Мечтата на всяка домакиня
infomar
Престои дилема за купуване на пералня и сушилен барабан.
Спрели сме се на един модел Candy, но един колега ме разубеждава, че при комбинираните перални не се изхвърляли оставащите мъхчета и те вмирисвали сушеното пране. Той имал модел на AEG комбинирана и вече не ползват поради тази причина сушилнята и.

Гледах ръководството на тази пералня и се учудвам, че наистина не намирам класическите антрибути на сушилнята - казанче за изхвърляне на кондензната вода и мястото под капака, където се събират мъхчетата от сушенето.

Моля да споделите дали наистина се получава някаква миризма в сушеното пране при този тип комбинирани перални със сушилни. Как се изхвърлят тези мъхчета които остават след сушенето? Едва ли производителите са толкова тъпи и не са предвидили възможност в комбинираните!

Моделът на пералнята е този. Подбиран е нарочно заради размерите. Мястото е тясно.
http://www.technopolis.bg/bg/Washing-ma ... S/p/688836
Chefo77 - майстор
Най-вероятно няма кондензно казанче, защото изхвърля водата там, където и пералнята - в канализацията.
Сега да ти кажа няколко думи за това чудо на техниката - нито е пералня като пералня, нито сушилня като сушилня. Консумацията на електроенергия е по-висока от тази на класическа 6 килограмова пералня, когато е в режим пране, и драстично по-висока от тази при пране и сушене на отделни машини. Моята пералня 6 кила харчи 1 киловат на цикъл, сушилнята 7 кила - под киловат. Можеш да сметнеш разликата между тях и данните от Кандито. Неслучайно са пропуснали да посочат класа на енергийна ефективност при сушене... или е C, или D :wink: Това е класическа сушилня тип духалка, на никого не препоръчвам такава при наличието на термопомпени.
Другото, което е интересно, е разхода на вода. 110 срещу 45 литра си е сериозно разхищение. Останалите 60-ина литра след прането ги използва само тя си знае за какво, но всички комбинирани измислици са така, нещо си почистват.
Иначе относно мястото - тя си е класическа - 60 см широка. Виж, ако имаш предвид, че е плитка, е друго. Иди и виж на място колко стърчи плота назад. Тези сушилни искат място за циркулация отзад и най-вероятно плотът си е 60 см. И съвсем забрави да я затваряш в гардероб.
infomar
По всяка вероятност ще се откажем от комбинираната. За сушилнята винаги може да се намери място дори и на терасата. Вече чета трето отрицателно мнение за комбинираните.
За мястото - имах в предвид, че е плитка.
radius - майстор
След поста на Чефо трябва да си луд да си купиш. Вярно ли 110л на пране :o
naB4o - специалист
От повече от 8 години съм с два отделни уреда. Сушилнята ми гори към 3-4 кв, за 7 кг пране, ама е стара. Ако взимах сега, щеше да е с термопомпа, обаче това куче не се предава,. Ползваме я основно зимата, и за бебешките дрехи. Миризмата от комбинираните не е от мъхчетата, те не миришат. Мириса на спарено идва от недоброто изсушаване според мен, и оставянето на дрехите влажни вътре, след съответното затопляне.
В САЩ, откъдето се запалих преди 11 години за сушилня, в два щата не съм видял комбиниран уред. А иначе може да се сложи върху пералнята, има даже специални поставки от производителите.
miroki - майстор
Аз понеже нямам място в къщи имам пак пералня със сушилня (и предната беше комбинирана). Първата много не я ползвах. Но сега правиха ремонти цяла зима и нямах простир и се ползваше редовно, миризми няма, суши добре, при пълно изсушаване дрехите се свиват.
Има и една опция, която другите нямат. Пере, суши и чак тогава може да извадиш прането. А не да прехвърляш мокри дрехи. Един ангажимент по-малко.
Chefo77 - майстор
Един ангажимент по-малко, но имаш насреща неудобството да не можеш да използваш някой от двата уреда. Особено неприятно е, когато трябва да пуснеш 2 или 3 перални една след друга. Имаш и двойна амортизация на всичко.
Ето при мен как съм решил проблема с двете машини и в плюс - втория кенеф.

Прикачен файл

IMG-4fc245e66290ba5a27971551c2b9bc14-V.jpg
IMG-4fc245e66290ba5a27971551c2b9bc14-V.jpg (63.91 KиБ) Видяна 12969 пъти
vesel - специалист
Комбинираният уред е компромис, няма спор.
Точно поради липсата на място по вертикала и в дълбочина (53 см), у нас сме с Electrolux EWW1476WD. Характеристики, за да се ориентира човек в консумации, енергийни класове и т.н. -> https://www.electrolux.bg/laundry/laund ... eww1476wd/.
Седем килограма пране, четири за сушене. Това с различния капацитет трябва да се има предвид при комбинираните уреди. Влагата от сушенето се изхвърля от помпата директно в канала. Мъхове, в минимално количество, се събират в гънките на гуменото уплътнение на вратата. Някаква гадна миризма не съм усетил да има. Ползваме машината от две години и сме доволни. Много рядко (почти никога) не ползваме непрекъснат цикъл, пране+сушене. Първо, защото не може да се изсуши наведнъж цялото количество изпрани дрехи, второ - винаги има дрехи, които не подлежат на сушене и трябва да се извадят.

Надявам се да съм помогнал, ако и други се чудят, дали да вземат комбиниран уред или два отделни. Аз предпочитам отделни, ако има място. Варианта един върху друг е доста функционален.
zz_stefanov - майстор
naB4o написа:
От повече от 8 години съм с два отделни уреда. Сушилнята ми гори към 3-4 кв, за 7 кг пране, ама е стара. Ако взимах сега, щеше да е с термопомпа, обаче това куче не се предава,. Ползваме я основно зимата, и за бебешките дрехи. Миризмата от комбинираните не е от мъхчетата, те не миришат. Мириса на спарено идва от недоброто изсушаване според мен, и оставянето на дрехите влажни вътре, след съответното затопляне.
В САЩ, откъдето се запалих преди 11 години за сушилня, в два щата не съм видял комбиниран уред. А иначе може да се сложи върху пералнята, има даже специални поставки от производителите.
И ние сме така от години, за нашия град е много нужен уред, навън прането не съхне, а ако се доизсушава вътре се трупа конденз.
Мястото е основния проблем, моята едвам я натиках в килера, а за да работи вратата трябва да е отворена.
optimeon - специалист
Като цяло знам, че комбинирането не е добра идея, по-добре си вземи две отделни

Тема "Има ли миризми в комбинирана пералня със сушилня, след сушенето?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: