Мечтата на всяка домакиня
lady_bj - напреднал
Избираме материал за кухненските вратички. Не ни харесват гладки или гланцирани или тези с рамка и пълнеж. Спряхме се на МДФ с някаква фигура орнамент, но отгоре слагат фолио, за което ни казват, че се съсипва и да не правим такива.
Някой има ли опит с такива вратички и наистина ли възникват проблеми с фолиото?
lady_bj - напреднал
Забравих да кажа, че са от фирма Анди дизайн Пловдив. Качествени ли са им материалите, изработката.....?
kozl - майстор
Три кухни с ламинирано ПДЧ и една с ламинирани плоскости МДФ. И 2 шкаф за бяня от МДФ.
Втори път МДФ - НЕ. Ни за кухня ни за баня. Шкафовете в банята забременеха. Вратичките от МДФ над абсорбатора се подуха. В кухните с ПДЧ няма подуване.
miliad - майстор
Вратичките са хубави.
Ако Вие си пускате поръчката, проверете два пъти какво пише на бланката и преговорете всеки детайл обстойно преди да разпишете.
"Два пъти мери, веднъж режи". :)
На колегата мнението не мисля че е меродавно.
kozl - майстор
Всеки сам да преценява. Аз не съм писал че "не са хубави". Напротив, очарователни са, но се напатих. МДФ като материал е много по-неусточив на влага от ПДЧ плоскостите.
С МДФ шкафовете за баня се набутах поради много сполучлива реклама на тези шкафове. На импрегнирането и покритието на МДФ и т.н. Фактите обаче потвърждават друго.
А за кухнята се набутах с МДФ именно заради вида на ламината и поради факта, че нямаше такъв ламинат в-у ПДЧ.
Antonii - майстор
Това и за боядисания МДФ ли се отнася?
nikolson - майстор
Доколкото разбрах, не става дума за ламиниран МДФ, а за "облицован" на вакуумна преса с фолио. Това би трябвало да ги направи устойчиви на влага, но как е в действителност, не мога да кажа.
todor_tsanov - специалист
Ето технологията на изработка https://www.youtube.com/watch?v=tsfAPXwJRQY
и след време стояли на склад опаковани в кашон http://vbox7.com/play:44a08dbbab
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз съм с полски фолиран МДФ и съм доволен. Не знам как ще направят Вашия обаче.
kozl - майстор
пон юни 18, 2018 10:30 pmnikolson написа:
Доколкото разбрах, не става дума за ламиниран МДФ, а за "облицован" на вакуумна преса с фолио. Това би трябвало да ги направи устойчиви на влага, но как е в действителност, не мога да кажа.
От клипа се вижда, че е облицован само в лицевата плоскост. Как ще го направят херметичен :?
Дори и да облицоват гърба, ще има слепване и вероятност за пропуск. Балка ме трябва на МДФ да се надуе "забременее" и да отвори още по голяма цепка за навлезане на влага.
Но пък застрашени са вратите над котлоните, другите едва ли.

Тема "Кухненси вратички от МДф с фолио?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: