Мечтата на всяка домакиня
CoverMe - помощник
Май май и аз това ще избера в крайна сметка ... :( другите решения ми се струват излишно скъпи и може би не толкова ефективни като физическите закони и гравитацията :)
miliad - майстор
На майсторите дето са ти правили кухнята им кажи че са идиоти, на ВиК майстора също.
1. ВиК майстора не е бил наясно на каква височина да остави тръбата
2. Дизайнера, проектанта, дърводелеца/ този който е взимал размерите трябваше да ти каже, че отвора е много високо , за да имаш време да го преработиш докато произведат кухнята
3. Монтажниците са идиоти, че изобщо са монтирали и завършили зоната около мивката.

Най-правилното решение е да преработиш канализацията, махнете част от долните шкафове , разкъртете и преработете както трябва да е. Тръбата да не е по високо от 45 см от пода.
Мивката като гледам е ФАТ, 22 см дълбока май беше, най-плитките мивки са 15 см. 7 см няма да ти решат проблема.
Каквито и помпи да сложиш са излишно усложняване и оскъпяване на системата. При повреда на помпата какво ще правиш ?!
За пример ти споделям, че съм демонтирал кухня частично, за да направят ремонт на водопровод в банята/ това беше по-евтиния и по-бърз вариант от къртене в банята.

П.С. Съдомиялната е монтирана правилно. Лов, това на снимката което се вижда е преливника на коритото.Връзката на съдомиялната е отзад, зад тръбата на сифона и не се вижда. Вижда се само маркуча частично.
Това си го остави така.
CoverMe - помощник
Здрасти miliad,

Супер професионален коментар, благодаря ти. Ще се съобразя с него предполагам на 100%. Днеска ще мине един друг майстор, на който му имам повече доверие, но в случай, че няма да може да се справи качествено, може ли да се свържа с теб ?

Благодаря на всички за коментарите, ако се сетите за други препоръки, моля споделяйте :)
lov - майстор
miliad Прав си не огледах добре кадрото
А запусналия темата мога да допълня мнението на цитирания горе колега. Тези майсторчета дето са работили там всичките на куп когато и да ги утрепеш все е късно. :lol:
CoverMe - помощник
Хаха, Лов, прав си :)
Лошото е, че и ВИК майстора ми е познат, и тоя за кухнята... не съм казал, че пестя от пари или нещо, и пак супер много недомислици има, като това е върха на сладоледа :)
radius - майстор
То от познати стават най-качествените издънки.
lov - майстор
Това не са майстори а най обикновенни чираци някъде дето са решили, че вече знаят всичко. Даже и такива може да не са а са се образовали само по картинки в нета. Аз на времето на един такъв убавец щях да му накъся пръстите с теслата. Щот взе да ми разправя как гледал рекламата по телевизията и как го правели. Ма той и това уж го гледал и пак не го разбрал че не е така.
Те и колегите по горе ти казаха но ще повторя. Та ако беше някой водопроводчик който има практика първата му работа щеше да те попита къде да са изводите. Не говоря за височината тя е стандартизирана отдавна заради мебелировката и другите аксесоари. А точно как ще са ти разположени шкафчетата. А и той ако е калпазанин мебелиста като ти е взимал мярката също е трябвало да ти каже, че трябва да си оправиш нещата нещата преди да монтира. Та уж приятели но си попаднал на двама калпазани. И тогава най боли. :)
zz_stefanov - майстор
CoverMe, и аз като колегите ще те посъветвам да поразкъртиш. Първо обаче ако не знаеш накъде в стената тръгва мръсния канал, изкарай маншона и провери. Ако е право надолу и от към страната на кухнята кърти и оправи нивото на извода на стената. Дори и да тръгва по диагонал на стената пак ще има полза. Това без да демонтираш шкафчето - трудно ще е, но ще стане.
CoverMe - помощник
Благодаря ви хора!

Правя вече план за действие за след празниците, че жената ще ме убие вече.... чакаше кухнята (че и банята правихме) 2 седмици и всичко мазало, и сега пак ако я накарам да чака ще ме утрепе :)
Ще издържат нещата 1 седмица, после започвам с къртенето, дано се получи без да махам шкафовете, а само съдомиялната евентуално.
miliad - майстор
Само да вметна, за да няма нови драми: Зад съдомиялна не трябва да има никакви връзки стърчащи пред стената, нито ел. , нито ВиК.

Тема "Мивка в кухня и съдомиялна връщат вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: