Мечтата на всяка домакиня
Здравейте от мен!
Ще бъда безкрайно благодарна, ако някой ми даде съвет за следното: В процеса на обзавеждане на новото ни жилище и в желанието ни да стане възможно най-бързо приех съвети и препоръки без да се подсигуря и да проуча темата както трябва. Та така де, мъжът ми поръчал дъбов плот за кухня с уверението, че няма да има проблеми с експлоатацията му Аз като жена веднага се съгласих, защото ми хареса как изглежда. Да, но едва след една седмица работа на плота забелязвам петна от вода и сърцето ми се къса!
Измила съм 5 чинии, два тигана, подсушавам и пак...
Плотът е обработен с грунд и лак на водна основа. Моля, ако има начин, по който да го направя по-малко уязвим на вода и мазнини да го споделите! Ще бъда безкрайно благодарна!!!!
EDI - майстор
Има начин, но е доста трудоемък.Пълно прешлайфаш до чисто дърво, после или масло или полиуретаново покритие.Дървен плот обаче си иска постоянна поддръжка.
optimeon - специалист
Какво реши да направиш
torbalan - Дървен философ
Масло за дърво от ИКЕА (има и много по-скъпи варианти, но у дома маслото от ИКЕА върши добра работа). Мажеш обилно...
Първите седмици и месеци колкото по-често, по-добре....

Трябвало е да бъде добре намаслено преди да започнеш да го мокриш...

Но от тук нататък - това е най-лесното решение. Намасляване.
Може да се пробваш да го нагрееш с пистолет за горещ въздух. Идеалния вариант е ако е равномерно.
Реалния - там, където е попило вода.

След, като го нагрееш (колкото може повече по цялата повърхност) намасляваш обилно...

Дървото, за да не страда от вода, иска много масло...

Тема "Дървен плот- Олеле :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: