Мечтата на всяка домакиня
MaistorqgA - специалист
луда работа, секи път трява да отварям вратата ли? :cold:
shadowman - майстор
Соло, не знам дали е така, примера който дадох е от житейски опит. Преди години бях в Гърция и в стаята която се готвеше имаше камина и зимата я палехме и като се включеше аспиратора стана така, че дърпа дима в стаята и отваряхме вратата.
MaistorqgA, какава е печката или пък намалети силата на апиратора.
Последна промяна от shadowman на пон яну 11, 2010 2:43 pm, променено общо 1 път.
MaistorqgA - специалист
ами печката е тип камина ПРИТИ ,дори като пусна на 1 степен пак пуши
bai Dimitar - помощник
моят проблем е абсолютно същия :sad: както и печката :)
MaistorqgA - специалист
неможе да няма решение моля даите съвети
silllveto - Майсторица
velsi написа:
mitkobg, поздравления за този материал! =D>
Присъединявам се :-D Ако модовете преценят, да я боднат като важна :thumbs:


Бре хора, ква е таз комбинация от 21 век - печка и аспиратор :lol: Не се заяждам, ама малко не ми връзва.
Иначе за камина и аз съм чула, че не се пуска абсорбатора, когато гори.
MaistorqgA - специалист
на една стая ква друга комб. да направя в коридора ли да сложа камината
pavka - специалист
Браво за статията!!![/b]
MaistorqgA написа:
а защо като пусна аспиратора печката започва да пуши?


Този въпрос частично ме интересува!
Подскажете ми ако греша . :sad:

На предпоследен етаж съм.В коминското тяло смятам да включа
аспиратор като предварително положа тръба-ламаринена в к.тяло
/около 3 м/,понеже на долния етаж има подвключена печка.
Ще има ли някакъв проблем ?

Благодаря предварително за отговорите !
rulom - модератор
Статията е хубава, обаче модерното, вече, запечатване на жилището с дограми променя целия облик на ползваните уреди.Затова е хубаво когато се задава въпрос да се доуточнява каква е дограмата, вратите и т.н.

pavka, не разбирам точно въпроса.Искаш да блокираш съседа или да ползваш друг комин ?
За съседа определено, ще има проблем, ако обаче продължи да си ползва същия комин, то твоята тръба постепенно ще се разяде от саждите и нагара и с две думи не правите и двамата нищо.
За аспирация е най-хубаво дупка на стената и отвеждане навън с клапа.
Някъде из форума се споменаваше, че дебита на аспираторите е даден за външно отделяне, а ако се забоде в комин, моторите не успяват да направят нужното налягане и аспиратора не функционира нормално.
sasooooooooo - "специалист"
mitkobg написа:

Когато се включи мощен аспиратор в отдушника на баните (тоалетните) дебитът на нагнетявания въздух е голям и естествената тяга на отдушника не може да насочи потока само нагоре и част от потока тръгва надолу по отдушника. Повишеното налягане в отдушника довежда до това, че потока излиза през вентилационните отвори както на горните, така и на долните етажи и съответно миризмите от готвене навлизат в баните (тоалетните) на съседите.
.
Защо масово се слага ПВЦ тръба за аспираторите в кухните и ако тази тръба е отворена от към мазето, следва ли да се избегне по-горе описаната ситуация? Или да се сложат на покрива едни такива метални шапки, които от потока на въздуха се самозавъртат и правят по-голяма тяга?
Благодаря.

Тема "Комини и отдушници. Свързване на аспиратори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: