• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Чираче - майстор
kozl написа:
По отношение идеите на строителите......
Преди тях са Проектантите, а строителите треба да изпълняват идеите на Проектантите, защото като всеки почне да влага идеи и всичко става идейно. И така се стига до "здравия разум", който е изел комина :-D
Моите наблюдения показват, че голяма част от проектантите нямат нужния ПРАКТИЧЕСКИ опит. Повечето използват типови проекти/може би някоя курсова работа от студентските си години/, като "на ход" правят козметични промени. Първостепенното значение е желанието на инвеститора, и проектанта е длъжен да се съобрази с него. Ако има разминаване, то проектанта трябва да убеди инвеститора в правотата си. И съответно да си носи отговорността за това.
На практика обаче не се получава така. Проектантите много бързо се ориентират за познанията на клиента, и в повечето случаи отказват поръчката. Жалка родна картинка.
Bradley - специалист
Мисловният процес при мен макар и бавно с ваша помощ напредва и идеята за кръгъл към плосък въздуховод ми дава опция да избегна една от 90-градусовите чупки:

1.Пластмасов редуктор за кръгли въздуховоди VENTS 311 - от Ф100 към Ф150
Изображение

2.Конектор с клапа VENTS 3131 (Ф150) за въдуховоди
Изображение

3. Кръгъл PVC въздуховод VENTS серия 30**/1 Ф150 мм
Изображение

4. Преходник-коляно VENTS 823 преход от 90° на кръгли въздуховоди с диаметър ф150 и плоски с размери 60x204.
Изображение

5. Коляно VENTS 82810 за плоски въздуховоди - /надявам се с така да пропусна една чупка 90 градуса /
Изображение

6. Плосък PVC въздуховод VENTS Серия 80 - 60x204 мм
Изображение

7. Преходник-коляно VENTS 823 преход от 90° на кръгли въздуховоди с диаметър ф150 и плоски с размери 60x204.
Изображение

8. Конектор с клапа VENTS 3131 (Ф150) за въдуховоди
Изображение

9. Кръгъл PVC въздуховод VENTS серия 30**/1 Ф150 мм
Изображение
iliya_i - майстор
Плоският 60x204 съответства по сечение на ф125 кръгъл. Но Ventis имат и плосък 90*220. Не разбрах редукцията на 100 къде ще е, но ако ще я ползваш прави и кръглия на ф125. Имат аналогични елементи. Пък и ще остане някой лев за бира :partyman:
Bradley - специалист
видях за 90 на 220, но ще надстърча поне 30 мм от горния ръб на шкафовете

ф100 ми е отвора на тавана, днес като махах тапата пак мерих - повече от ф100 няма да влезе
nikolov333 - майстор
Тука въпроса опира до това, колко е фи-то на отдушника след отвора, който е на тавана..?
Djack - специалист
В момента комина е сух, защото най-вероятно кооперацията е нов строеж! След 2-3 години, всички чорби от комшиите над теб, ще влязат у вас! Направи така (с куфар и утайник), че входа при теб да е вертикално! Да можеш да изкараш поне 10-на години без да го бараш!
nikolov333 - майстор
А в куфара в ъгъла какво върви?
kozl - майстор
Вероятно комбинирано коминно тяло 50/30 см. След 5-ия етаж стават два комина. Може би това е 6 етаж и второто коминно тяло е премахнато с цел повече площ в ъгъла.
Bradley - специалист
Мужици - на първи партерен етаж съм, над мен са 10 етажа.
kozl - майстор
А на втория етаж какъв е размера на комина в ъгъла?
  • 1
  • 2

Тема "Аспирация - съвети за направи си сам и/или препоръки за майстор!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: