Мечтата на всяка домакиня
ZEDYCUS - майстор
Това нищо не означава поне за мен. За да е 24 мм сигурно ще е от дървени летви лепени помежду си и облечени с меламин или ХПЛ. Старите плотове за кухни бяха така едно време. Верно издържаха много. То и ПДЧ -то дето се вика е влагоустойчиво, през ламината нищо не може да мине. Проблема е връзката кант и рязан край.
nikolov333 - майстор
Аз алуминиевите кантове и дръжки като на тая вратичка ги лепих с епоксидна смола за голото пдч, включително и изрязваните отвори по-плота за мивката и котлона ги намазах с нея, за да не "пият" вода..
radius - майстор
А дали с безцветен полиуретанов лак ( Бона Мега , за дървен под) ще стане нещо? Идеята с Халумина е супер, но малко ще ме дразни като се вижда при отваряне.
ZEDYCUS - майстор
Ми щом няма да те дразни обеления след време полиуретанов лак от ламината или пвц-е канта. Действай.
Мен повече ме дразни раздуто ПДЧ та така, всеки с вкусовете. :-D
radius - майстор
Имаш ли наблюдения, че ще се обели или предполагаш? ПУ има доста добра адхезия, но към ПВЦ - май не.
М/у другото миялната ми е на 5 миенета и сега е момента. А за теб ще кажа, че вратата не се сетих, че потъва отдолу към страниците иии беше интересно. С оберката и направих 12мм легло отдясно и 16мм отляво (понеже е крайна врата). Стана много елегантно, но ми трепереха ръцете като копаех. Ей това е, измъчено, но така е като е за първи път. Армирано е с ламарина и защитено със силикон:
Прикачен файл:
20180224_185338.jpg
ZEDYCUS - майстор
Не съм видял боя, която да се задържи върху ламинирана плоскост. Винаги се бели в някакъв момент. За пвц-то пък кауза пердута. Силикона санитарния и той след време тръгва да се бели. По добър вариант от самозалепващата алуминиева лента не съм търсил, след като проработи.
Някой колега с по добро предложение да сподели ако знае. :partyman:

Не би трябвало декоративната врата на съдомиялнята да опира отстрани в плоскостта( по тясна се прави от тялото с гуменото упътнение, ако съдомиялнята е 45 се прави 44,7 ), проблем има с цокъла, опира в него ако е много висок или по навътре от движението на вратата.
Най вероятно съдомиялнята или шкафовете наоколо не санивелирани. Или декоративната врата(чело) е по широко от вратата на съдомиялнята. Бая си се заиграл.
miliad - майстор
"Пък и има ПДЧ влагоустойчиво. От него правят паравани (прегради) за тоалетни"
Тук сигурно имаш предвид HPL плоскостите, но те нямат нищо общо с ламинираното ПДЧ което се използва за мебели.
nikolov333 - майстор
Бях капнал на едно место с епоксидната смола на плота и се мъчих да го откъртя ама се отказах и така си остана..
radius - майстор
Zedycus, 2010 боядисах в кухнята на апартамента всички лицеви панели с блажна боя мат(7лв. кутията). Освен, че стана учудващо добре, все още не е мръднало, дори около дръжките. Но пвц канта ще е проблем.
ZEDYCUS написа:

Не би трябвало декоративната врата на съдомиялнята да опира отстрани в плоскостта .
Ти пък как ме подцени за нивелацията. Проекта и изпълнението на О- образната кухня са мои и този детайл просто не го предвидих ( отдясно си е полупокрит кант, отляво покрит).
ZEDYCUS - майстор
Еми щом ти харесва резултата боядисвай. Няма се бъркам, вкусове разни.
А за другото решението е било две нови врати, едната отдясно покрит кант, другата на съдомиялнята открит и крайната лява царга е трябвало да изтеглиш напред наравно с вратата на съдомиялнята. И сега не е късно да го оправиш. Няма да се виждат зарезите. Е сега ще трябва да смениш две страници и една врата, едната да се отреже и прекантира от двете страни заради дръжката.
Без да се заяждам ми е интересно, не харесваш че като се отвори вратата ще се вижда ал. фолио, а сега се виждат зарези. Е затова вкусове разни. :partyman:

Тема "Раздути шкафове около миялна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: