Мечтата на всяка домакиня
iliya_i - майстор
Е няма такава влага! Известно ли ти е, че когато водата заври, температурата и е винаги 100 градуса, независимо колко силно ври? Ако намалиш котлона, това се отразява само на количеството произведена пара, но не и на времето за приготвяне. А за да постигнеш описаното от теб, значи тенджерата ври на пълна пара без капак. Ти ще готвиш ли на тази тераса или парен локомотив ще караш? Няма нерегулируеми котлони!
silvester08 - напреднал
preslav написа:
Пробвай с изключен аспиратор и открехнат най-близкия прозорец, после пробвай с открехнат най-близкия и най-далечния прозорец - предполагам ще се окаже, че аспиратор изобщо не ти е нужен. Като доработка можеш да опиташ с огледало или тавичка поставени под вентилатора, кондензът ще отвеждаш директно навън, а тавичката няма да позволява капките да попадат в манджата. По същата логика не е нужно аспираторът да засмуква точно над печката ти, може да засмуква странично. Моторът също не е необходимо да е точно над печката. В общия случай можеш да опиташ с най-обикновен вентилатор, който да монтираш във вече съществуващия отвор на остъкляването. И още един вариант - не знам с какво се отопляваш, но можеш да опиташ да затвориш всички прозорци на терасата и да отвориш една от вратите към стаите т.е. да дърпаш топъл въздух, което не значи по-сух.
Не съм пробвал с изключен аспиратор, но ако го направя цялата тераса ще замирише на мнджа. Терасата е остъклена цялата като има 4 прозореца отваряеми и 4 фикс. Споменх, че отваряемите са 2, 3 и 6,7. Аспиратора ( вграден в шкаф) е на около 85 см. от отваряемият прозорец 2.
Ширината на терасата е 1 метър на 8 метра ширина. печката е стандартна 60 см. която стои близко до прозореца, а в ляво от нея има шкаф с крачета и плот с 95 см височина. Получава се нещо като Г ... или казано малка кухня със долен шкаф, печка, гръб, горен шкаф с вграден телескопичен аспиратор. Всичко това на терасата. За да изведа цялата тази пара от готвене съм сложил аспиратор за да извежда всичко на вън, а не да отива парата и миризмата в тавана.
*Идеята с вентилатора не ми допада, но ако имах горе вместо отвор цяло прозорче, може и да не ми трябва аспиратор. То май това остана, но ще трябва да сменям стъклопакета а шкафа както и аспиратора няма да са ми нужни.
И последното, отоплявам се с климатик, а времето е студено и ако отворя вратата на кухнята и затворя всички прозорци на терасата ще стане АДСКИ СТУД! В момента на вън е 2 градуса, а на терасата е 10 ... разликата е очевадна.
Идеята преди ремонта ми беше да се готви на терасата а не в кухнята, за да се избегнат всякакви миризми.
silvester08 - напреднал
dikata1975 написа:
Само предположение ,пробвайте без филтрите и вижте дали има някаква промяна.
Без филтри не съм пробвал!
Мислел съм дали тези алуминиеви филтри са проблема и върху тях да сложа от старите филтри като обвивка.
Ще пробвам този трик и ще пиша.
silvester08 - напреднал
iliya_i написа:
Е няма такава влага! Известно ли ти е, че когато водата заври, температурата и е винаги 100 градуса, независимо колко силно ври? Ако намалиш котлона, това се отразява само на количеството произведена пара, но не и на времето за приготвяне. А за да постигнеш описаното от теб, значи тенджерата ври на пълна пара без капак. Ти ще готвиш ли на тази тераса или парен локомотив ще караш? Няма нерегулируеми котлони!
Готвя както всеки, а котлона е винаги на макс 6. Печката е със стъклокерамичен плот която загрява бързо. Тенджерата ври на пълна пара СЪС КАПАК, който е съвсем леко отворен независимо какво се готви. Ако махна капака става ужас защото съм го пробвал този номер.
Нали това е целта на всеки един аспиратор (според мощността), да отвежда парите на вън през въздуховода, в противен случай на кой му е нужен такъв ако не върши тази работа.
naB4o - специалист
Работата на аспиратора не е да отвежда влагата, а да отвежда миризмите посредством въздуха с определен дебит. В това число отвежда и водни пари, въпреки че са по тежки от самия въздух. От друга страна както ти казах нормално е да има конденз по страниците, понеже те са по-хладни. Фактора че температурата е по-ниска в това помещение допълнително допринася за конденза. Топлите пари, докато стигнат извън помещението, вече са се охладили и са или кондензирали по някоя пояърхност или станали на капчици.
Като вземеш лист кухненска ролка, залепва ли за аспиратора или не може да го задържи на решетката. Ако запалиш цигара димът лесно ли го издърпва? Има ли много чупки кривки по тръбата?
silvester08 - напреднал
plamen6703 написа:
Дадоха ти толкова варианти и все не е твоя вариант и все имаш проблеми. Остава причината да е в някой полтъргайст, който и през зимата и през лятото да ти прави конденза :cool: Цялата тема е в гадаене и в стил "Пенчо Питанката" :partyman:
Нали това е идеята да се намери отговор на загадката, но явно за сега няма такъв :?
Аз споменах, че съм говорил с трима които са в сферата на климатичните инсталаций и вентилаций. Видяха се в чудо, такъв проблем просто не са чували :?
naB4o - специалист
Сменяй апартамента или квартирата, или най-добре спри да готвиш. А между впрочем досега как си готвил? Пък Инсталаций и Вентилаций, зсучат като римски императори или сенатори...

Има готови супи по 1.50, и има яйцеварки, ако решиш да не сменяш апартамента...
iliya_i - майстор
silvester08 написа:
iliya_i написа:
Е няма такава влага! Известно ли ти е, че когато водата заври, температурата и е винаги 100 градуса, независимо колко силно ври? Ако намалиш котлона, това се отразява само на количеството произведена пара, но не и на времето за приготвяне. А за да постигнеш описаното от теб, значи тенджерата ври на пълна пара без капак. Ти ще готвиш ли на тази тераса или парен локомотив ще караш? Няма нерегулируеми котлони!
Готвя както всеки, а котлона е винаги на макс 6. Печката е със стъклокерамичен плот която загрява бързо. Тенджерата ври на пълна пара СЪС КАПАК, който е съвсем леко отворен независимо какво се готви. Ако махна капака става ужас защото съм го пробвал този номер.
Нали това е целта на всеки един аспиратор (според мощността), да отвежда парите на вън през въздуховода, в противен случай на кой му е нужен такъв ако не върши тази работа.
Ами след като готвиш както всеки, опитай по нестандартния начин - като заври тинджерата котлона на 2 или 3 с максимално затворен капак. Да, работата на аспиратора е да отведе парата, но ни и кондензиралата вода.
silvester08 - напреднал
naB4o написа:
Сменяй апартамента или квартирата, или най-добре спри да готвиш. А между впрочем досега как си готвил? Пък Инсталаций и Вентилаций, зсучат като римски императори или сенатори...

Има готови супи по 1.50, и има яйцеварки, ако решиш да не сменяш апартамента...
Не искам да го сменям :-D ... Не става и да не готвим, храната прави борбата :-D
Досега готвих в стария апартамент. Кухнята е с присвоена тераса и аспиратор от 10 години .. прозореца горе винаги е бил отворен ... и никога съм нямал такова нещо.
Сега се готви на терасата НО ... тя не е присвоена а само затворена с дограма и няма отопление. Най-обикновенна двойна тераса!!!
Сгрешил съм, и се извинявам... Исках да кажа вентилации а не инсталации :-D

Както и да е ... не живеем в китайските общежития за да се храним с готови супи и полуготови храни :-D
Друго е когато сам си приготвиш нещо ... или както казват ... НАПРАВИ СИ САМ за да ти е вкусно :-D
EDI - майстор
Сам си написал къде е проблема, остава да действаш.

Тема "Проблем с аспиратора на терасата!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: