Мечтата на всяка домакиня
pavka - специалист
shadowman написа:
Аспиратора засмуква. Другия път като го пуснете и започне да пуши печката отвори вратата на стаята.
Клапа? Нали засмуква ?
За това ми беше въпроса-да изведа тръба до горе на покрива.
/ да не засмуква аспиратора пушек/
Не искам да блокирам съседа,който е отдолу.
/има достатъчно място в коминското тяло- 60X45 см/
Относно печката-кладат я максимум 10 дни на отоплителен сезон.
/кюнците на печките за колко време се разяждат ?/

И трите стени ми са вътрешни.
Ето едно евентуално разпределение :

Изображение


Изображение
MaistorqgA - специалист
дори и да не си в комина пушек пак ще има пробвал сам и това ,всичко маи идва от притока на въздух с тия нови дограми
rulom - модератор
Tук, май всеки си говори на неговия език :lol:
Казвано е вече много пъти, че в природата празно, няма.За да тегли аспиратора въздух и да го изхвърля, отнякъде трябва и да постъпва съответното количество нов такъв.Обикновено вече ни боли за всеки похарчен градус и затова сме съгласни да пуши камината, ама да ни е топло.
Докато не се осигури същото по дебит постъпление на въздух проблемите не само си остават, но и ще се влошават.
Павка, възможно е в голям комин да има и тръба, ама докато комшията се научи, че тягата не е същата, ще има много псуване....иначе тръбите си гният, на общо основание, особено, ако се топли на въглища.Средно на 3-4 месеца гние кюнец за печка.Няма начин да няма друго решение, просто трябва да се мисли по-разчупено и нестандартно.
Сашо, в никой проект за строеж на блок или кооперация не се обръща внимание на вентилацията......щото това струва скъпо и хората го разбират обикновено 2-3 год. след нанасянето, та по добре е изпълнителя да плесне 110 мм. тръба за отбиване на номера, па после печели тоя с по-мощния вентилатор :lol:
pavka - специалист
rulom написа:
Tук, май всеки си говори на неговия език :lol:
Казвано е вече много пъти, че в природата празно, няма.За да тегли аспиратора въздух и да го изхвърля, отнякъде трябва и да постъпва съответното количество нов такъв.
Няма начин да няма друго решение, просто трябва да се мисли по-разчупено и нестандартно.
:lol:
Много БЛАГОДАРЯ за идеята за нестандартно-разчупеното мислене ! :supz:
Намерих такова решение,но не мога да го обясня с думи - ще направя снимка.
Ами то има възможност да изляза направо навън без да ползвам този комин- 100 см !
nihonjin - специалист
Излизането направо навън е най-добро. Дано само не си на шумна улица защото ще ти влиза шум.
pavka - специалист
mitkobg написа:


Предназначението на комина е осигури отвеждането на пушек от печки с твърдо гориво или нафта. Както се вижда общият комин минава през всички етажи и обслужва всички апартаменти, като всеки етаж се свързва към него не директно, а на по-високо ниво над самия етаж.

Изключение прави само последния етаж, при който пушека се отвежда директно към комина на покрива.


Няма проблем да се свърже аспиратор към комина на етажа. Не е редно да се включва аспиратор директно към общия комин.

Надявам се тези пояснения да са полезни комуто е необходимо.
Ами То ясно си е написано!Пак БЛАГОДАРЯ за статията!
Аз независимо,че съм на предпоследен етаж,горния /последен/етаж започва по навътре и този комин не е в него ,
т.е. откъм комин съм последен етаж:

"Изключение прави само последния етаж, при който пушека се отвежда директно към комина на покрива."
Привет. Аз имам следния казус. На осмия етаж (последен) в панелн блок (води се Бс-2-64 2-68 ЗЕМЛЯНЕ: Секция 64 33-323-33) трябва да изкарам на някъде тръба за аспиратора за кухнята. Към терасата не мога понеже близката стена съвпа с шахтата за сметосъбиране (не че се ползвам ама няма да го вкарам там). Има вариянт да я вкарам в тоалетната която е залепена за кухнята. там въздуховода е изграден в цяла бетонна колона (в която има две тръби, но ми се струва че през етаж се редуват отворите към тоалетните). Прикачил съм ситуацията. Кухнята е маркирана с червено кръгче.

Мерси за помощта!
Изображение
mironcho - специалист
Според чертежа има около 20см между шахтата и дограмата и е възможно да се излезе от там. Няма да е много красиво защото ще се вижда тръбата над мебелите и също ще е проблем, ако балкона е остъклен.
Втори вариант - преминаваш транзитно през шахтата с дебелостенна PVC или РЕ тръба.
Здравейте,
имам нужда от съвет от някой който наистина разбира от това :)
Купихме си мезонет наскоро и над кухнята ми се пада спалнята ми където искам да сложа камина обаче всички съседи до долу са си сложили аспиратори в кухните и се притеснявам, че когато запаля печката ще им връща пушек надолу, но пък ако е така защо са сложили розетка в спалята, няма логика.

Искам да сложа и долу камина която ще е в хола ми, и искаме да пробием дупка в комина (нашата част). Стената на която искаме да сложим розетка е към кухнята и комина същевременно, питането ми е същото, ще връща ли пушек на съседите надолу и трябва ли да се притеснявам за това.
Не искам като новодомци да се изпокарам със всички съседи, някак си не е редно
Моля за съдействие защото климатика не ми е опция по здравословни причини

Мерси
Duke_BG - специалист
amilii написа:
Здравейте,
имам нужда от съвет от някой който наистина разбира от това :)
Купихме си мезонет наскоро и над кухнята ми се пада спалнята ми където искам да сложа камина обаче всички съседи до долу са си сложили аспиратори в кухните и се притеснявам, че когато запаля печката ще им връща пушек надолу, но пък ако е така защо са сложили розетка в спалята, няма логика.

Искам да сложа и долу камина която ще е в хола ми, и искаме да пробием дупка в комина (нашата част). Стената на която искаме да сложим розетка е към кухнята и комина същевременно, питането ми е същото, ще връща ли пушек на съседите надолу и трябва ли да се притеснявам за това.
Не искам като новодомци да се изпокарам със всички съседи, някак си не е редно
Моля за съдействие защото климатика не ми е опция по здравословни причини

Мерси
погледни схемата от първия пост ако си на последния етаж няма да имаш проблеми с камината защото посления етаж има собствен излаз навън, но на долния етаж ще имаш проблем и той няма да е че ще вкараш пушек в съседите, а че те ще вкарат твоя пушек при теб :)

Тема "Комини и отдушници. Свързване на аспиратори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: