Мечтата на всяка домакиня
miliad - майстор
И този пост за пореден път ме убеждава, че във форума твърде често се коментира без да се изчете целият въпрос и да се вникне в него.
Ясно е посочено малко по надолу на коя фирма са въпросните харесани врати. И за разлика от теб даже знам за кои точно модели може да говори питащия.Съответно съм наясно и със това, което я интересува. Тя/задаващата въпроса/ обаче, се води от принципа ЕХК/едни хора казаха/ и основния и проблем в момента е да отсее вярната информация между останалата плява.
Пожелавам и успех.
И да вярно е, че тези врати се надраскват с една идея по лесно от ПДЧто, или по-скоро повече личи върху някой от цветовете и фладерите.
Но ако можеш за 130 лв/м2 да си намериш таблена врата с естествен фурнир или масив, ми направи си ги. Или на CNC фреза да издълбаят шарката която са харесали и да излезне цената, да ги боядисват. Но няма да ги пръснат за 35-40лв/м2, ще иде към 50лв/м2.

По въпроса за качеството: Егерско ПДЧ , цена на плочата 500лв- след време се изкривиха вратите от вътрешни напрежения. И? От какво да си правим мебелите сега?
stridata - специалист
miliad , извинявам се за полемиката в която влезнах. Аз дори не разбрах, че ти не си човека отворил темата. Хахахаха. Аз с две думи мога да кажа, че мебел с тва фолио е боклук. А от какво да си правиме мебелите е друга тема. Аз лично харесвам формалдехидфрии материали. Измятането на ПДЧ-врати се оправя с оптегачи за врати...? Май няма общо с качеството? И понеже отново искам да ти се извиня, имаш право на една поправка безплатна във Фирмата в която работя! Хахахахах. Жив и Здрав!
miliad - майстор
:-D :lol: :-D :lol:
Знам за обтегачите, ма ходи ги слагай ти на кухненски врати.Вместо безплатната поправка :lol: .
Живи и здрави!
lady_bj - напреднал
Възможно ли е да се вземе вратичка с издълбана декоративна форма, но вместо да се сложи фолиото, да се лакира суровото мдф или само естествено дърво може да се лакира?
В смисъл да се лакира мдф, за да не стои само един цвят като боядисано, а да има дървесни шарки или самото МДФ няма такива шарки? Или да се байцва?
Не намирам по складове,магазини или в нета такова нещо , да видя как изглежда.
Нещо такова, може би, но не знам материала от снимката дали е МДФ.
Иначе в Анди дизайн в Пловдив има такива врати без фолио , суров МДФ да си ги боядисваш или каквото искаш

Прикачен файл

IMG_20180711_093242.jpg
IMG_20180711_093242.jpg (37.3 KиБ) Видяна 2747 пъти
EDI - майстор
Направи си едни хубави врати от масив и не се занимавай с глупости.После ако щеш лакирай, ако щеш боядисвай.
miliad - майстор
Голия МДф има визия на мокър кашон. Можеш да го лакираш, но не променяш гледката.
Хора, недей те се щуросва, ами според бюджета си избирайте материал и си правете кухнята.И недей те залита толкова по хорското мнение, защото не знаете кой стои зад компютъра, какво представлява, и в частност какво отношение има към вещите си.
stridata - специалист
Компромисния вариант на това от снимката се нарича Фурнирован МДФ. Голия МДФ се показва само на фрезованата част и ако байцваш се оцветява и той и нестои толко грозно.Иначе съм твърдо за масив, нооооо не е много бюджетно.
lady_bj - напреднал
Интересувахме се и от масив и на него една фирма му изтъкна кодът, че дървото било мокро, лошо съхранявано, загнило и незнам си какво още заплатено от обработката отгоре и как да си дадеш парите при такива приказки.
Проблемът е че материалите до един са боклуци, некачествени. Не искам да направя кухня, която да е по-скапана от старата, някаква грозотия и талашит.
Къде в Пловдив да намеря от масив?
Къде ли не бях и все ми показват картинки. Не мога да поръчам кухня по картинка. Искам да видя плочата, от която ще ми я правят като цвят, структура....
miliad - майстор
Отидете в "Диалог" или "ZARRA" ако не за поръчка, то за информация от обща мебелно материална култура. :)
nikolson - майстор
Нашата кухня е от Абанос-Севлиево. Моделът вече го няма на сайта им. Корпус ламинат, вратички ясен. Долен ред 4.50м. Горен 2.60м. Цената няма да я казвам, защото беше преди десет години, но е около 2000 лева. Виждам че в Пловдив имат и фирмен магазин. Монтажът е допълнително, но си я монтирах сам. Поръчва се на модули през 10 см.

Тема "Кухненси вратички от МДф с фолио?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: