Мечтата на всяка домакиня
iliya_i - майстор
Абе хора, бийте си жените до де е време! После като закостенее мисленето им трудно се променя. То и едно готвене, уж е проста работа, като за жени, ама и в него трябва малко мисъл да се вкара. :weedman: :supz:
muhala - майстор
Пробвай следните две неща заедно.
1. Смени тръбите с ПВЦ такива.
2. Не отваряй прозорец на терасата, а остави абсорбатора да дърпа топъл въздух от жилището.
silvester08 - напреднал
muhala написа:
Пробвай следните две неща заедно.
1. Смени тръбите с ПВЦ такива.
2. Не отваряй прозорец на терасата, а остави абсорбатора да дърпа топъл въздух от жилището.
За смяна на тръбите ще го направя, но ... от къде ще дърпа аспиратора топъл въздух, след като терасата не е усвоена ... двойна тераса 8 метра закрита с дограма. Не разбирам!!!!
Пробвал съм когато затворя всички прозорци, аспиратора засмуква въздуха от канала :) ... мисля че е добре ако поне малко се отваря прозореца за да не се създава ниско налягане.
Също така, не мога да отворя вратата на кухнята където е 21 градуса, а на терасата е 7 ... :?
silvester08 - напреднал
Днес, около 19:00 часа при температура 0 градуса и проведеният експеримент със супа топчета :-D се случи следното:

След като завря супичката, намалихме котлона на 1/2 (от 6 на 3) и съвсем леко оставих капака за да излиза парата.
Аспиратора го включих на втора степен и филтрите от вата, които бях сложил от вътрешната страна на двата алуминиеви филтъра, закрепени с ластик да не падат, свършиха чудесна работа. :)
Когато супичката стана, видях, че имаше съвсем лек конденз на предната част на малкия филтър от вън. По големият нямаше конденз, но по алуминиевата рамка имаше малко. Гърба под аспиратора беше сух, върху печката не капеха капки, а след като махнах филтрите, около мотора имаше съвсем малко капки, може би 2, 3. Като цяло, мотора си беше сух и най-важното ... НЕ ТЕЧЕШЕ КАТО РУЧЕЙ :-D

Разбрах, че филтрите от вата играят голяма роля особенно в моя случай при готвене на терасата и ще продължа да ги използвам.

И така .... Има ли смисъл да купувам от този вид аспиратор (като фуния), тип коминен, но тъй като те са изцяло от метал, няма ли да прави още по-голям конденз??? :?
iliya_i - майстор
Няма смисъл. Правилното готвене, с производство нс минимално количество пара свърши работа. Утре опитай и на 2. :-({|=
gnt69 - майстор
silvester08 написа:
Днес, около 19:00 часа при температура 0 градуса и проведеният експеримент със супа топчета :-D се случи следното:

След като завря супичката, намалихме котлона на 1/2 (от 6 на 3) и съвсем леко оставих капака за да излиза парата.
Точно така още трябва да се намали. Трябва да ври на затворен капак но да не прелива. Моите котлони са до 9 като заври ги слагам на 4 и си къкри леко. Трябват наблюдения на коя степен само къкри при затворен капак, запомняш и следващия път като заври направо на нея степен. :partyman:
muhala - майстор
silvester08 написа:
muhala написа:
Пробвай следните две неща заедно.
1. Смени тръбите с ПВЦ такива.
2. Не отваряй прозорец на терасата, а остави абсорбатора да дърпа топъл въздух от жилището.
За смяна на тръбите ще го направя, но ... от къде ще дърпа аспиратора топъл въздух, след като терасата не е усвоена ... двойна тераса 8 метра закрита с дограма. Не разбирам!!!!
Пробвал съм когато затворя всички прозорци, аспиратора засмуква въздуха от канала :) ... мисля че е добре ако поне малко се отваря прозореца за да не се създава ниско налягане.
Също така, не мога да отворя вратата на кухнята където е 21 градуса, а на терасата е 7 ... :?
Неусвоена, но пък остъклена, нали ?
Затвяряш всички прозорци на дограмата на терасата. Отваряш вратата на помещението към терасата (ако може нагоре) или малко отворена врата. Пускаш абсорбатора. Целта е топъл, а не студен въздух да бие ламарината, защото от температурата на ламарината зависи точката на оросяване.
Опитай. Иначе това ти е проблема, абсорбатора е много студен и много малко влага лесно кондензира.
silvester08 - напреднал
Да, определено ще се готви по начина който ми казахте, за което Ви Благодаря! :)

Относно ВЪЗДУХОВОДА: :?
Някои колега са на мнение, че не е нужно да сменям алуминиевият въздуховод с такъв от ПВЦ, но аз мисля го подменя. Лошото е, че по магазините не предлагат кръгли ПВЦ въздуховоди с размер Ф115 и/или Ф120, специално направени за аспираторите които са и по-тънки.
Предлагат само с размер Ф100 и плоски с размер 55/110/1 ... които сега били много на мода според служителят в магазина :)
Знаете ли къде мога да намеря такива?

Понеже се опасявам ако сложа този, с размер Ф100 или от плоските (което е по-добре за мен), аспиратора няма да дърпа добре поради двете разклонения от 90 и 45 градуса и по-малкият диаметър на въздуховода.

КАКВО МИСЛИТЕ???
silvester08 - напреднал
Да, определено ще се готви по начина който ми казахте, за което Ви Благодаря! :)

Относно ВЪЗДУХОВОДА: :?
Някои колега са на мнение, че не е нужно да сменям алуминиевият въздуховод с такъв от ПВЦ, но аз мисля го подменя. Лошото е, че по магазините не предлагат кръгли ПВЦ въздуховоди с размер Ф115 и/или Ф120, специално направени за аспираторите които са и по-тънки.
Предлагат само с размер Ф100 и плоски с размер 55/110/1 ... които сега били много на мода според служителят в магазина :)
Знаете ли къде мога да намеря такива?

Понеже се опасявам ако сложа този, с размер Ф100 или от плоските (което е по-добре за мен), аспиратора няма да дърпа добре поради двете разклонения от 90 и 45 градуса и по-малкият диаметър на въздуховода.

КАКВО МИСЛИТЕ???
muhala - майстор
http://moby-bg.com/category/29/pvc-elem ... ovodi.html
60*204 плосък ?
След като разбрах каква е постановката си оттеглям предложението за смяна на въздуховора. Просто така или иначе е студено на терасата...

Тема "Проблем с аспиратора на терасата!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: