• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
tateto - напреднал
за ..запълване.. 4.5см.смятам фибран-розовия,арм.мрежа ,теракол,теракот с по-вече материал.нужна ми е изолация на пода.фибран 2 см .очаквам корекции или допълнения на идеята .благодаря.
radius - майстор
Ще се сцепят фугите, ако лепиш върху фибрана.
chapara - майстор
При 4,5 см дебелина нищо качествено не можеш да изолираш :wink:
tateto - напреднал
над фибрана арматурна мрежа,силно циментова замаска може и по-мокра ,директно теракота,с ..пудрене.. от теракол върху замаската преди полагане теракота.армирана замаска може би е по-добрият вариант.не гоня макс.ефект на изолация-само да не е директно на пода-партер съм ,без мазета ,ново строителство.
tateto - напреднал
тънка метална арм.мрежа.
chapara - майстор
Замазка минимум 5 см. :!: :idea:
nikolov333 - майстор
tateto написа:
над фибрана арматурна мрежа,силно циментова замаска може и по-мокра ,директно теракота,с ..пудрене.. от теракол върху замаската преди полагане теракота.армирана замаска може би е по-добрият вариант.не гоня макс.ефект на изолация-само да не е директно на пода-партер съм ,без мазета ,ново строителство.
И аз съм на партер над мазета..5см фибран и 6-7 замазка с арм.мрежа и гранитогрес.. Пода ми е винаги студен. Сега ако си правя на ново ремонта, май бих се замислил за сух под с максимална дебелина на изолацията на пода...колкото повече толкова по-добре. Замазката, колкото и да е изолирано под нея, в повечето случаи е студена, а това е много неприятно освен ако не топлиш с централно парно и не ти е проблем сметката за отопление..
tateto - напреднал
жилището в помента е на плоча и замазка над нея,но колко е дебела-не знам. тези 4,5см това е разликата между сегашното ниво и новото,което ще се получи от фибран и ламинат над него в останалата част от помещението.
tateto - напреднал
над 40000 майстори...
vesel - специалист
И тук-там някой грамотен...
  • 1
  • 2

Тема "Под в кухненски бокс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: