• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
todor_tsanov - специалист
ivangp написа:
Здравейте, вече цяла седмица си блъскам главата какви модули да си поръчам за кухнята и как да ги разположа така че да мога да побера в кухнята хладилник, пералня и да оставя място за малка съдомиялна. Фурната ще е за вграждане с индукционни котлони над нея. Трябва да имам и едно долен шкаф с чекмедже в който да се поберат 1-2 тенджери и съответно приборите за хранене. Проблема е, че мястото е доста ограничено, по мой виждания кухнята трябва да е разположена на две съседни стени. Едната стена е 2,08 метра като на нея в двата края имам изкаран водопровод и по средата кабел за фурна от другата стена мога да ползвам 2,3 метра, като на нея има прозорец който се намира на 85см от ъгъла между стените и е широк 75см. Дано сте ме разбрали. Някой може ли да ми помогне с изготвянето на проект от готови модули така че да ме устройва разположението? Пробвах с програмата на Икея но нещо немога да го измисля как да стане. Искам да е от модули заради цената или пък да се вземе някаква готова кухненска конфигурация и да се добавят или премахнат накой от елементите. Много ще съм Ви благодарен за евентуално съдействие. Както и ако можете ме насочете към фирма която да ми изготви проекта и после да мога да си го получа без ангажимент за поръчка от тях съответно срещу заплащане.
Виж с тази програма дали няма да си помогнеш - https://design-brosko.ru/mp/
Ако не те затруднява качи една схема на помещението с размерите и изводите на ВиК
a.kondov - помощник
Някакви ориентировъчни снимки ще качите ли?
Antonii - майстор
Ето това е една кухня с размери 230 на 110cm, размерите са от коминното тяло в ъгъла.
Място за пералня няма, ако се вгради и пералнята, то няма да има нито един долен шкаф.
Но в случая на колегата едната стена е по-дълга и там ще се намери място и за пералнята.

Прикачен файл

Skafove.jpg
Duke_BG - специалист
не можах да схвана точно какво ти е разположението, също дали е самостоятелна стая или част от хол най добре сложи една снимка за да стане по-ясно.

при мен от едната страна е 175 см от ъгъла до комина, а след комина ми е хладилника
а срещу този ред има барплот с две нива 190 см, като мивката е на него.
на 175 -те см има миялна и имаше и фурна за вграждане, която в последствие изнесох на терасата.
Прикачен файл:
IMG_20180423_185916.jpg
Прикачен файл:
IMG_20180423_185926.jpg
И няма да е зле да напишеш от къде си все пак.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:-))) Човекът и днес е влизал във форума, ама или не може да се ориентира тук кое-как или не знам какво, та не се обажда....
elby - специалист
вт май 01, 2018 9:32 pmКИМИ написа:
На 2.3 м. не могат да се разположат хладилник+кухня+пералня.
От уравнението трябва да се изключи пералнята,
според мен, де :-D .
Събират се :)

фурна и плот отгоре (60см) - пералня (62см) - шкаф за мивка (42см) - сушилня/по-голям хладилник (62см) - 226см до тук. И един хладилник на 55см станаха 281см.
  • 1
  • 2

Тема "Малка модулна кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: