Мечтата на всяка домакиня
Svetoslavoff1 - майстор
Здравейте,
Да не разводнявам темата на Bradley, затова пускам друга.
Кухненски бокс на 7-ми етаж. Малко под тавана(около 50см) тръгва нагоре верт. тръба за аспирация с ф160мм за етажите от 7ми до 11ти(последен). От 1985г имаше стар аспиратор, свързан с нещо като гъвкава връзка към тръбата. Разстоянието между тръбата и изхода на аспиратора беше около метър под 45гр. Сега се прави ремонт и мисля да сложа тн "тетка" ф160 с хоризонт. извод ф150 или 120, зависи от новия аспиратор какъв ще му е изхода. Долният край на тетката трябва да го затапя. След прочетеното в по-горе посочената тема от многоуважаемия от мен съфорумец Чапара се замислям дали тапата отдолу да не е с извод за отвеждане на евентуален конденз в мръсния канал... :?
Та дали има такава тапа с извод или трябва да импровизирам със залепена отдолу някаква фуния, че да не разкарвам дебели тръби до канализацията?
Досега протичане в тенджера отдолу не е имало :) По филтъра на стария аспиратор също няма следи да е влизала някаква влага от тръбата. Дали да си усложнявам живота с отвеждане на евентуален бъдещ конденз... Може и да няма, а в лошия случай може и да се появи.
chapara - майстор
След като ще правиш ремонт си направи тази екстра. Предполагам си схванал идеята, да има с-ка или клапа, за да не мирише на канал през аспиратора :wink:
preslav - майстор
Не мога много да си представя тая "тетка" къде ще я слагаш, каква функция ще изпълнява и как ще се впише в интериора на кухнята.
Ако ти трябва само преход от едното "Фи" на другото "Хи" има значително по-компактни и красиви решения.
Ако се притесняваш, че ще ти се появи конденз ще трябва да го накараш да се събере именно в "тетката", което ми се струва няма как да стане.
Ако все пак си твърдо намерен да си реализираш идеята можеш да отидеш в някой магазин за пневматика, продават се всякакви бързи връзки, прави, Г-образни, Т-образни, въртящи се, от едната страна са на резба 1/4 или 3/8, от другата са с отвор за гъвкав шланг 6-8-10-12 мм. В същите магазини има и въпросните шлангове (тръбички), в зависимост от материала са по-гъвкави или по-малко, на цвят са бели, прозрачни, сини, май и оранжеви съм виждал.
И все пак - аз си мисля, че при теб няма да има конденз т.е. ще си отвориш една излишна работа, вероятно ще стане и нещо не много красиво, но крайното решение е твое.
Svetoslavoff1 - майстор
Между вертикалната тръба за аспирация ф160 и аспиратора има около 60 см разстояние по хоризонтал. И да не е "тетка", трябва да има поне коляно 160 на 160 и от него хоризонтално да отида до аспиратора и с още едно коляно да влеза в него. Като разбира се, този участък може да се изпълни и с гъвкав въздуховод и преходник към коляното на верт. тръба. Така поне си мисля де...А скриването не е проблем.
Виждам, че сме градски, та ако може да ме насочиш към споменатия от теб магазин за пневматика. Или по големите хипермаркети?
preslav - майстор
Аз си купувам разни неща от "Център пневматика" ул. "Христо Попович" 37 - реално входа е от "Радецки". Има и други магазини, но не знам точен адрес, а за хипер марковците не знам какво предлагат, вероятно нищо, а и няма с кого да се консултираш.

Тема "Отвеждане на конденз от аспирация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: