще удължи тръбата с метър-два, но пак се вмествате в изискванията за наклоните.
jekasus - майстор
preslav написа:
ако не ме лъже паметта на мръсния канал му трябва наклон сантиметър на метър
Лъже малко - за ф110 1см, за ф50 2см.
preslav написа:
аз бих се включил по диагонал в посока на мокрото помещение
Единствено верно решение в тоя случай - ако е права линия до щранга без чупки, може и по-малък наклон/но като се задръсти - лесно ще се чисти/ :-D
MamaMy - майстор
masha_btf написа:
Здравейте, решихме да направим остров с мивка
:? Това в кой архипелаг е? Вентилацията в същия ли ще бъде?
preslav написа:
Моето не е помощ, а изказано мнение - имате майстори в къщата, а се допитвате тук, нещо не е наред с тях ли?
Използвайте само качествени материали с минимум снадки, за да избегнете бъдещи проблеми. Мисля, че включването под прав ъгъл към основния канал също не е удачно, но се допитайте до наличните майстори - аз бих се включил по диагонал в посока на мокрото помещение, това ще удължи тръбата с метър-два, но пак се вмествате в изискванията за наклоните.

Още не са влезли майсторите за ВиК и затова се допитвам. Разбира се ще чуя и тяхното мнение, но винаги е добре да се допиташ до друго мнение, а не да разчиташ само на мнението на майсторите на място. Поне това е моя опит. Благодаря :)
jekasus написа:
preslav написа:
ако не ме лъже паметта на мръсния канал му трябва наклон сантиметър на метър
Лъже малко - за ф110 1см, за ф50 2см.
preslav написа:
аз бих се включил по диагонал в посока на мокрото помещение
Единствено верно решение в тоя случай - ако е права линия до щранга без чупки, може и по-малък наклон/но като се задръсти - лесно ще се чисти/ :-D
Благодаря :)

Тема "Мога ли да разположа мивка на кухненски остров?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: